Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy állítsam le a szomszédot?...

Hogy állítsam le a szomszédot? Minden áron magához akarja édesgetni a cicánkat!

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben 3-szor is "eltűnt" a cicánk egy egész napra. Szelíd, így bárki megsimizheti. A szomszédok eléggé zárkózottak, nincs állatuk, de a kislány nagyon szereti a cicákat. (Ezt onnan tudom, hogy a másik szomszédét próbálták elkunyerálni, de nem adták oda.)Sötétedés után kerül elő, a lábai tiszták, a bundija nem hideg, tuti, hogy beviszik a házba és nem engedik ki, mert nem jön elő ha hívjuk.
2012. jan. 31. 11:22
1 2 3
 11/22 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Hát ha a sütit nem is szeretik, a cicát biztos, hogy igen. :)


Ha épp nincs meg a macskád csöngess át hozzájuk, hogy nem-e látták. Csak úgy miheztartás végett.

2012. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Én se örülnék a helyedben. Ha a kislány annyira szereti a cicákat, miért nem kap egyet a szüleitől?

Az rendben van, hogy megsimogatják, de azért ne viselkedjenek úgy, mintha a sajátuk lenne.

Az biztos, hogy tudják a szomszédok, hogy a tiétek a macska? Nyakörve van? Ha nincs, mindenképp vegyetek, ezzel jelzed, hogy a cicának már van gazdija.

Az szerintem is jó ötlet, hogy ha nincs meg a cica, becsöngetsz megkérdezni, hogy nem látták-e.

Ha ez sem segít, a drasztikusabb megoldás: valahogy rögzíts egy kis cetlit a nyakörvéhez, amire ráírod, hogy kedves szomszéd, itt és itt lakom (címeddel), kérlek ne fogadj be, már van gazdám.

2012. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen lehet,mert ugye simi- simi egy kis kaja, de ha beteg ti szaladtok vele a dokihoz, nem hiszem , hogy ők elvinnék.Mindenképpen jelezni kell , hogy neki ti vagytok a gazdája és válasszanak másik cicát a menhelyeken élő cicák meg alig várják, hogy gazdira találhassanak.
2012. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Akkor süti helyett vigyetek nekik egy aranyos menhelyi cicát... Lehet, hogy visszahúzódó, zárkózott emberek, de az állatokat szeretik. + még az se használ nekik, hogy mindenki csak a rosszat mondja rájuk. Tudom, milyen a pletyka faluhelyen pillanatok alatt a bolhából elefánt lesz.
2012. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra jutottam, hogy ma este felhívom a fickót (az ő száma megvan), hogy nem látták-e a cicánkat. Átmenni nem akarok, mert tolakodásnak vennék. (Képzeljetek el egy gyönyörű új családi házat egy magas, teljesen zárt-átláthatatlan kerítéssel.) Így sajnos benne van a rizikó, hogy letagadják. :( Nyakörv nincs rajta, de ettől függetlenül nagyon jól tudják, hogy mi vagyunk a gazdija. Vennék neki szívesen, de félek, nehogy felakadjon, amikor bújkál a bokrok, kerítések alatt. :(
2012. febr. 1. 13:30
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem teszek rájuk nyakörvet pontosan azért, hogy ne akadhasson bele semmibe bujkálás közben:-) Bolha és kullancs elleni cseppet teszek a bőrükre a nyakszirti területen és eddig bevált, a szomszédaim tudják , hogy cicáim vannak és eddig még szerencsére nem volt ebből gond. Kinti-benti ti cicák , macskaajtón közlekednek. Olyan cuki látvány amikor az ajtóban megjelenik egy szőrös cicafej:D
2012. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

Ha szobacicát 'csinálsz' a cicádból akkor nem megy sehova és senki nem tudja magához édesgetni! :)

Amúgy meg, ilyen hideg téli időben ez a cica biztos nem bánja, ha a szomszédod esetlegesen 'fogva tartja'.

2012. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Azt nem igazán szeretnénk, ha teljesen szobacica lenne, mert szép nagy füvesített kertünk van és sajnálnám állandóan bezárva tartani. Nyáron nem is nagyon jött be, a kinti lété jobban szerette. :) Ilyenkor persz ha otthon vagyunk, szívesen látjuk odabent. Imádnivaló, ahogy a kályha mellett alszik. :) (már amikor otthon van)
2012. febr. 2. 13:42
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
Verd meg a kislányt. Majd tanul abból... :D egy pofon azt csá, vagy megfenyegeted.
2012. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ó igen, biztos ez a legjobb megoldás! Amúgy néhány nappal ezelőtt felhívtam a szomszédot, hogy nem látták-e és persze nem látták. Panaszkodtam neki egy kicsit, hogy mennyire hiányzik, meg szeretjük nagyon stb. Csodák csodájára, azóta megvan a cica. Reggel, este akármikor hívjuk, előjön. :)
2012. febr. 7. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!