Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macskákat miért nem...

Kóbor macskákat miért nem fogják be mint a kóbor kutyákat?

Figyelt kérdés
rengetek kóbor macskát látok az utcán és egyszerűen nem értem miért...
2012. szept. 4. 21:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/153 anonim ***** válasza:
91%
Nagyom egyszerű oka van hogy nem fogják be a macskákat.Egyszerűen elárasztanák a rágcsálók és egyéb kártevők a városokat ha nem lenne annyi macska.Persze lehetne mérgezni a kártevőket de ugye abból a méregből mindenkinek jut egy kicsi.És ellentétben a kutyával egy macska nem lehet kóbor,hiszen önellátó a természetben.Az csak az alkalmazkodóképességüknek és hasznosságuknak köszönhetik hogy városban is megélnek.Menyétet is tartanak az emberek de ha látunk szabadon egy menyétet akkor nem mondjuk rá hogy kóbor menyét.Az hogy sok macska van az nem csak azt jelenti hogy sok ember eteti a macskát hanem hogy sok zsákmányállat,"szemét" van azon a helyen.
2012. szept. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/153 anonim ***** válasza:
95%

Nem fogják be, mert nincs hely, ahová tennék őket, a menhelyek dugig vannak.

Irtani?? Tudod, a macskáknak is ugyanúgy egyetlen életük van, mint neked vagy nekem. Ugye te is szeretnél élni..???

2012. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/153 anonim ***** válasza:
92%

1:macskát befogni nagyon nehéz.

2:Nem támadnak meg.

3:Nem kapok el tőlük semmit.


4: Sok a kóbor ember azokat is kezdjük el írtani,mert ez már tarthatatlan!

2012. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/153 anonim ***** válasza:
91%

"Vagy senkinek se vizelték még össze sose a kapuját elejétől a végéig? És még senkinek se nyivákoltam egész éjszaka a kertben, amikor végre nyitott ablaknál aludhatna? Nem beszélve arról, hogy felverik az egész utcát, amire persze néhány kutya is begurul, és itt nem a kutya a hibás!"


Nálunk ezt ugyanígy megteszik az imádott saját és közelebbi-távolabbi szomszéd macskák. Nem kell ehhez kóbornak lenni.:)

A kutya helyhez kötött, ha folyamatosan az utcán lófrál, elég nagy eséllyel kóbor. A macska előtt viszont semmilyen kerítés nem akadály, állandóan az utcán csavarognak a körülrajongott kedvencek is. Egyrészt nem jelentenek közvetlen veszélyt, mint a kutya (nem harap, nem támad), másrészt a hatóságnak kapacitása sem lenne arra, hogy a rengeteg cicát, akik innen-onnan napi szinten az utcára mennek, állandóan ellenőrizzék, befogdossák, hogy aztán a gazdik mehessenek értük. Arról nem beszélve, hogy míg az éhes kutya hívásra általában odamegy bárkihez, a kóbor macska, ha meg akarják fogni, két perc múlva valamelyik fa tetején csücsül.

2012. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/153 anonim ***** válasza:
95%
A mi környékünkön is rengeteg macsesz van. Van akinél minden tavasszal látok kiscicákat,mire jön a tél meg elfogynak. Sajnos itt fogyóeszközök. Ha meg nálatok tényleg sok kóbor macska van, miért kellene kiirtani őket? Gondolod tehetnek róla? Csakis az ember tehet erről, mert a macska nagyon szapora, és falun nem ismert az ivartalanítás fogalma. Ha 90%-ukat ivartalanítanák, még akkor is bőven lenne utánpótlás. És felhívnám a figyelmét az ivartalanítás ellenzőinek erre a kérdésre! Tessék itt az eredménye annak, ha hagyjuk ész nélkül szaporodni őket.
2012. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/153 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, Pécsen, ebben a nagy városban nincs macskamenhely! tehát itt nem sok esély van arra, hogy befogják a macskákat.

Amúgy azt kéne, amit tv-ben is láttam, hogy befogni és ivartalaníttatni, kezelni, ha beteg, és új gazdát keresni neki. Vagy legalább ivartalanítattni és akkor nem szaporodnának tovább. Ez a legnagyobb baj, ha valaki kirak egy doboz kismacskát, azok nagyon el tudnak szaporodni.

Nálunk ennek még nincs kultúrája, van pár ember, aki igyekszik segíteni a macskáknak, befogadni a kóbor macskákat (én is fogadtam már be többet is), de ez kevés sajnos.

2012. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/153 anonim ***** válasza:
95%
Mit zavarnak téged a macskák az utcán? A legtöbb kóbor macska kerüli az embereket, nem tudom neked miért ekkora nagy baj, hogy még irtani is szeretnéd őket. Sok macska van az utcán, mégis lépten-nyomon kutyaszarral van tele.. Nemde? Irtsuk a kutyagazdákat is mert nem képesek összeszedni a szart? A kommentjeidből lejön, hogy gyűlölöd a macskákat, provokatív vagy, ne lepődj meg ha beléd kötnek. Mellesleg nyakörves macskák is végzik az Illatos úton, nem győzik őket kimenteni onnan ideiglenes befogadók.
2012. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/153 anonim ***** válasza:
85%
Nekem még soha nem volt semmilyen bajom a kóbor macskákkal. És köszi szépen nem fogom bezárni a macskámat csak azért mert a te úri kedved úgy döntött, hogy amelyik kiteszi a lábát a kertből az kóbor! Képzeld el, hogy a nyakörvet el lehet veszteni! Az én macskám már többet is elvesztett. És k*vára nem örülnék neki, ha emiatt valami sintér elfogná.
2012. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/153 anonim ***** válasza:
74%
És attól hogy nyakörvet teszek rá szerinted nem elmegy ugyanúgy? Ha meg bezárom őket nehogy a függönyt széttépik és az ablakból levernek mindent, még volt hogy a tapétát is tönkretették a falon. Úgy látszik neked nincs, mert másképp nem írnál ilyen hülyeségeket.
2012. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/153 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos a kérdező elég buta ami ráadásul érzéketlenséggel társul ami igen rossz kombináció. Nekem ez eddig eszembe se jutott hogy a macskákat valaki ki akarná irtani, de ezek szerint van ilyen.

Engem pl sokkal több ember zavar mint kóbor macska, mondjuk a hajléktalanok meg koldusok, akkor irtsuk ki őket is, úgyis túl sokan vannak és csak terhére vannak a társadalomnak...

2012. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!