Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakasban macskat tartok...

A lakasban macskat tartok szoktak megfürdetni a macskat a fürdökadban? Ha igen, eleg Domestosos vizzel atmosni es ezzel fertötlenitve van?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, a normal=embernek valo fürdökadban.

Nemreg költöztünk, es az elözö tulajnak macskaja volt. A fürdökadban (is) vannak felkarmolt nyomok sajnos. Ha ebben macskat fürdettek, ezek utan beleültetni a kisgyerekemet - tölem olyan idegen, kicsit kiraz a hideg, mert nekünk sosem volt semmilyen allatunk, en meg abban nöttem fel, hogy az allat udvarba valo...

Vagy hogy van ez macskat tartoknal? Macska utan mivel mossak ki?


2011. okt. 21. 20:28
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

Második vagyok..teljesen komolyan írtam.azt hogy lehet e fürdetni vagy sem,nem tudom,az én macskáim jöttek be a vízbe.Volt,hogy csak megeresztettem a vizet és mire bementem már ott áztatták magukat.

Én tömény domesztoszt öntöttem bele.kb.1 decit és azzal dörgöltem át a kádat és forróvízzel leöblítettem.

2011. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
73%

elnézést, kedves kérdező, de engem meg az sokkol le, hogy van egy kisgyereked, és nem tudod magadtól eldönteni, hogy a macskakarmolás nyomokat a fürdőkádban híg, vagy tömény domestos-szal fertőtlenítsd-e...


ha biztosra akarsz menni, akkor töménnyel (semmi szükség rá), ha lehetőséget adsz rá, hogy pár baktérium életben maradjon (nincs ott olyan, ami túléli a hígított verziót), akkor hígított változatban is használhatod.:)

2011. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten, acélkarmú macska volt???? Nekem kettő van, parkettás a lakás és az allergiám miatt nincs szőnyeg, de egy hangyányi karmolás nincs sehol. És annak van igaza, aki írta, inkább az emberről-emberre terjedő fertőzéstől félts a gyereked.
2011. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Az uj, eddig ismeretlen bacik okoznak betegseget, nem tudtad? Nos, a gyermekem az embert mar megszokta. :D Eddig fürödtek emberek a kadjaban, macskak meg nem.

Köszönöm a 2.-nak.

2011. okt. 21. 21:23
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, el foglak keseríteni a macska tartózkodási ideje a fürdőkádban teljesen független attól, h mikor s hányszor fürdetjük. A macskák szeretnek a kádban heverkélni, és ne aggódj, a világon semmit nem kaphattok el tőle, se te se a gyerek, főleg ha domestossal kitörlöd. Ezt a kérdést nem kicsit túlstresszeled. Ha ez a dolog ilyen veszélyes lenne minden macskatartó haldokolna. Tudniillik nem mossuk ki domestossal naponta a kádat holott a macska benne heverészik napi többször is. Ezt még azok sem teszik akiknek gyerekük van- bár biztos van olyan is, aki napi szinten fertőtleníti a kádat, ám szerintem a sok vegyszer egészségtelenebb mint a cica által hagyott nagy semmi.
2011. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
76%

Nos, kedves kérdező, történetesen tisztában vagyok vele, nagyjából mi jelent veszélyt a gyerekre, és mi nem, tekintve, hogy biológia szakos hallgató vagyok...


Hidd el, butaságot mondasz.

Ha már itt tartunk, a gomba, amiről beszéltem nem baktérium...

És a gombát soha a büdös életben nem fogja megszokni a szervezetünk...


Lábgombája pedig elég sok embernek van.

EZÉRT például biztos kifertőtleníteném a kádat az első használat előtt.


De hogy a cica karmolásnyomairól (ha csak nem macskanáthás volt szegény, de erre igencsak kevés esélyt látok) átterjedjen bármilyen káros baktérium a gyerekedre, annak az esélye 0.


Egyébként Te magad válaszoltad meg, hogy miét nem jó a túlzott fertőtlenítés:

A gyerek szervezetére nem jelent veszélyt az a baktérium, amivel már találkozott. (Lásd oltások.)

Ha a Te gyermeked nem simogat cicát, kutyát, nem markolászhat össze mindenféle bogyót, ágat, levelet, és a lehető legnagyobb sterilitásban igyekszel tartani, valószínűleg később pont ezért lesz beteg. (Jó eséllyel allergiás, és minden télen náthás.)


Szóval fertőtleníts Domestos-szal az előző lakók miatt (!!!), az a legjobb szer erre, és ahogy előttem írták, forró vízzel rásegíthetsz a történetre - sőt erősen ajánlott.:)

2011. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
88%
A macskanátha semmilyen módon nem terjed állatról emberre, így ha a cica macskanáthás volt is- ami tuti nem volt, v kevés eséllyel, akkor is túlélitek, mivel csak a macskákra veszélyes. Ugyanúgy mint majdnem az összes macskabetegség, kivéve: férgek és bőrgomba, mely macskáról emberre és emberről macskára is terjedhet. Férgektől meg nem kell tartani mivel a macska már nincs ott, plusz az unokahúgom pl a homokozóban lett férges...
2011. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

az nem igaz, hogy nem terjed át, csak nem csinál velünk semmi különöset.:)


egy kisgyereket viszont "megcsaphatja a macskanátha szele", de komoly tüneteket ettől sem fog produkálni a gyerek.

2011. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
14%
régen nekem is volt a panelben cicám és nálunk is a kádban lett fürdetve.Én csak kiöblítettem akkor utána a kádat,és semmi bajunk sem lett a párommal.De ha kisgyerek van nálatok,akkor célszerű akár domestossal meg valami súrolószerrel átsikálni a kádat,meg a lakás azon pontjait,ahol a cica tartózkodhadtott sokat,mert sajna elég sok gyerekekre/főképp/ veszélyes vírust terjeszt!Ezt hallani,bár gyerekkoromban én macskázás után néha megfeledkeztem a kézmosásról,meg folyton puszilgattam őket,mégsem lett bajom.Így a terhes nőkre veszélyes macskák által hordozott vírus ellen én nagy százalékban védett lehetek.De a mai világban mindennel beparáztatják a szülőket :(...
2011. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell ennyire féltened a gyereked az állatoktól, főleg ha fogalmad nincs róla, hogy egyáltalán milyen veszélyforrást jelenthetnek.
2011. okt. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!