Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macskákat miért nem...

Kóbor macskákat miért nem fogják be mint a kóbor kutyákat?

Figyelt kérdés
rengetek kóbor macskát látok az utcán és egyszerűen nem értem miért...
2012. szept. 4. 21:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/153 anonim ***** válasza:
86%

gondolkozz már, kérdező!

1. már leírták hogy nem lehet tudni hogy melyik kóbor illetve háztól épp távol lévő macska. abból a 25-30 macskából amit írtál valószínű minimum a fele biztos hogy gazdás, csak egy macskát nem tudsz kertben tartani, max ha bezárod a házba.

abban meg egyetértek hogy téged irtsanak mint a macskákat, attól függetlenül hogy nem igazán bírom a macskákat én sem, de nincs velük bajom

2012. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/153 A kérdező kommentje:

miért is ?mert feltettem 1 kérdést ?


mert én komolyan megkérdeztem miért nem fogják be az olyanokat amik az utcán vannak ?


nem lehet értelmesen válaszolni ? rögtön kötekedni kell ?

2012. szept. 4. 22:25
 13/153 A kérdező kommentje:
amúgy akik értelmesen válaszoltak azoknak köszi.
2012. szept. 4. 22:27
 14/153 anonim ***** válasza:
20%
én pl befogadtam mindegyiket (most 6 van aki mindennap idejár) de az tényleg igaz hogy itt a környéken kb mindenki eteti mindenkiét, mert járnak összevissza, volt hogy 4 km-ről szólt az egyik rokonunk hogy a macskánk ott van... nem tartom sokra őket, mert hiába gondozom le se sz.rják csak enni kapjanak az a lényeg...
2012. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/153 anonim ***** válasza:
93%

Macskáról nem tudod megmondani,gazdás vagy kóbor.

És nem külföldön élünk,hanem Magyarországon,itt nem engedélyezett hogy kimenj és lődözz pár macskát,mert te azt hiszed,nincs gazdájuk...

2012. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/153 anonim ***** válasza:
29%
Na oké, de még senkinek sem gyűlt meg a baja az ilyen macskákkal? Tényleg befoghatnák. Vagy senkinek se vizelték még össze sose a kapuját elejétől a végéig? És még senkinek se nyivákoltam egész éjszaka a kertben, amikor végre nyitott ablaknál aludhatna? Nem beszélve arról, hogy felverik az egész utcát, amire persze néhány kutya is begurul, és itt nem a kutya a hibás! A macska nem jelent közvetlen veszélyt az meberre, de attól még igenis nagyon zavaró lehet néha! Ha még nem tapasztaltatok ilyet, akkor ki kellene próbálni csak egy hétre, hogy milyen az! És nem csak a kaput vizelik össze, hanem mindent, ami csak kint van. Értem ezalatt a tujákat, a felmosót, a gyerekmedencét, a növényeket, a hinta lábát, a homokozót (ahova alkalmanként bele is csinálnak), és még sorolhatnám... A fiúmacskapisi pedig igencsak büdös, és alig lehet eltüntetni a szagát, valamikor már az ecet sem fog ki rajta!
2012. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/153 anonim ***** válasza:
28%
Egyet értek a kérdezővel.Miért kell rögtön kötekedni!?Nálam is mindig ugyan ez van kötekednek velem.Itt majdnem senki sem normális?Különben kedves kérdező a nagyimnál befogadott macska van.Miért nem fogadsz be te is egyet?
2012. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/153 anonim ***** válasza:
86%

nos, mindenki leírt már mindent, de macskát nehéz is bent tartani, egyszerűen megszöknek. szomszédunk vitte be a macskáját menhelyre, és 3 hónap múlva itthon is volt.

és egyáltalán nem hordoznak ránk mért betegségeket és falun megint más, mert itt a városban nálunk egyáltalán nincs sok kóbor macska..

olyat meg, hogy lehet mondani, hogy irtani?! mindenki felelősséggel tartozik a saját macskája iránt, a miénk ivartalanított és sokat császkál, nyakörve nincs mert kiskorában elcsesztük és nem szoktattuk rá. elvileg őt is nézhetnék kóbornak pedig egyáltalán nem az.

az meg, hogy hálátlan baromság. 4 éves és nem volt nap, hogy ne jött volna haza, és nem csak "zabálni" jön. annyi a fogalmatlan idióta ember, hogy azokat kellene irtani.

hogy szeretheti valaki csakis a kutyákat és utálja a macskákat?! istenem.

2012. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/153 A kérdező kommentje:

hát akiknek macskájuk van azok tegyenek rá örvet. Számoljanak azzal hogy elmegy.

így belehetne fogni azokat akiknek nincsen.

és máris kevesebb lenne az utcákon.

2012. szept. 4. 22:37
 20/153 EagleHUN ***** válasza:
95%

Erre egy történet jut eszembe ami megtörtént állítólag (a cikket sajna nem találtam meg róla, pedig kerestem), pont az ilyen stupidok okozták itt Magyarországon mint te kedves kérdező.

Ha minden igaz egy vidéki nagyvárosban (Szeged?) a 90' évek elején megcsinálták a teljes kóbor macska kiirtást, aztán meg költhettek nem kevés pénzt a patkány irtásra, mert azok iszonyatosan elszaporodtak. És a macskák visszatelepítésére is sokat kellett áldozniuk mert a kóbor és félvad macska fog csak patkányt a házi jámbor nem. Mindezt az adófizetők pénzéből.

Szóval a kóbor macskák rendkívüli ingyen szolgáltatást biztosítanak nekünk.

Ez olyan mint az erdő oxigén szolgáltatása, amíg ki nem vágod mindet nem fogsz megfulladni, de ha megtetted már késő.

A macskák messze nem terjesztenek annyi és olyan veszélyes betegséget mint a patkányok.

Hihetetlen de a városoknak is van kialakult ökoszisztémája: macskák, patkányok, galambok, menyétek, csótányok, héják, vércsék, varjak, ember...

Bármilyen ökoszisztémára vonatkozik ha megzavarod a működését annak a többire összetevőre nézve is lesznek következményei!

Sőt megkockáztatom az emberiség pökhendi és istent játszó hozzá állása és beavatkozása működő és összetett rendszerekbe, még soha, sehol nem járt végsül pozitív eredménnyel maximum ideiglenes sikereket könyvelhetett el.

Lehet hogy ideje lenne békén hagyni bizonyos dolgokat, és nem piszkálni, és főleg nem olyan okokból hogy jajj zavar a sok macska látványa...

2012. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!