Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska problémával mit...

Kóbor macska problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kis lakótelepen lakunk. Kutyánk van. A szomszéd társasház lőtt, az utca túloldalán kóbor macska étterem működik. 2 öregasszony buzgón eteti őket. AZ egyik minden nap pontban 9kor a másikat 2-3 naponta látom.

MA reggel az egyik öregasszony (akit még nem láttam etetni a macskákat csak ép nézegette őket) közölte velem-miutána macskák elinaltak- hogy a kutyámat miért nem másfelé sétáltatom,hisz annyi már hely van még. Kiakadtam,hogy még Ő akar engem beszabályozni,hogy szabad országban merre sétáltassam a kutyám. Közöltem is ezt vele. Szóváltásba keveredve oda jutottunk,hogy közöltem vele, hogy mihamarabb paterolja el innen a macskákat,mert elvitetem mindegyiket. Mondta,ogy már ők is probálták (nem tudom kit értett a többesszám alatt),de a menhelyek nem fogadják be őket,mert nincs hely és ők így állatvédővé avanzsálódtak. Kérdőre vontam, hogy ha Ő ekkora állatvédő,akkor mondja már el nekem, hogy mégis melyik macska van beoltva? Mert részemről tele a hócipő,hogy a kutyám kéthetente fosik,ha erre sétálunk el.

Szerencsére bolhás,kullancsos,férges még nem lett....nah emg veszett....de bármely gyerekre potenciális veszélyt jelentenek,hisz gátlástalanul szarnak az utca másik oldalán levő homokozóba. Erre csak azt kezdte el hajgtogatni,hogy az milyen ember,aki kiscicát hazavisz és amikor megunja kidobja! Közöltem vele, hogy persze ,az csúnya dolog, börtönbe kellene zárni,de magát se hívja állatvédőnek csak azért mert eteti a kitudja mivel fertőzött macskákat és ezzel potenciális veszélyforrást tart fent a többi felelősségteljes állattartó részére...nah meg gyerekeknek,embereknek.

Önkormányzatnak és rendőrségnek kell szólni? Vagy hívjam egyből az illatos utat?


2012. máj. 6. 13:55
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

# 30/30 Időpont ma 10:54


A fizika törvényszerűsége miatt, nah meg anatómiailag a nyakunk sem ér ki a kocsi elé, hogy láthassuk miközben egy másik autó alól szaladt ki....de Neked ez bizonyára felfoghatatlan.

És már csak ismételni tudom magam, habár nem vagyok papagáj,csak a tudatig úgy tűnik nehezen ér el, hogy attól, hogy Veled még nem történt meg nem azt jelenti,hogy mással sem fog. A fellengzős stílusodból ítélve alighanem Nobel díjat is kérnél a szarvasos sztori után....vidéken ahol laktam tavaly egy ló ugrott be a kocsi szélvédőjén,mindenki meghalt....nah, ők nem voltam olyan profik mint te és a családod....még egyszer gratulálok...Ott legalább volt kit hibáztatni mert a lónak volt gazdája és este 10kor műúton egy vágtázó lónak semmi keresnivalója nincs....de itt a macskát óvjuk,védjük,ha megdöglünk is szegény cicának semmi baja ne legyen...

2012. máj. 7. 11:01
 32/57 anonim ***** válasza:
40%

nem kell Nobel díj hidd el.

Csak nem értem mért nem fér mg egymás mellett állat és ember.Sajnos durván hangzik,de a halál is a természet rendje és sajnos nem halhat meg minden élőlény nyugodtan elaludva.Az meg csak természetesnek vehető hogy odafigyelünk a körülöttünk élőkre.Egyébként konkrétan nem írtad,hogy neked mi a bajod a lakhelyednél etetett cicákkal?

Vagy te is úgy beszélsz mindenki helyett/nevében mint a politikusaink :)Mindenesetre ne adj isten,hogy meglógjon a kutyád és ilyen emberbe ütközzön!Remélem eltudsz számolni a lelkiismereteddel ha az illatosra kerülnek be a cicák és elaltatják őket.

2012. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
60%

Az első válaszolóhoz szólnék!


Nem tudom, hogy te hol laksz városban, vagy falun de azért ott lényegesen más körülmények vannak mint itt! :)


Itt aki macskát rágcsálók vagy bármi más állatot tart mindenki beoltja! :) Tengerimalactól kezdve a lovakig.. :)

Itt senki sem sajnálja kidobni pl. tengerimalacnál azt az 1000Ft-ot amivel megvédi a kiskedvencét! :) Ugyhogy a Falut ne szidd ha nem tudod, hogy máshol milyen az élet! :) A falusiakat lehet szidni..mert a város biztos job..ahol rengeteg autó járkál..és az ember egészségét és az állat egészségét is roncsolják :) Gratula! :)



A kérdezőnek meg csak annyit, hogy máshol is vannak kóbormacskák és örülni kéne annak, hogy valakik legalább etetik őket! Attól mert kóbor nem kell elitélni őket..lehet, hogy vékonykák..de nem azt jelenti, hogy betegek lehetnek! Ne ítéld el őket azért mert volt 1pár felelőtlen gazdi és kidobta őket!!! NEM ŐK A HIBÁSAK ÉRTE!


Ha annyira zavar téged, hogy ott vannak a macskák és "veszélyeztetik" a kutyád életét..akkor beviszed a lakásodba a kutyust és kész! :) meg tudod oldani! Csak gondolkozni kell hozzá! :)

2012. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:

# 34/34 Időpont tegnap 22:20


Illatos útról írtak. Közterületen kóbor állatot etetni SZABÁLYSÉRTÉS.....

2012. máj. 8. 10:40
 36/57 anonim ***** válasza:
67%
Koldulni is az..vitesd el a hajléktalanokat is a környékről.
2012. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
41%
Próbálj meg valahogy felül kerekedni az önös érdekeden és kezdj el gondolkodni olyan fejjel, mint aki szereti az állatokat. Sintért hívni és altatásra küldeni az állatokat nagyon nem az. Neked jogod van sétáltatni a kutyádat. A kóboroknak elvileg joguk van élni, ha hagyjuk. Sok mindent tehetsz, az erkölcsi normád szabja meg a határokat: megöletheted őket legálisan, sétáltathatod másfele a kutyádat, segíthetsz megoldani a szerencsétlen állatok sorsát. Rajtad áll.
2012. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

# 34/37 Időpont tegnapelőtt 22:20



Mégis hogy gondolod? 0-24-ben lakásban legyen egy középtermetű, közepes mozgásigényű kutya egy tucat kóbor macska miatt,akiknek semmi keresnivalójuk nincs itt?


Utolsó! Most akkor hagyjam őket békén,hagyjam had szaporodjanak és meg csak csendben kerüljem ki őket? Legjobb esetben is menhelyre fogom bevinni őket, rosszabb esetben illatos...de a legjobb persze az lenne ha végre mozdulnátok és jönnétek értük.


Ezzel az erkölcsi szöveggel meg ne jöjjön senki. Mint már mondtam, ha ugyan így kóborolna erre 10-12 kutya,akkor már 2 órán belül itt lenne értük a sintér....és ne bántsunk már semmilyen állatot,nem? HA veszett róka kóricál erre azt is hagyjuk békén...ő is csak csóri állat.



Mindegy...témát zárom. HA valaki esetleg igényt tart kóbor macska befogadására akkor írjon rám privit és jöhet válogatni a többi meg ide vagy oda, de menni fog.

2012. máj. 9. 09:59
 39/57 anonim ***** válasza:
46%

Olyan sötét vagy,hogy ilyet is ritkán látni.Vidéki vagyok és van kutyám!Van sok kóbor állat is és nem hívok rájuk sintért(a kedves pestiek hagyták itt őket nyaralás után)

Úgy érzem az embernek már nem elég nagy a világ.Mibe kerül neked nem jobbra hanem balra elindulni sétálni?

Érdekes az én kutyám nem kap el semmit a kóbor cicáktól..a kutyádnak lehet más baja van..inkább a butaságok kiírása helyett vid el egy kivizsgálásra,de magadat is!

2012. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicákkal?
2012. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!