Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakasban macskat tartok...

A lakasban macskat tartok szoktak megfürdetni a macskat a fürdökadban? Ha igen, eleg Domestosos vizzel atmosni es ezzel fertötlenitve van?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, a normal=embernek valo fürdökadban.

Nemreg költöztünk, es az elözö tulajnak macskaja volt. A fürdökadban (is) vannak felkarmolt nyomok sajnos. Ha ebben macskat fürdettek, ezek utan beleültetni a kisgyerekemet - tölem olyan idegen, kicsit kiraz a hideg, mert nekünk sosem volt semmilyen allatunk, en meg abban nöttem fel, hogy az allat udvarba valo...

Vagy hogy van ez macskat tartoknal? Macska utan mivel mossak ki?


2011. okt. 21. 20:28
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
46%

Akár köze is lehet, de az is előfordulhat, hogy a szobanövényt az előző tulaj nem szerette vagy arra volt allergiás.

Egyébként érdekes meglátás, miszerint hagyja, hogy karmolássza a bútort a macska. Próbáld nem hagyni :), nekem még ez a mutatvány sose sikerült. Így aztán egy idő után feladtam. Na, azóta nem a bútoron élesít. :)

2011. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező! Mikor megnéztétek a házat észrevetted hogy állat is lakott ott a karcolások ,szőnyeg ,virág stb.Miért vetted meg ha nem vagy vele megelégedve.Nem csak a városban hanem a falukban is szokás beengedni macskát kutyát a lakásba,szeretet kérdése,ők nem betegednek meg tőlük.Ha nem szereted az állatokat sok mindentől megfosztod magadat és a gyerekedet is.Nem az állatoktól kell félni,hanem az emberektől.Ne a macska miatt fertőtleníts,hanem azért hogy tiszta legyen a lakás ahova beköltöztél. Abban igazad van hogy ne a kádban legyen fürdetve,hanem legyen valami külön lavór vagy valami.Az ételt sem egy tányérból esszük.
2011. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%
Semmi rosszat nem írtam.NE Irj ki kérdést ha nem szerered az igaz válaszokat.
2011. dec. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:
37%

Gusztustalannak tartom ha valaki az állatait úgy kezeli, mint embertársait. Nekem bőven elég volt az a példa, hogy az általános iskolás osztálytársam gyerekkorában megvakult a macskától, mert olyan betegséget szedett össze. Jómódú, be volt oltva a cica és mindig ügyeltek a tisztaságra.

Nekem ne mondja senki, hogy egy macskát a fürdetéssel meg lehet tisztítani minden kosztól/baktériumtól, ami megtelepszik benne. Igen, lehet háziállatot tartani, de ép ésszel. És akik puszilgatják az állatot, együtt fürdenek alszanak velük egészségükre. Remélem nem ismerem egyikőjüket sem.

2012. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:
46%
Előző vagyok, és természetesen televágnám a kádat domestosos vízzel egy éjszakára minimum vagy 3x.
2012. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm valaszaidat.
2012. jan. 22. 22:36
 37/45 anonim ***** válasza:

Úristen!:)


Látom, hogy szereted a rendet. Helyes!:) Én is.

Bár emlékszem, anyukám azt mesélte még a homokot is kajáltuk néha.:)


Szerintem, ha ennyire félsz ettől (nem sértésként mondom, én meg a pókoktól iszonyodom) ne hallgass senkire.

Beszélj egy állatorvossal!

Pl, ha boxivet.

Ott a hölgynek két gyermeke van, az egyik nemrégen született, állatorvos, és van - ha jól emlékszem - két cicája is!

Csak írj neki egy emailt, ha másért nem, legalább megnyugszol.:)


Gondolom kitaláltad, nekem is vannak cicáim. Régóta. Gyerekkoromban is mindig voltak állataink, mert a szüleink úgy gondolták, nem fosztanak meg minket ettől az élménytől, illetve hogy tanuljunk (felelősséget, törődést) hogy jó viszonyt alakítsunk ki az állatokkal, akik ugyanezen a bolygón élnek. Ráadásul a macska hasznos is az ember számára (olvastam olyan cikket, ahol arról írtak, hogy macskaírtást rendeztek valahol. Ekkor annyira elszaporodtak a patkányok, egerek, és különféle rovarok, hogy pénzt kellett áldozniuk arra, hogy visszatelepítsenek macskákat. Ha rákerestek interneten, biztos megtaláljátok a cikket.) és ez egy városban történt.

Én szeretem az állatokat, de ez nem jelenti azt, hogy együtt fürdöm velük.:)

Probálok minőségi tápot adni nekik, oltva vannak minden évben, ha beteg orvoshoz viszem, és megfésülöm, hogy szép legyen:)és minden nyáron fürdenek egyet. Párommal pedig bújócsázni szoktak.:) Törődünk velük.

Csak az alapvető higiéniai szabályokat kell betartani, és ennyi. Soha semmi bajunk nem volt. Gyerekkoromban sem. Igy pl a toxoplazmától sem féltem soha. Egyébként is csak akkor fertőz, ha pl új kiscica van a lakásban, és akkor lesz valaki terhes ...ÉS megfogja a cica székletét, ÉS a szájába veszi utána a kezét. Őszntén! ki csinálja ezt meg?:)

Ezért szokták ajánlani azt, hogy már kisgyerekkorban legyen kapcsolata a kislányoknak cicával.


Hú, sokat írtam. Nem untatlak tovább.

A lényeg, hogy nem kell félned. De ne rám, vagy másra hallgass! Kédezz meg egy állatorvost!


Szép napot! És jó egészséget!!

2013. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Aki a megvakult esetet irta, az osztálytárával kapcsolatban. Nagyon sajnálom szegényt, de szinte biztos vagyok abban, hogy nem a cicától vakult meg. Vagy ha igen, akkor csak úgy történhetett, ha fizikai sérülés érte.


A toxoplazmózisról:


Az ember fertőződése többféleképpen is történhet:


1./ Macskaürülék szemcséket tartalmazó porral szennyezett élelmiszer, víz fogyasztása


2./ Valamely köztigazda (sertés, juh) húsának nyers fogyasztása, fertőzött nyers tej ivása.


3./ Speciális eset az emberről-emberre terjedő forma, mely történhet: 3A./ Terheseknél az embrió/magzat fertőződése a méhlepényen keresztül (transzplacentáris) 3B./ Szerv- illetve szövetátültetéssel (vértranszfúzióval, transzplantációval) 3C./Fertőzött tűvel

2013. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszaidat. En is igy vagyok ezzel, hogy akarhogyan is, olyan furcsa, hogy egy ember együtt fürdik egy allattal vagy leengedi az allat mosdovizet es utana fürdik...stb, bar azt meg most sem tudtam meg, hogy barmi fertözesveszely van-e vagy nincs ilyenkor, csak egyszerüen olyan idegen ez nekem.

Nincs allatorvos ismerösöm, es allatom sem (varosi lakasban), igy nem vagyok kapcsolatban allatorvossal, es emiatt nem akarok felkeresni egyet, emiatt kerdeztem itt, talan hozzaertök - akar allatorvosok - valaszolnak... Ha nem pont egy ilyen lakasba költöztünk volna, akkor nem erintene es erdekelne a dolog, hiszen nincs allatom.

Erdekes, hogy azt irtak a macskatartok, nem karcolhatja fel a macska a kadat, csempet - akkor viszont passz, hogy honnan a karcolasi nyomok, mert mas allatuk nincs(nem olyan messze költöztek el), ez is erdekes...

Ahol macskaallergias megbetegedes van, ott nem javasolt amugy kisgyerekkorban macskat tartani, tehat ez kivetel, ott nem jot tennel vele a gyerekednek. (Nalunk a felmenöim között is volt, es nalam is kimutatta allergiateszt.) En foglalkozom a lelki oldalaval is, igy hala Istennek, sikerült elernem, hogy a kislanyom most, 5 eves korara imadja a macskakat (mert nem latja tölem, amit en lattam a felmenöktöl), es ha barhol talalkozunk macskaval, allatokkal, szereti megsimogatni...stb.

2013. febr. 20. 09:06
 40/45 anonim ***** válasza:

Megértelek.

Gyerekkoromban, amikor építkezünk, a szüleim kivettek egy házat a közelben. Úgy neveztük "gombaház", na nem azért, mert gombás volt, hanem mert a labirintus szerű pincében gombát termesztettek. Imádtam oda lejárni, és mindig meleg volt a padló a házban, mivel a gombának meleg kell a termesztéshez. (Azóta sem ettem olyan finomat, amilyen az volt.) A ház 3 szobából állt. Konya (kamra, zuhanyfülke), ebből nyílt egy szoba, és abból a másik. Na ezt kaptuk meg mi a tesóimmal. A lényeg, hogy a tulaj itt - mielőtt kiadta- növényeket is tartott,termsztett. Ezért mindig rengeteg pók volt a szobában! Semmit se lehetett tenni ellene. Sokszor keltem arra, hogy átszalad rajtam egy-egy, vagy a falon futkároznak, lógnak le a pókhálóról stb. Azóta írtózom a pókoktól!

Igy értem, hogy Te meg ettől tartasz.

Ha domestosos vízzel átmostad, azzal tökéletesen fertőtlenítetted.

A macska lehet pl bolhás, de azt már érezted volna ha lenne a lakásban. Egyébként benti cicáknál nem jellemző a bolha!

A cicát egyáltalán nem biztos, hogy a kádban fürdették- ha fürdették egyáltalán - magától is bele mászik néha az üres kádba.

Ekkor lehetnek karmolás nyomok benne.

Én ettől nem félek, mert tudom, hogy az enyémek egészségesek (mindig megkapják a megfelelő oltásokat, és bentiek),egyébként forró vízzel öblítjük a kádat, mielőtt fürdünk (bár nem is tudom minek a kád, mi csak zuhanyozni szoktunk) szóval mivel nem tudjuk az a cica megkapta-e az oltásait, de azt igen, hogy többet nem fog belemászni, ezért bőven elég volt, ha kimostad domestossal.

Semmi más probléma nem lehet!

Igazából az emberről emberre fertőzéstől kell tartani a leginkább. És tartok is tőle.

A cipőnkkel, ruhánkkal visszük be ezeket a lakásba. Elég csak leülni a villamoson, metrón.. Ismerek olyat, aki ha tudja, hogy nem autóval, hanem tömegközlekedéssel érkezett hozzá a vendége, nem engedi, hogy leüljön a kanapéjára. Az egyik kolléganőm fehér kesztyűben kapaszkodik a járatkon, soha nem űl le, amikor leszáll, leveszi. Párom mamája mident (tasakok, zacskók, konzervek, üvegek) átmos, mielőtt elteszi a vásárolt termékeket.Ami papírzacskós, azt kibontja, áttölti valamibe, a papírt kidobja.

Bevallom, én napjában kb 50-szer mosok kezet. A papírpénzeim pedig mindig össze vannak gyűrve, mert csak két ujjal fogom meg.:)Felszedettük a bajárati ajtónál a parkettát, és padlót raktunk le, annál tovább csak az jön, aki levette a cipőjét..és sok mást is ismerek még, akiknek különböző mániái vannak:)

De számomra még mindig a legundorítóbb az atka! Pókszerű élőlények brrrrr, és velük alszol az ágyban, több ezerrel! Pfúj! Inkább bele sem gondolok.


Az állatorvos felkeresését, nem tudom hogy érted. Én úgy gondolam, hogy írni neki emailt. Vagy többnek is. De például állatokkal foglalkozó weboldalakon, állatorvosok válaszolnak a velük kapcsolatos kérdésekre (pl: [link] is megkérdezheted, és akkor biztos lehetsz a válasz minőségében is, hiszen biztosan szakembertől kapod.

2013. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!