Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska problémával mit...

Kóbor macska problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kis lakótelepen lakunk. Kutyánk van. A szomszéd társasház lőtt, az utca túloldalán kóbor macska étterem működik. 2 öregasszony buzgón eteti őket. AZ egyik minden nap pontban 9kor a másikat 2-3 naponta látom.

MA reggel az egyik öregasszony (akit még nem láttam etetni a macskákat csak ép nézegette őket) közölte velem-miutána macskák elinaltak- hogy a kutyámat miért nem másfelé sétáltatom,hisz annyi már hely van még. Kiakadtam,hogy még Ő akar engem beszabályozni,hogy szabad országban merre sétáltassam a kutyám. Közöltem is ezt vele. Szóváltásba keveredve oda jutottunk,hogy közöltem vele, hogy mihamarabb paterolja el innen a macskákat,mert elvitetem mindegyiket. Mondta,ogy már ők is probálták (nem tudom kit értett a többesszám alatt),de a menhelyek nem fogadják be őket,mert nincs hely és ők így állatvédővé avanzsálódtak. Kérdőre vontam, hogy ha Ő ekkora állatvédő,akkor mondja már el nekem, hogy mégis melyik macska van beoltva? Mert részemről tele a hócipő,hogy a kutyám kéthetente fosik,ha erre sétálunk el.

Szerencsére bolhás,kullancsos,férges még nem lett....nah emg veszett....de bármely gyerekre potenciális veszélyt jelentenek,hisz gátlástalanul szarnak az utca másik oldalán levő homokozóba. Erre csak azt kezdte el hajgtogatni,hogy az milyen ember,aki kiscicát hazavisz és amikor megunja kidobja! Közöltem vele, hogy persze ,az csúnya dolog, börtönbe kellene zárni,de magát se hívja állatvédőnek csak azért mert eteti a kitudja mivel fertőzött macskákat és ezzel potenciális veszélyforrást tart fent a többi felelősségteljes állattartó részére...nah meg gyerekeknek,embereknek.

Önkormányzatnak és rendőrségnek kell szólni? Vagy hívjam egyből az illatos utat?


2012. máj. 6. 13:55
1 2 3 4 5 6
 51/57 Cs.Tibor válasza:

No, elkanyarodtatok a lényegtől!

A megoldás az, amit itt a környéken csinál három-négy néni:

Etetik, de amint sikerül ivartalanítják is a macskákat.

A káposzta is jóllakik, meg a kecske is. :)

Mármint "jót tesznek", de cserébe visszafogják a szaporulatot. Ha egy nagyobb alom születik, akkor meg a falusi módszerhez folyamodnak... Az is jó cselekedet, mert a többiek túlélési esélyeit növeli. Felfogás kérdése az egész.


Mindig a jót kell cselekedni. Valamelyik utóhavazásos estén kocogtam a szomszéd utcán a kutyámmal, amikor megláttam, hogy valaki elcsapott egy kóbor macskát (ismertem, már láttam párszor). Hát...deréktól lefelé gyakorlatilag hiányzott, haverja hívta, az meg kapart a macskakövön mellső lábbal, de már nem nagyon tudott magáról. Mit tennél te? Továbbsétálnál, kikerülnéd a kocsival? Volt nálam kutya..r szedő zacsi, kezemre húztam, óvatosan elvittem az út melletti "parkba" a fűbe, megsimogattam, majd a zacskóval befogtam a fejét... Így lett jobb neki...

Mivel már nem maradt sok lelkierőm, szóltam a haveromnak, hogy hozzon valami sittes zsákot, vagy nem tudom, és intézze el a többit, megcsinálta.


Gondolkozz, és cselekedj jól.

A természetes szaporulatot ne segítsük, de ha lehet ne öljünk értelmetlenül meg egy élőlényt sem.

Sajnos nem lehet kideríteni, hogy ki rak utcára (kis)macskákat, de ha anyamacskát tartasz otthon, hát ivartalanítsd. 20 macskakonzerv árából megvan... Ha meg nincs annyi pénzed, akkor miről beszélünk?

A másik, (nem tudom, hogy macskákra igaz-e,) tenyésztőtől háziállatot ne vegyél. Vagyis..egyáltalán ne fizess érte, örüljön neki, hogy elviszed. Ne buzdíts senkit arra, hogy termelje.. Menj ki az utcára vagy a menhelyre és hidd el, találsz magadnak valót! Rengeteg állat közül választhatsz!

Otthon zsinórban a 4. kutyánk menhelyi (most épp egy kaukázusi juhász és egy roti, az előbbi TÖRZSKÖNYVES).

2013. júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

Csak szolok hogy már kozel 2 honapja macskamentes övezet a lakoteleo :D az onkormányzathoz intezett levelem utan két hét mulva csak arra lettem figyelmes hogy nincs maska. Persze az oregasszony megint elkezdett pofazni: Most mar nyugodtan lehet erre setaltani a kuyakat (nem mintha eddig nem sz..rtam volna le hogy van vagy nincs) mert a macskakat egy hete hajnali orakan agyonutottek es elvittek!


-Ezt honan veszi hiy agyonvertek!

-Láttam!Az ablakbol!

-Látta? Nem volt sotét?

-De igen de a macska ugy nyavogot mint amikor agyon utik!

-Tapasztalatbol mondja?!:D

-Ejszaka idejott egy furgon es agyon utottek mind!

-Szeritem meg nem kellene senkit sem ragalmazni mivel biztos hogy az onkormanyzta vitette el a macskakat.

-jajj szegeny macskák! most mar lehet erre setaltatni a kutyakat. Midet agyon utottek! Mindet!

2013. júl. 24. 16:10
 53/57 A kérdező kommentje:

Ja meg annyit hogy este 10 koruk setaltam a kutyakkal par hete es lattam a macska restaurantnal egy magas ipset megegy kover not. Mondtam hogy remelm nem macskat etetnek mert az torveny ellenes. "Nem csak sündisznot"


Ket nappal.kesobb parom nappal setalt el arra es este mikor haa ertem meselte hogy a volt eteto helynel a rendor megbirsagolt egy nyakiglab urget 30 ezerre meg hogya rendornek is azt mondta hogy sundisznot etet XD mondtam is hogy akkor az ugyanaz a nyomorek lehetett akivel en talalkoztam.

2013. júl. 24. 16:19
 54/57 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy kérdező. Nem tudok osztozni az örömödben. Csak szégyellem magam, hogy én is ember vagyok.
2013. okt. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
62%
Remélem ez a legnagyobb siker az életedben. De nem baj az ilyen emberek 100-szor vissza kapják, amit a másik ellen elkövetnek.
2013. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim válasza:
remelem annak ellenere hogy mar nincsenek macskak a kozeledben kapsz valami fertozest amiben hamarosan belepusztulsz... de amugy csak siman agyon is uthetnenek..
2014. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

régi a kérdés,de kikivánkozik:

legközelebb, ha valaki nem akarja, hogy a kezéhez vér tapadjon, meg lehet próbálni több menhelynek írni (nekem sikerült már párszor így állatokat megmentenem az olyan rosszindulatú emberektől, mint a kérdező).

Illetve szólni az etetőknek, hogy hamarosan jönni fognak az állatokért, lehet (ha önkormányzat intézi, valószínű) megölik őket, és akkor hátha az etető megpróbálja máshogyan megmenteni, esetleg ő maga veszi magához, vagy nekilát ő is segítséget kérni az elhelyezésükre.

A legutolsó olyan eset, amikor szintén egy hasonló rosszindulatú ember "győzött" és megölték az llatokat, később kiderült róla, hogy veserákos (és nem volt öreg). Azóta már nem él. Pedig mindent végig csinált, hogy meggyógyuljon.

Ilyenkor mindig eszembe jut a mondás, és e szerint élem az életem "Isten nem ver bottal..." Vagyis mindenki azt kapja, ami "jár".

2015. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!