Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakasban macskat tartok...

A lakasban macskat tartok szoktak megfürdetni a macskat a fürdökadban? Ha igen, eleg Domestosos vizzel atmosni es ezzel fertötlenitve van?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, a normal=embernek valo fürdökadban.

Nemreg költöztünk, es az elözö tulajnak macskaja volt. A fürdökadban (is) vannak felkarmolt nyomok sajnos. Ha ebben macskat fürdettek, ezek utan beleültetni a kisgyerekemet - tölem olyan idegen, kicsit kiraz a hideg, mert nekünk sosem volt semmilyen allatunk, en meg abban nöttem fel, hogy az allat udvarba valo...

Vagy hogy van ez macskat tartoknal? Macska utan mivel mossak ki?


2011. okt. 21. 20:28
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
84%

Kedves P.Noémi!

Jobb lett volna visszaolvasnod, mielőtt a sületlenségeidet leírod. Már kitárgyalták, hogy a macskától nem fog a gyerek elkapni semmit. Főleg egy lakáscicától...


Kedves Kérdező!

Szerintem is gáz, hogy gyereked van és nem tudod eldönteni, hogy sok v. kevés domesztosszal fertőtlenítsd, hogy ehhez a macskatartók segítségét kell kérjed....?


Nekünk is van gyerek is, macska is, én még nem fürdettem, de beugrott már mellém is, a gyerek mellé is és még élünk, pedig nem kaptam elő rögtön a domestost.

És igen, nem napi szinten fertőtlenítjük a kádat, hanem alkalmanként, és nem a macska miatt.

2011. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
6%
Nem sületlenség amit írtam,hanem tények.Attól,hogy egy macska a lakásban van,még kiszökhet és összeszedhet bármit.Az meg,hogy előttem ki mit írt le az az ő dolga,én csak a saját tapasztalataimat osztottam meg.Érdekes ez a fórum,mert az ember akárhova ír,vannak az "okosok" akik azért mindenbe belekötnek! És itt le is zártam!/még mielőtt jönne a kritika :)/
2011. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
73%

Van egy macskás könyvem.Egy állatorvos ezt írja:Fürdetni nem ajánlatos a macskákat.A macskák fülkagylója,szem és szájrészei kevés faggyú - illetve verejtékmirigy váladékot és benne konyhasót tartalmaznak,amire a szervezetüknek szükségük is van.A fürdetés tehát létfontosságú anyagoktól fosztja meg őket.


Én ezért nem fürdetem a cicámat.Úgy is élete 30 % - át mosdással tölti.:)

2011. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Fürdetem a macskám,heti pár alkalommal.Nem kaptam el tőle semmit,de én tudom hogy a macska nem beteg és megkapta az oltásait.Értsd akárki akármit is írogat azt sem te,sem én sem a többi válaszoló nem tudhatja ,hogy az előtted lakó macskája beteg volt -e vagy sem.Valószínű nem kapnátok el semmit,de én is kifertőtleníteném mindenképp,de ha nem lett vna macskájuk akkor is ugyan olyan gondosan fertőtlenítenék.
2011. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
59%

17.44


Évente egyszer-kétszer érdemes megfürdetni mivel az ő bundájuk is zsírosodik, és porosodik. Nem létfontosságú ez tény. Ám nem tudom melyik idióta mossa a macska fülét samponnal és vízzel...én még a feje tetejét is éppenhogy nedves kézzel lemosogatom.

2011. okt. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten a gyerekemet vagy minket feltem a baciktol (ezt gyüjtöfogalomkent ertettem egyebkent mindenfele nyavajara, tehat gomba, fereg es meg ki tudja mire). Megjegyzem, macskaszörre allergias vagyok (anyam is, aki ugyanabban a faluban el, hol született!), de nem emiatt a kerdes. Amig nem erintett a tema, nem szoktam ilyeneken gondolkodni, hirtelen döbbentem ra, es ez egyszerüen bizarr. Ugy erzem, mintha teljesen kifordult volna a vilag az ellentetebe.

Ritkan fertötlenitek, csak a költözesre vettem Domestost is (elhangzott, miert), es amugy is inkabb termeszetes tisztitoszereket hasznalok, de azert költözeskor nagyjabol mindent atmostam Domestosos vizzel, szerintem ez normalis es nem tulzas. Ja es fogalmam sincs a macska kedvenc tartozkodasi helyeröl, nem is tudtam, hogy van ilyene. :)

Tulstresszeltem? Erdekes nezöpont. Barmilyen furcsa is, szamomra az allat az embernel eggyel alacsonyabb kategoria. Es ez nem lenezes, es nem tudnek fajdalmat okozni a "legynek sem" (atvitt, de szo szerinti ertelemben is: lehetöleg elve dobom ki az ablakon...), de megis, egyszerüen nem tudnek ilyen szoros testi közelsegben elni egy allattal! Termeszetesen ezzel együtt elfogadom, akik ezt valasztottak, mindenki maga dönti el. Igy szamomra teljesen bizarr, hogy pl. vadi uj dolgokat kepesek tönkremenni hagyni egy allat miatt! Az emberek (a civilizacioban legalabbis) meg a gyerekükre is raszolnak, ha valamit majdnem tönkretesz, pl. sok helyen meg van tiltva, hogy a kanapen ugraljon...stb - a macskanak meg elnezik, hogy összekarmolja?! Amikor annyi "vacakot" kitalalnak ma, több kifejezetten allatok ellatasara szakosodott üzlet van, ahol epphogy csak külön vizorat es villanyorat nem lehet kapni külön csak a kutyahazba - es nincs külön macskafürdökad??? De ha esetleg tenyleg nincs, akkor sem jutna eszembe beengedni a sajat fürdökadamba (nemhogy abban rendszeresen fürdetnem!), akkor valami vödörbe vagy hasonloba fürdetnem, ha lenne barmilyen allatom. Meg a kimosott ruhaknak is kaphato külön müanyag tarto, amibe beleteszed, mielött kiterited, egy allatnak miert kene egy kadban fürödni az emberrel?

Elölenyek= ember, allat, növeny. Van közöttük egy sorrend. Es ez nem lenezes, hanem egyszerüen igy lettünk teremtve. Nem hiaba mas az agyi felepitesünk, nekünk valamivel több van, ezt tovabb nem is ragozom. Ovom es tiszteletben tartok minden eletformat, de szamomra elkepzelhetetlen ez a testi közelseg, nekem az allat az udvarba (hidegben kamraba) valo. Es egyebkent szerintem csak szenved a lakasban/autoba zarva...stb, mert nagyobb a mozgasigenye, amennyi idöt a gazdaja a setaltatasara tud forditani.

Rendben, elfogadom, hogy mas mashogy gondolja, es köszönöm a valaszokat. P. Noemi 88 valasza is eppolyan hasznos nekem, mint a többi. (Ha esetleg erdekel valakit az összes alapjan leszürt meglatasom, leirom, de nem akarok vele senkit untatni sem.)

2011. okt. 23. 23:04
 27/45 anonim ***** válasza:

Jó hát nincs azzal semmi baj, h te így gondolod, ezért is nincsen állatod! Ne is legyen :)


A férgektől nem kell félned az akkor terjedne, ha az ürülékről v a macska szőréről pete jutna a szervezetedbe, ez rád nem is igazán veszélyes, inkább a gyerekre, de mivel a macska elköltözött, plusz valószínű, h hajtva volt, te meg kidomestosoztál mindent, nem kell tovább aggódni

2011. okt. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
2011. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
58%

Ez már paranoia. Mindenhol karmolásnyomok... A macska behúzott karommal jár, nem fog minden kemény tárgyon karmolászni, nem hülye. A karmait élesíteni puhább tárgyakon szokta pl fakérgen, szőnyegen, amibe könnyen belemegy a karma.. Nem üveglapon, fürdőkádon stb.

Szerintem menj el akár pszichológushoz, ha ennyire "rettegsz" az állatoktól és a betegségektől.

2011. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

:)

Milyen jo meglatas, hogy erre eddig nem is gondoltam!? Valoszinüleg az összes szönyegüket szetkarmolta, ugyanis elsöre feltünt, amikor lakasnezöben voltunk, hogy nincs szönyegük.

Szobaviragjuk sem volt - ennek is köze lehet a macskahoz?

2011. dec. 11. 23:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!