Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macskatartó törvényt szeg?

Minden macskatartó törvényt szeg?

Figyelt kérdés

Felénk rengeteg a macska, és sajnos néha bejut egy-egy macska a kiscsibékhez vagy kisnyulakhoz, és ilyenkor meg szokott ölni egyet-kettőt. (T.i. a szomszéd macskája miatt nem ítélem ketrecfogságra az állataimat.)


Viszont az állattartásra vonatkozó rendelet egy része így hangzik:


1) Állatot tartani oly módon lehet, hogy az közterületre kijutni, vagy más ingatlanára átjutni ne tudjon.


(2) Az állattartó a tartással anyagi kárt senkinek nem okozhat, az okozott kárért felelősséggel tartozik.


Ennek értelmében tulajdonképpen szinte minden macskást fel lehetne jelenteni. De amikor szóltam érte, hogy a macska átjár, és ezzel nekem kárt okoz, akkor csak röhögött. Most miért nem lehet úgy tartani kertes háznál a macskát, hogy ne kockáztassák a macska életét, és nekem ne okozzanak kellemetlenséget, kárt?


2011. okt. 3. 15:26
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:26


Pesten nem csoda, a nagy városokba a rókák meg a medvék is bejárnak fényes nappal is akár, kukázni meg minden. A nagy városok közelében nem csak az emberek viselkedészavarosak. =D


Amúgy nem macskafogás céljából van nyilván a kutyám, és én is csak "önzésből" tartom őt. Viszont megőrülök attól, hogy errefelé a vaddisznót azonnal lemészárolják, ha beleeszik a kukoricába, de ha a macskát, kóbor kutyát kilövi a vadász, akkor a vadász egy fú-de-mekkora szemétláda. Meg... a hasonló esetek miatt is tele van a hócipőm az ilyen önző, buta emberekkel.

2011. okt. 5. 20:27
 32/35 anonim ***** válasza:
47%

Elmondom neked, hogy minden olyan ember egy szemétláda, aki akármilyen állatot lelő!

Az állatok ártatlanok, ők ösztönösen élnek, nem gonoszságból!

2011. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%
ja, még hozzáteszem, hogy ha a macskámat a harmadik szomszéd kutyája megöli, nem a kutya a hibás, hanem a hülye gazdája, aki erre tanítja vagy azért mert nem tanította meg!
2011. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
48%
64%: Te, úgy tűnik, egy szót sem értettél meg abból, amit a kérdező írt... :P Sebaj.
2011. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
64%-al azért nem is foglalkoztam, mert ez már egy vicc. Annak is rossz. Más legyen tekintettel az ő macskájára, de ő nincs tekintettel az őshonos, vadon élő állatokra, sem pedig a szomszéd esetleges apró méretű állataira. Egyébként is elég érdekes "állatbarát" az ilyen. Inkább "állatfüggő", mintsem állatbarát, úgy gondolom.
2011. okt. 10. 14:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!