Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska problémával mit...

Kóbor macska problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kis lakótelepen lakunk. Kutyánk van. A szomszéd társasház lőtt, az utca túloldalán kóbor macska étterem működik. 2 öregasszony buzgón eteti őket. AZ egyik minden nap pontban 9kor a másikat 2-3 naponta látom.

MA reggel az egyik öregasszony (akit még nem láttam etetni a macskákat csak ép nézegette őket) közölte velem-miutána macskák elinaltak- hogy a kutyámat miért nem másfelé sétáltatom,hisz annyi már hely van még. Kiakadtam,hogy még Ő akar engem beszabályozni,hogy szabad országban merre sétáltassam a kutyám. Közöltem is ezt vele. Szóváltásba keveredve oda jutottunk,hogy közöltem vele, hogy mihamarabb paterolja el innen a macskákat,mert elvitetem mindegyiket. Mondta,ogy már ők is probálták (nem tudom kit értett a többesszám alatt),de a menhelyek nem fogadják be őket,mert nincs hely és ők így állatvédővé avanzsálódtak. Kérdőre vontam, hogy ha Ő ekkora állatvédő,akkor mondja már el nekem, hogy mégis melyik macska van beoltva? Mert részemről tele a hócipő,hogy a kutyám kéthetente fosik,ha erre sétálunk el.

Szerencsére bolhás,kullancsos,férges még nem lett....nah emg veszett....de bármely gyerekre potenciális veszélyt jelentenek,hisz gátlástalanul szarnak az utca másik oldalán levő homokozóba. Erre csak azt kezdte el hajgtogatni,hogy az milyen ember,aki kiscicát hazavisz és amikor megunja kidobja! Közöltem vele, hogy persze ,az csúnya dolog, börtönbe kellene zárni,de magát se hívja állatvédőnek csak azért mert eteti a kitudja mivel fertőzött macskákat és ezzel potenciális veszélyforrást tart fent a többi felelősségteljes állattartó részére...nah meg gyerekeknek,embereknek.

Önkormányzatnak és rendőrségnek kell szólni? Vagy hívjam egyből az illatos utat?


2012. máj. 6. 13:55
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
41%
Nekem két, utcáról mentett macskám van. Egyetértek a kérdezővel, mert az oltatlan, férges, bolhás, atkás stb. kóbor macskák fertőzést terjesztenek. Nálam már mindkettő macskanáthás lett, pedig oltott, lakásban tartottak, csakhogy cipőtalpon hazahoztuk a vírust. Az utcamacskák oda ürítenek, ahol rájuk jön, vagyis szana-szét szórják a férgeket, féregpetéket. És azok bizony az emberre is fertőzőek. Egy kisgyerek elesik, letenyerel, utána szájába veszi a kezét és már lenyalta róla. Ezt is vegye figyelembe az, aki annyira nekiesett a kérdezőnek. Akinek abban is 100 %-ig igaza van, hogy ennyi kóbor kutyánál már mindenki jajgatna és intézkedést követelne.
2012. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Nah végre valaki,aki annak ellenére, hogy macskatartó,rendelkezik józan ítélő képességgel.
2012. máj. 6. 15:24
 13/57 anonim ***** válasza:
71%
No kérem engem a galambok is zavarnak hisz mindenhova oda szarnak és tömegesen bárhol megtalálhatóak.Kérem valaki intézkedjen.A sok cigány is zavar..meg a sok ember akik rengeteg kárt okoznak a természetben és tömegesen közlekednek....
2012. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:

# 13/13 Időpont ma 15:28


" engem a galambok is zavarnak hisz mindenhova oda szarnak"

Ezt alá is írnám,ha a macska különbséget tenne verseny galamb és a Déli pályaudvarnál lebzselő galamb között (déli pályaudvarnál még nem láttam macskát)


"A sok cigány is zavar"

Engem is...,de amíg jóléti államban élünk és van segély addig Ők is lesznek.


"meg a sok ember akik rengeteg kárt okoznak a természetben "

Igen, engem is...és ha minden flottul működik mennek a dutyiba.


"...és tömegesen közlekednek."

Nem tudom,hogy Te honnan jöttél,de mifelénk az ember nem szarik a homokozóba....tömegesen vonul akkor,ha munkába megy, vagy dolgát intézni, vagy tüntet valami ellen...

Kicsit antiszociális vagy. Macskád van?

2012. máj. 6. 15:36
 15/57 anonim ***** válasza:
70%

Megint az első vagyok.

Felpontoztam azt akit lepontoztál:)

Egyedül egy darab élőlény rombolja ezt a bolygót.

Úgy hívják hogy ember.

Nehogy már a macskák legyenek a hibásak mindenért.

Ők nem ártanak senkinek.

Az ember meg meg is érdemli hogy elkapjon valamit a macskától. Ha ember nem lenne ezen a bolygón semmi baj nem lenne.

2012. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:

# 15/15 Időpont ma 15:54


Az kell észrevennem, hogy 10 macskásból 9 antiszociális és teljesen a macskák bűvkörében van....már kezdem érteni,hogy mondják mindig, hogy a Macskások őrültek....kivétel a fennmaradó 10%.


Persze,ha ennyire elkerüljük a témát lehetne boncolgatni még a globális felmelegedést,Csernobilt, a zsidókat, az őserdőket...de most csak egész egyszerűen 10-15 kóbor macskáról van szó akit elvitetek menhelyre...ha kell én magam viszem el őket.

HA bárkinek bármi ellenvetése van adok címet, lehet jönni és örökbefogadni...ha már ennyire nagy állatbarátokkal állok szembe, hogy még egy 3-4 éves gyerek egészségét is hátrább teszik,mint egy macskáét....akkor várlak sok szeretettel. Szállító boxot nefelejtsetek el hozni.

2012. máj. 6. 16:16
 17/57 anonim ***** válasza:
63%

Én meg nem hiszem el,hogy az a pár macska zavar téged.Szólsz állatvédőknek,begyűjtik a macskákat-ivartalanítják és beoltják és visszahelyezik őket az élőhelyükre.Gondolom neked ez se jó"kotródjanak a dögök"Gyerekként puszilgattam a kóbor macskákat és érdekes,hogy nem lett semmi bajom,na de a mai gyerekek elég nyafkák és már a széltől is bajuk esik..


A kérdésedben van egy olyan,hogy rendőrségnek kell szólni?

Igen jelentsd fel a macskákat,hogy rossz helyen tanyáznak-tuti eljárás indul ellenük mi meg az őrült macskások fogadunk ügyvédet melléjük.

2012. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
74%

15:54: Szóval a gyerekek megérdemlik a halált? A homokozó és környéke miatt főleg ők a veszélyeztetettek. Gratulálok! Kár, hogy anyád magzatvizében nem úszkált cápa. Nagyon elszaladt veled a ló. Értem, hogy szereted a cicákat, de amit te itt irkáltál arra utal, hogy elborult/nemnormális állatvédő vagy.


Ha néni etetni akarja őket, ideiglenesen vegye magához. Otthon is tudná etetni, nem kellene sétálgatnia annyit.

Egyébként, ha meghalnak mi lesz, mit gondoltok azokkal a cicákkal?

Azt ti sem gondoljátok komolyan, hogy a tömbnek kellene kifizetnie 15 macska ivartalanítását.

Idegen macskákhoz mi közük?

Inkább össze kellene fogniuk, és keresni helyet a cicáknak (új gazdikat, vagy menhelyet).

2012. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
88%

Én is nagyon szeretem a cicákat, van is kettő, a környékemen is nagyon sok cica, és etető nénike van, akiknek nem kételkedem a jószándékában. Legszívesebben én is etetném őket, de nem teszem, mert ezzel alapvetően rosszat tennék. Ha megkérdezel egy állatmentőt, vagy egy menhelyet, tehát egy olyan embert aki tényleg ért a témához, ő is az mondaná, hogy nem szabad etetni a kóborcicákat! Az oka nagyon egyszerű. Ezzel csak elősegítik a felesleges sszaporulatot, ami senknek sem jó. Jól táplált cicák, jobban szaporodnak. A hozzáértők azt javasolják, hogy ne etessünk, nézzetek csak utána.


A kérdező hozzáállása ennek ellenére nem tetszik. Ne hívd az illatos utat, mert akkor megölöd szegény cicákat. Neked is van állatod, ezért feltételezem, hogy van benned annyi, hogy utána járj egy kicsit, végig hívd a menhelyeket, állatvédőket, hátha segít valaki. Persze, igen, erre energiát kell szánnod. De kérlek próbálj meg olyan megoldást találni, amivel nem ártassz a cicáknak. Nem ők tehetnek a kialakult helyzetről.

2012. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
58%

15:54-es vagyok.

Egyáltalán nem vagyok állatvédő.

A gyerekeknek szükségük van homokozóra a túléléshez ?

Nincs !

A macskáknak kajára ?

Van !

Szóval ennyire egyszerű ez a dolog.

De az ember túl sokat akar.

Öljük meg a macskát mert nekünk kell a homokozó.

Te is ilyen kis homokozós szinten vagy még.

Miattad tart itt a világ.

Nem tudsz békében élni.

2012. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!