Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kismacskát a...

Találtam egy kismacskát a kukában, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Pár hónapos lehet, már nyitva a szeme, és már imbolyogva járkál. Többen voltak egy zacskóban egy városi kukában, de csak ő élt már. A szüleim nem tudják, lesz belőle vita, de már 21 éves vagyok, szóval nem probléma, és meg akarom tartani. Inni... langyos tejet adtam neki, de nem sokat ivott. Barátnőim azt tanácsolták vigyem vissza, de nincs szívem:S Tudnátok tanácsokat adni, hogy etessem?

2012. máj. 12. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2012. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is állatorvoshoz vidd el hogy megvizsgálja, bolhátlanítsa-féregtelenítse és beolthassa.
2012. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Van bolt a közelben? Akkor Whiskas junior eleség, de nem lehet pár hónapos, legfeljebb két-három hetes. A pépes eleséget elkevered neki tejben vagy vízben, meg fogja enni. Vegyél neki macskaalmot és szoktasd egy helyre (tálcára) a sarokban. De mielőbb irány az állatorvos, vizsgálja meg, nincsen-e valami baja, oltást is kell kapnia.
2012. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon rendes dolog, hogy gondját viseled a kismacskának.

Az első, hogy a tejjel vigyázz, hasmenése lehet tőle és így könnyen kiszáradhat.


Nem vagyok egy nagy macskaszakértő, szóval sok hasznos dolgot nem tudok mondani a cicával kapcsolatban, de szerintem el kéne vinned állatorvoshoz, ott megvizsgálnák szegény picit, és felvilágosítást is kapnál.


Ha viszont nem engedheted meg az állatorvost, akkor is telefonálj legalább, vannak jóérzésű dokik, akiket ha felhívsz, adnak pár tanácsot.


Például a Felicavet egy rendes állatbarát rendelő, itt a telefonszámuk:

Telefon: 06-1-246-6945

2012. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tej helyett sima vizet adj neki.
2012. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy feljelentést, de legalább egy telefont megérne az ügy, sanszos hogy semmi nem lenne belöle, de ha ostoba volt aki igy tette oda őket akkor megszivathatják.


Egyre több helyen van köztéri kamera mairöl vagy nem tudnak vagy elfelejtik hogy ott van, ha autóval érkezett aki kipakolta a macsekokat akkor komoly bajba kerülhet és meg is érdemli.


Befogadod a macskát, ennyit még megtehetsz érte és a testvéreiért, ne érezze már olyan jól magát aki zacskóba csomagolva dobta kukába őket.

2012. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hétfőn elviszem állatorvoshoz.

Az első hozzászólónak: Talán mert nyávogást hallottam, és nem volt szívem otthagyni?

2012. máj. 12. 17:06
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, mert a tehéntej nem jó a kicsinek! Nem tudja megemészteni a laktózt, és valóban hasmenése lehet tőle. Helyette kecsketejet adj neki inkább, azzal nincs ilyen probléma.

Minőségi tápot vegyél neki, de ha ilyen picike még, akkor csak nedves táp lesz jó (alutasakos, konzerves), mert a szárazat még biztos nem tudja megrágni a fogacskáival.

Ha nagyon kicsi még, esetleg az állatorvostól tudsz kérni neki tápszert, azt vízben elkevered, olyasmi, amivel a kisbabákat is etetik, ha az anyjának nincs elég teje.


Ami a pisilést, kakilást illeti, nem tudom, milyen pici a kiscica, de ha még nagyon kicsi, akkor nem tud magától üríteni, ebben is segítened kell neki. Etetés után a cica pociját enyhén nedves (de nem hideg!) szivaccsal, kendővel (esetlen babáknak való popsitörlő kendővel) pocitól a farkinca felé a popsiig végig kell simogatni, ez váltja ki az ürítési ingert.


Amúgy kívánom, hogy rohadjon le a keze annak az utolsó féregnek, aki képes kidobni a kukába egy alomnyi kiscicát!!


Kedves Kérdező, nagyon rendes és jószívű vagy, hogy magadhoz vetted a kiscicát és igyekszel gondját viselni. :) Ha több ilyen ember lenne a földön, mint te, talán kevesebb kiscica kerülne utcára... Én szurkolok neked, hogy minden jól menjen! :)

2012. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, ez a link talán a hasznodra lesz:


[link]


Sok sikert a kiscicóhoz! :)

2012. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, ha korán elkerül az anyjától a kismacska, akkor nagyon rossz természete lesz. Ez igaz? Amúgy nagyon szép cica, ezüst szőre, és kék szeme van, csak kicsit sovány:S Milyen fajta lehet? Biztos keverék, mert több színű is volt a zacskóban:S

Nem tudom, most furdal a lelkiismeret, mert volt a zacskóban még egy cica, de az furcsán remegett, és nem is reagált semmire. Feljelentést nem akarok tenni, mert így is itthon lesz még gond ebből, nem akarok még nagyobbat:S

2012. máj. 12. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!