Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska problémával mit...

Kóbor macska problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kis lakótelepen lakunk. Kutyánk van. A szomszéd társasház lőtt, az utca túloldalán kóbor macska étterem működik. 2 öregasszony buzgón eteti őket. AZ egyik minden nap pontban 9kor a másikat 2-3 naponta látom.

MA reggel az egyik öregasszony (akit még nem láttam etetni a macskákat csak ép nézegette őket) közölte velem-miutána macskák elinaltak- hogy a kutyámat miért nem másfelé sétáltatom,hisz annyi már hely van még. Kiakadtam,hogy még Ő akar engem beszabályozni,hogy szabad országban merre sétáltassam a kutyám. Közöltem is ezt vele. Szóváltásba keveredve oda jutottunk,hogy közöltem vele, hogy mihamarabb paterolja el innen a macskákat,mert elvitetem mindegyiket. Mondta,ogy már ők is probálták (nem tudom kit értett a többesszám alatt),de a menhelyek nem fogadják be őket,mert nincs hely és ők így állatvédővé avanzsálódtak. Kérdőre vontam, hogy ha Ő ekkora állatvédő,akkor mondja már el nekem, hogy mégis melyik macska van beoltva? Mert részemről tele a hócipő,hogy a kutyám kéthetente fosik,ha erre sétálunk el.

Szerencsére bolhás,kullancsos,férges még nem lett....nah emg veszett....de bármely gyerekre potenciális veszélyt jelentenek,hisz gátlástalanul szarnak az utca másik oldalán levő homokozóba. Erre csak azt kezdte el hajgtogatni,hogy az milyen ember,aki kiscicát hazavisz és amikor megunja kidobja! Közöltem vele, hogy persze ,az csúnya dolog, börtönbe kellene zárni,de magát se hívja állatvédőnek csak azért mert eteti a kitudja mivel fertőzött macskákat és ezzel potenciális veszélyforrást tart fent a többi felelősségteljes állattartó részére...nah meg gyerekeknek,embereknek.

Önkormányzatnak és rendőrségnek kell szólni? Vagy hívjam egyből az illatos utat?


2012. máj. 6. 13:55
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
65%
A kedves Kérdező megkapta a segítséget,de mivel semmi hajlandóság,tisztelet és ész se szorult belé így nem él vele.
2012. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:

# 41/41 Időpont tegnapelőtt 15:14


Te már csak olyan ki*aszott okos vagy barátom,hogy azt már elmondani nem lehet! Intézem a macskák sorsát,csak mivel dolgozom és vannak más teendőim is így hétvégén fogom és deportálom őket!

2012. máj. 17. 11:11
 43/57 anonim ***** válasza:
52%
Te meg egy primitív, öntelt, élhetetlen, sehonnai és félelmetesen buta ember vagy. Ilyenkor mindig elszomorít, hogy egy ilyennek szavazata ugyanannyit ér, mint az enyém...
2012. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

Kedves 39%-os....számomra egyértelmű az a 39%....

És ha már annyira bele vagy bolondulva a macskákba (tisztára mint a Simpson családban a macskás nő...)akkor előtted még mindig nyitva áll annak lehetősége hogy fogod magad szépen és elviszed a macsekokat. Amúgy,hogy csak még boldogabbak lehessünk itt mindnyájan "örömmel" értesítem a kedves egybegyűlteket,hogy az egyik vörös macska 2 napja leellett az árokparton a környéki gyerekek meg,mint a moziban, nézték eme látványosságot. Szóval akkor már kiscicát is lehet vinni!

2012. máj. 19. 10:35
 45/57 anonim ***** válasza:
61%
:))) jáj de örülök,hogy annyi problémád van az életben,hogy ezek az ártatlan kis jószágok a legnagyobb problémáid.Tanuld már meg tisztelni egy élőlény életét és a szabadsághoz való jogát.
2012. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

# 45/45 Időpont ma 10:53


...feltétlenül, amint az enyémet is tisztelni fogják.

2012. máj. 19. 11:39
 47/57 A kérdező kommentje:
...egyébként jellemesebb emberként tűnnétek fel, ha nem csak hangemberek lennétek...ha netán csinálnátok is valamit a macskák ügyében még el hinném,hogy annyira sajnáljátok őket...,de hogy csak a túloldalról genyóztok...hát...azzal még senki nem ment semmire, hogy csak egy valamit kántált örökké. A tettek...nah az már lenne valami.
2012. máj. 19. 11:44
 48/57 anonim ***** válasza:
49%

megbocsáss,hogy az utcán élő macskák nem tudják tiszteletben tartani azt,hogy fedél van a fejed fölött,étel az asztalon és sok egyéb más.Micsoda önző dögök ezek,hogy napozni mernek az ároknál,a pofám leszakad..

Remélem az egyszem kutyádra a sok macskaprobléma mellett marad időd.

2012. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
...a reagálásod cinikussága arra enged következtetni,hogy joga itt csak az állatoknak van....az ember mint élőlény kussoljon, elégedjen meg azzal ami van, és ne akarjon többet. Jah,fedél a fejem a fölött...bár ahogy elnézem azokat a macskák többet esznek mint mi...legyél már igazi állatvédő és vidd el őket a kedves, meleg,szeretetteljes otthonodba...A te lelked is megnyugodna meg az enyém is.
2012. máj. 19. 13:36
 50/57 anonim válasza:

Üdv!


Hasonló problémákkal küzdök én is.

Én első emeleten lakom, és az ablakom alatt van egy bokor, ami alá telerakták az öregek kartondobozokkal, meg tálkákkal. A tálkákban nyers máj, hús pépes étel van, amitől megjöttek a döglegyek és a darazsak! A macskahúgy rettenetesen büdös, és bár rács van az ablakomon, nem egyszer éjjel bejárnak a dögök! Rendszeresen kidobálom a kellékeket, amik után verik az ajtóm. Türelmes ember vagyok, párszor már el tudtam volna bánni az öregekkel. Ők süketek, őket nem zavarja a napokig tartó bagzás, vernyogás, én eret tudnék vágni tőlük! Nem marad más, mint menhely.

Ja persze magukhoz nem akarják venni, mert nem háziállat a macska, és büdös is meg stb...

2013. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!