Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska problémával mit...

Kóbor macska problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kis lakótelepen lakunk. Kutyánk van. A szomszéd társasház lőtt, az utca túloldalán kóbor macska étterem működik. 2 öregasszony buzgón eteti őket. AZ egyik minden nap pontban 9kor a másikat 2-3 naponta látom.

MA reggel az egyik öregasszony (akit még nem láttam etetni a macskákat csak ép nézegette őket) közölte velem-miutána macskák elinaltak- hogy a kutyámat miért nem másfelé sétáltatom,hisz annyi már hely van még. Kiakadtam,hogy még Ő akar engem beszabályozni,hogy szabad országban merre sétáltassam a kutyám. Közöltem is ezt vele. Szóváltásba keveredve oda jutottunk,hogy közöltem vele, hogy mihamarabb paterolja el innen a macskákat,mert elvitetem mindegyiket. Mondta,ogy már ők is probálták (nem tudom kit értett a többesszám alatt),de a menhelyek nem fogadják be őket,mert nincs hely és ők így állatvédővé avanzsálódtak. Kérdőre vontam, hogy ha Ő ekkora állatvédő,akkor mondja már el nekem, hogy mégis melyik macska van beoltva? Mert részemről tele a hócipő,hogy a kutyám kéthetente fosik,ha erre sétálunk el.

Szerencsére bolhás,kullancsos,férges még nem lett....nah emg veszett....de bármely gyerekre potenciális veszélyt jelentenek,hisz gátlástalanul szarnak az utca másik oldalán levő homokozóba. Erre csak azt kezdte el hajgtogatni,hogy az milyen ember,aki kiscicát hazavisz és amikor megunja kidobja! Közöltem vele, hogy persze ,az csúnya dolog, börtönbe kellene zárni,de magát se hívja állatvédőnek csak azért mert eteti a kitudja mivel fertőzött macskákat és ezzel potenciális veszélyforrást tart fent a többi felelősségteljes állattartó részére...nah meg gyerekeknek,embereknek.

Önkormányzatnak és rendőrségnek kell szólni? Vagy hívjam egyből az illatos utat?


2012. máj. 6. 13:55
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
90%

17:54: 18. vagyok. Veled érte teljes mértékben egyet!


18:18: Érdekes felfogás. Mi köze a homokozónak ahhoz, hogy a macskának szüksége van kajára?

A homokozó nem egy nagy alom tálca a cicának. Azért járnak oda, mert ott puhább a homok, és könnyebb kaparászniuk. Pedig 5m-el arrébb már nem lenne gond.

Ha lesz gyermeked, rájössz a gyerekeknek szükségük van a homokozóra. Az olyan mint a macskának a kaparófa, hogy te is megértsd. :)

Miért kellene megölni a cicákat? Nem megölni kell, hanem megoldani a problémát. Gazdi kell a cicáknak, egy hely ahol gondoskodnak róluk!

2012. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
61%

Szerinted az kit minősít, hogy leállsz vitatkozni egy 80 éves öregasszonnyal, aki olyant vág a fejedhez, hogy "a kutyámat miért nem másfelé sétáltatom,hisz annyi már hely van még". Hála istennek nem élek életvitelszerűen panelos környezetben, de ismerem a szubkultúrát. Az idősekre jellemző, hogy megvédik a lépcsőház kukáját (nehogy más is beledobja a szemetét), zavarja őket ha valaki a hátsó ajtót használja, etc... aki egy ilyennel képes leállni vitatkozni, az maga sem normális.


Amúgy meg, ha fosik a kutyád, akkor ne sétáltasd arra, és vidd állatorvoshoz. Ha meg szabad országban élünk, akkor ne akard megszabni, hogy ki milyen kóbor állatot etet. ;)

2012. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, te egy lelketlen és önző ember vagy. A kóbor cica nem a néni problémája, hanem mindenkié. Nem neki kell beoltatni+ivartalaníttatni, hanem mindenkinek segítenie kéne, tekintve, hogy mindig csak a szegény ember nyakába próbálják varrni a felelősséget. Ha összefognál inkább vele, mindenki adna egy kicsit, akkor hamar élhetővé lehetne tenni ezt a helyzetet. Vetessétek fel a cicákat menhelyi várólistára, addig meg dobjátok össze az oltások + féreghajtás árát. Ez a megoldás!
2012. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
21%

Még mindig nem értitek a lényeget.

Gazdi kell a macskának ?

Mióta kell neki ?

Ezt a macska mondta ?

A macska tökéletesen elvan simogatás, etetés, meg homokozó nélkül is. Aki meg azt mondja hogy egy gyereknek homokozóra van szüksége azt kiraknám 1 hónapra egy erdőbe.

2012. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekeknek nincs szükségük homokozóra,na de ha annyira kell akkor mért nem dobnak össze az anyukák pénzt egy ponyvára,hogy letakarják és láss csodát a macska se fog belemenni.Kedves kérdező nem dühöngeni kell hanem megoldani a problémát ami szerintem csak a tiéd nem az anyukáké..


Ahogy valaki írta szabad országban élünk és a néninek is joga van ott etetni ahol akar.Mindenre van megoldás csak ész kell hozzá.Azt meg rosszul gondolod,hogy majd te szépen beviszed a menhelyre a cicákat!Már most telt ház van!

2012. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

# 23/25 Időpont ma 09:21


Itt mindenki csak a jogairól pofázik,de a kötelességekről ki fog beszélni?


1.Nekem jogom van kutyát sétáltatnia, a telepen ott ahol én akarom, kötelességem tisztán tartani a környezetem (összeszedni a kutyaszart) és a kutyám (oltatni,féreghajtani).

2. Néninek is lehet joga van etetni a macskákat,de kötelessége lenne a környezetüket és a macskákat is rendben tartani. (mert ez már nem állatvédősködés, hanem macskaszaporító)

3. Amint az egyik hozzászóló írta, kóbor macskát nem etetünk....persze kell nekünk évente két alom. Alomként legjobb esetben is 3 macska....az kell.

4. Érdekes mód,aki csak fosta a szót az eredeti kérdésemre nem válaszolt. Csak tébolyultan védi a jól lakott atkás/bolhás macsekokat.

5. Aki belátta ép ésszel csak az fűzött hozzá értelmes megoldási lehetőséget. Azért kérdeztem,hogy Illatos vagy rendőr, mert nem tudom,hogy mi a pontos menete...gondoltam találok itt néhány értelmes embert aki ismeri a menetrendet....hát tényleg csak néhány volt.

6.Egy kóbor kutya már köszi, harapott meg, rendőrt hívtam....csak a nagy nézőközönség miatt nem lőtte le ott helyben...bevitette, kiderült veszett volt, engem meg oltogatnak meg megyek vizsgálatra ma is.

7. Még az első oldalon írt kommenthez azt is írnám, akinek a galambokkal van problémája, hogy a néni nem mellesleg azokat is eteti az épület mellett.

8. Mi az,hogy panel szubkultúra? Az amit a nyanya művel? Az tény....egy évvel ezelőtt is beszólt egy vénlány...akkor hallgattam és tovább mentem. 1 év elteltével nehogy már ne álljon ki az ember a maga igazért? És ha nem 60, hanem 35 éves lett volna akivel le álltam? Akkor az lett volna a baj, hogy miért álltam le, akkor meg nem jöttetek volna külön a korával? El is hiszem hogy itt tart az ország. Az ember üljön otthon kussban és nézzen ki a fejéből értelmesen...ennyi.Problémád van? Kuss! Megkérdezed, hogy oldhatnád meg? Kuss....Ez igen.

9. Aki kóbor macskát simogatott és nem lett tőle baja...mázlista....tudod nem mindenki lesz agydaganatos sem....és nem mindegyik kutya veszett...pláne az,aminek van gazdája...

10. Mellesleg az is dühítő némelyeknek hogy a frissen lemosott autót még aznap este teli mászkálják....igen...lehet mondani megint,hogy kicsinyesek...de amikor kiszaladt elénk a macska, és alul olyan ponton ütötte meg az autót, hogy kirobbantak a légzsákok....és legalább függöny légzsákok is robbantak...a biztosító nem fizetett,mert hát egy macskán ugye hogy hajtsa be...ÉS még mielőtt valaki valakai a kikerülésről kezd el hadoválni...jah...egyik oldalon parkoló autók,másik oldalon járda...még az is kellett volna, hogy rántsuk el a kormányt egy macska miatt,nem? Hátha végig húzunk legalább két autót,vagy leütjük a felnit...Persze, ahogy lenni szokott a macskát még láttuk elinalni...a 9 életéből még volt neki rendesen.


És most lehet hőbörögni,de mi már megfizettük a macskák árát...vettünk volna ebből már egy féltucat Brit-et is tk-val.


Írtam az illatos útnak, hogy segítsenek,hogy mi a teendő ez ügyben. Remélhetőleg tőlük normális és használható választ fogok kapni. Még a Noé-t felfogom hívni,mert az van hozzánk a legközelebb és ennyi. Így vagy úgy tipli lesz. Persze harmadik verzióként még kedves hőbörgők is jöhetnek a macskákért.

2012. máj. 7. 10:25
 27/57 anonim ***** válasza:
49%

Gratulálok a problémáidhoz!

Minden kedves felhasználónak ilyen jellegű gondokat kívánok!

Az csak téged mínősít,hogy egy 30-as utcán elütsz egy macskát...Szívből remélem,hogy veled is hasonlóként bánik el a sors.

2012. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

# 27/27 Időpont ma 10:33


...igen,gondoltuk,hogy nem a macska volt rossz helyen...és ha az álló kocsisor alatt rohan ki,te hogy fenébe veszed észre? Neked röntgen szemed van, fogadjunk!...

2012. máj. 7. 10:43
 29/57 A kérdező kommentje:

# 27/28 Időpont ma 10:33


Egyébként attól,hogy az egyik oldalon megállnak az autók attól még nincs kitéve 30-as tábla....és a parkolást tábla sem tiltja ...de mint írtam....nem a macska volt rossz helyen...jah,nem...

2012. máj. 7. 10:47
 30/57 anonim ***** válasza:
50%
nem fogok vitázni,sokan képesek nem elütni az állatokat!Édesapám 40 éve vezet és még nem ütött el állatot(pedig nem egy állatbarát)Párom sok éve vezet és 100 as tempóval hirtelen kiugró őzet se sikerült neki elütni.Azt a mindenit..A sofőr dolga az,hogy az utat figyelje!
2012. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!