Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakasban macskat tartok...

A lakasban macskat tartok szoktak megfürdetni a macskat a fürdökadban? Ha igen, eleg Domestosos vizzel atmosni es ezzel fertötlenitve van?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, a normal=embernek valo fürdökadban.

Nemreg költöztünk, es az elözö tulajnak macskaja volt. A fürdökadban (is) vannak felkarmolt nyomok sajnos. Ha ebben macskat fürdettek, ezek utan beleültetni a kisgyerekemet - tölem olyan idegen, kicsit kiraz a hideg, mert nekünk sosem volt semmilyen allatunk, en meg abban nöttem fel, hogy az allat udvarba valo...

Vagy hogy van ez macskat tartoknal? Macska utan mivel mossak ki?


2011. okt. 21. 20:28
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Ja, igen!

Persze, ahol macskaszőr allegriás beteg van, ott természtesen nem tartható.

Nem értek hozzá, én azt gondolom, azoknál fejlődik ez ki, akik nem voltak kapcsolatban velük, és ne alakult ki a megfelelő immunitás hozzá.

De örülök, hogy Te már másképp látod, és a kislányod szereti őket. Ő valószínűleg védett lesz már.

De mégegyszer modom, nem értek hozzá! Esetleg ezt is megkérdezheted, ha lesz kedved írni a dokinak.

2013. febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az emailes dolog tenyleg jo ötlet lett volna!!

Ha netan-tan ilyen helyzetbe kerülnek meg egyszer, mindenkeppen, köszönöm! :)

Most, igy 1 evvel utana mar vegülis mindegy. Akkoriban többször domestosoztam, majd fürödtünk. Elöbb azert a ferjem :), majd en es a gyerekünk. Bar a ferjemnek is idegen ez a macska-ember egy kadban fürdes - pedig neki nyula volt gyerekkent. Ö ugyanugy, mint en, ugy nött fel: külön vannak az allatok kint es külön mi bent. Persze nem megfagyni hagyni, vannak erre faluban nem fütött, de langyos mellekhelysegek, kazanhaz...stb, ha olyan hideg lenne kint egy allatnak.

Amugy en nem vagyok ilyen tipusu, a pokokkal-rovarokkal pl. semmi bajom, söt regebben postan dolgoztam, ahol rengeteg penzzel bantam, nem mosok szazszor kezet...stb. A gyerekünk sem "bakteriummentesen" nött fel, erre is tudatosan figyeltem. Az allergiateszt nalam csak egyszerüen kimutatja, ez is veletlenül derült ki (elelmiszerek miatt csinaltak), amugy nem foglalkoztat a macskakerdes. De azt elkepzelhetönek tartom, hogy nalam is ez törtent: az anya felelme atragadhat a gyerekre tudatalatt, a meg erre fogekony idöszakban, amig a gyerek az anyaban/apaban latja a mintat, peldat es nem gondolkodik/dönt önalloan, mit fogad be, mit nem.

2013. febr. 20. 10:50
 43/45 A kérdező kommentje:
En inkabb ezt a kisgyerekkori tudattalanul atvett hatast gondolom. Én falusi környezetben nöttem fel, es ha nekünk nem is, pl. nagymamanak volt par macskaja, az utcan, baratoknal sok macska, tehat nem voltam "elzarva" semmifele erintkezestöl. (Az allergiateszt meg majdnem 20 evesen volt.)
2013. febr. 20. 10:53
 44/45 anonim válasza:
100%

Bár nyilván már nem aktuális a kèrdèsed, felötlött bennem nèhány dolog: akkor ti termèszetes vizekben sem fürdötök (lásd Balaton, Tisza, stb.)? Hisz tele van hallal, esetleg 1-2 haltetem ès ki tudja mik mèg..:) Ès nem mindenütt van megtiltva, hogy a kutya bemehessen a vízbe..meg ugye a turisták is csinálnak èrdekes dolgokat..:) Na meg a strand...jaj hány ember szexel a vízben :D

Az okè, hogy kitakarítottad, macskától függetlenül is ajánlatos idônkènt kádat sikálni.

De nem lehet burokban ès tisztítószerreklámban èlni :) Règen a tyúkszart is sokan megkóstolták ès nem haltak bele.:)

2013. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
költözéskor alap kifertőtleníteni a kádat... amúgy a mi macskánk játszani szokott/szeret a kádban, a karmolás nem hiszem h a fürdetés jele... ha fürdéskor tenné ezt a káddal az inkább állatkínzás, nem?
2014. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!