Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, nem bírom tovább!...

Segítség, nem bírom tovább! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyóssal lakunk együtt egy nagy házban. Van neki egy macskája, már 20 éves, öreg már, rég az örök vadászmezőkön a helye. Nem vagyok a macskák ellen, minden állatot szeretek, de ezt már nem bírom tovább, megfolytom azt a dögöt. Valószínű a korából adódik, hogy a megett kaját folyton kihányja, folyton mindent összepisil, összekakil. De a wc-zést mért nem az alomban intézi? A hányást még megbocsátja az ember, mert nem tudhatod hol jön rád. Folyton az alom mellé csinál, undorító, bűzös az egész, több liter domestos fogy egy héten. Ma már az én ajtóm elé csinált, erre még nem volt példa. Úgy hallottam ma hogy ha citromolajat kenek a padlóra akkor oda nem fog csinálni a macska, igaz ez? Naponta legalább 10x alkalommal van pisi, kaki, hányás a házban, felfordul az ember gyomra. És van egy 3,5 hónapos babám, aki egyszer mászni fog, hogy fogom így engedni ezt neki? A végén elkap vmi betegséget. Mit csináljak a macskával? (Hozzám a lakásba nem jöhet be egyáltalán, még csak az kéne)
2009. júl. 31. 10:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Úúúú:S Én megértelek. Téged is sajnállak, meg a cicát is nagyon. Mindenkinek jobb lenne, ha el lenne altatva, már nagyon öreg, és biztos, hogy ő is szenved. Nagyimék uszkárjával is ugyanez volt a helyzet, és végül el is altatták. Persze anyósodnak is biztos nehéz egy ilyen döntést meghozni, de mindenképp beszéljétek meg vele.És légy türelmes. Meg kell értenie, hogy a kisbabára nézve a helyzet nagyon veszélyes.
2009. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
Gondolkodom! Az egészséges lehetőségen. Nem lehet, hogy nem elég friss az alom, mert a macska azt nem tolerálja. Én az állatorvossal azt beszélném meg, hogy milyen lehetőség van az adott esetben. Olyan állatorvossal, aki sem a macska, sem irántad nem közömbös, tehát megtesz mindent. Felderíti a macska igazi baját és azt kezeli, vagyis tudja mit csinál, tehát érzed, hogy nem sötétben tapogatózik, de addig is megmondja mi az "egészséges" eljárás. Van a neten a macska.hu oldal és olyan állatorvos, aki telefonon is mond véleményt. Embereknél fontos, hogy miként mondasz el valamit, mert befolyásolod vele válaszukat, tehát érezze az állatorvos, hogy nem a macska ellen vagy, csak a gyerek miatt aggódsz. sajnos az emberek hajlamosak az egyszerű megoldásra, ami szélsőséges és nem kell hozzá gondolkodni. Ez a pusztítsd el, vagy menj onnan :-) . Kíváncsi vagyok mit mond az állatorvos, szükség szerint kérdezz meg többet is, elvégre emberorvos esetén sem hagyatkozol feltétlen egyre. Biztos, hogy van megoldás, csak ne idegből kezdj neki. Sajnos a citromolajról nem tudom a választ, azt hiszem erre is választ kaphatsz
2009. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én cicás vagyok!!! Ám ezt nem tolerálnám. Cicát vagy más háziállatot körültekintően kell a lakásban tartani, a megfelelő higiéniát be kell tartani. Főleg ha baba van a családban. Erről beszélnetek kell anyóssal, mert bármennyire is házikedvenről van szó, az ürülék fertőző, és a baba ha mászni kezd, akkor az tényleg veszélyes lehet. Azt tanácsolom, hogy együtt menjetek el anyóssal állatorvoshoz (persze a cicát is vigyétek magatokkal :)) és talán a doki könnyen megnyőzi ennek a dolognak a veszélyeiről a mamát. Sok sikert!
2009. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Anyóst is zavarja ez a körbe sz@rás, már bocsánat, de nem tud mit kezdeni. Itthon az általános vélemény szerint el kéne már altatni mert tényleg 20 éves, már nem lehet vele mit kezdeni. De szerintem anyós túlságosan is ragaszkodik hozzá - persze megértem-, és megvárja mig a természet elintézi. Már beszéltünk erről többször is hogy ez nem állapot de még nem jutottunk közös nevezőre, szerintem nem is fogunk.
2009. aug. 4. 12:20
 15/27 anonim válasza:
Én voltam, aki kicsit előbb azzal kezdte, hogy "gondolkodom". Sajnos nem érzem azt, hogy te gondolkodtál volna. Ez agesszivitáshoz fog vezetni és akkor már nem fogsz kiutat érezni, várod a többiek felmentését. Én szívesen írnék neked e-mail-t, de nem adsz lehetőséget rá beállításaidnál. Szívesen keresném veled a megoldást! Pillanatnyilag a cica állatorvoshoz vitele lenne a megoldás, aki mégis jobban meg tudná mondani, hogy mi okozza ezt a cicánál és annak megfelelő gyógymódot adna. A gyógymód biztos több türelmet igényelne, de ahogy haladsz ezt el fogod veszteni, hisz már most is erről panaszkodsz. Értsd már meg, hogy segíteni akarok!! A mamától ne várj ilyesmit, ebben éppen neked kell neki segíteni. Egy ilyen idős ember világát ne hasonlítsd a magadéhoz, őt a következőképpen kell érteni: A cicát szereti, mert hosszú évek alatt hozzánőtt, ez érthető, biztos te is így lennél. Az esetleges állatorvosi kezelésre nem költene annyit, mint az szükséges lenne a cél eléréséhez (mert az időseknél ez így van, ilyen volt a környezetük, amiben felnőttek), tehát képtelen a feladatot megoldani. Az állatorvos szemlélete a következő: Sajnálja az állatot, hisz talán ezért lett állatorvos, viszont nem tehet kivételt, mert akkor mindenki csak egy kis segítséget kérne ingyen és akkor ő mire menne. Ezen kívűl a gyógyítás színvonala bizony nagyon függ a gyógyíttató elszántságától. Ezt úgy értem, ahogy látja, az orvos, hogyan bánsz az állattal és mennyire szereted, mert ha azt látja, hogy számodra "van másik", akkor nem hiszi, hogy nálad esélye van a gyógyulására, mert bizony ahhoz esetenként sok türelem és szív kell. Ha azt mondod, hogy pénz nem számít, az orvos nem fogja azt hinni, hogy milliomos vagy, csak az elszántságot fogja érezni és az szerint fog gondolkodni a gyógyításban. Vállalható összeget fog mondani és ha az jelentős, akkor előre meg fogja mondani. Ne hidd azt, hogy emberorvos esetén ez másként van. A nagymamám 80 és egynéhány éves volt, amikor láthatóan nagyon beteg volt. Elhívtuk hozzá az orvost. Az orvos azt mondta, hogy "hát kérem ilyen korban az ember már bármikor meghalhat", de amikor látta azt, hogy milyen szeretettel látjuk el a nagymamát (kedvkeresés, etetés, mosdatás, stb.) akkor azt mondta, hogy "azért lehet még tenni valamit". Akarta és megtalálta a gyógymódot, meg is gyógyult, igaz a gyógykezelés sem volt szokványos. Mindezt csak az illusztráció kedvéért írtam le. Azt akarom elérni, hogy ne várd ki, amíg az agyad elborul és már csak egyetlen kiutad lesz. Hidd el érdemes és mindenképpen jobban fogod érezni magad. Írj!
2009. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

köszi a hosszú választ 10:28-as, de úgy érzem van itt némi félreértés. Vagy megköveztek vagy nem, tény hogy jobban szeretném ha már a macska nem lenne itt (bármit jelent ez). DE: van állatorvosunk 20 éve ugyanaz, ismer minket. A mostani kutyus előtt volt 2 tacsi 16-17 évesen haltak meg szegények, hát öregek voltak. Az állatdokink tudja hogy nagyon szeretjük az állatokat, eddig bármennyi pénzt megadtunk ha beteg volt vmelyik. Tényleg szívvel, lélekkel próbáltunk segíteni a kutyákon is, de sajna elpusztultak. A macskával hasonló a helyzet, már többször volt dokinál, minden évben ő is kivizsgáláson vesz részt, mint általában az emberek is évente vérvizsgálatra mennek..stb. Az orvos mondta hogy már nincs mit tenni a cicával mert őreg. Ezt nem én találtam ki. És nem azért mondta mert úgy látja szarunk az egészre, hanem már tényleg nincs remény. Ő már így marad szegényke, és mint mondtam nekem igazából nem a macska ellen van kifogásom, csak a "disznóól" miatt. A házunk rendszeresen takarítva van, rendesen vannak tartva az állatok - ennek bizonyítéka hogy a két kutya is 16-17 éves volt, és a macska is 20 éves. Én tényleg csak a babámat féltem majd ha mászni fog. Gondolj bele a helyzetembe. Minden nap mikor felkelek, elindulok a boltba, vagy leviszem a szemetet, vagy bármi és bárhova nézek csak reggel legalább 3 szarkupac, 1 pisi, és 1 hányás fogad. És akkor még csak reggel van. Jön még a délutáni, esti adag... tudod ez hány felmosás, fertőtlenítés egy nap?? És az a szag ami itt terjeng, bejön ide egy vadidegen és felfordul a gyomra a bűztől. Egy állatkertben jobb szag van mint itt néha. És én ettől vagyok kiborulva és mérges vagyok a macskára - pedig tudom hogy nem tehet róla - , és fojtanám meg egy kanál vízben, mert bosszant, és hányok az egésztől... és nemcsak én a párom is. Anyósnak rosszabb, mert neki még a lakásába is csinál nemcsak lentre a bejárathoz. Hozzám azért nem, mert kitiltottam a gyerek miatt, ne szokjon ide. Mint már mondtam anyóssal már beszéltünk erről, sőt amikor terhes voltam ő mondta a páromnak hogy vmit kéne csinálni a cicával, el akarta altatni, de akkor még én mondtam hogy ne már, majd megoldjuk. Még egyszer hangsúlyozom ha ez a körbepiszkítás nem lenne a házban semmi bajom nem lenne a cicával, elfogadnám. Régebben is sokat játszottam vele, simogattam, most azért nem mert nincs időm. Ezért sajna kicsit a kutyusunk is háttérbe szorul mert nincs rá annyi diőm mint régen, de ez most más tészta.

Összefoglalva még mindig azt kérem tőletek hogy adjatok tippet, trükköt mivel kenegessem a padlót, szekrényt, falat hogy ne oda csináljon a cica hanem az alomba ahova kéne! köszönöm mindenkinek eddigi válaszát, még ha le is hurrogott :) Mert azért nekik is igazuki van, védik a cicánkat! :)

2009. aug. 5. 12:50
 17/27 anonim ***** válasza:
Lehet cipelgetni egy 20 éves cicust a dokihoz és várni, hogy meggyógyuljon, de igazából szerintem látni ennek a végét. A legjobb megoldás az altatás lenne. Mondom én, aki megrögzött cicás!!! Hogy miért így gondolom? Semmi mást nem tudok a cicám elé helyezni, de a saját gyerekem egészségét mindenképp!
2009. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:

Én voltam a 10:28-as, akiről írtál. Amire gondolok: szerintem az a válasz kicsit kevés, hogy öreg a macska. Ezek szerint igazában nem tudja, hogy mi a baja. Tehát ez nem volt válasz a részéről, ő biztos, hogy nem tud segíteni. Kérdezted tőle, hogy mit kellene tenned, pl. amire gondoltál (citromolaj)? Kérdeztél más orvost?

Nem lehetne a cicát máshol tartani, pl. kert? Ott nem kell alom. Ne érts félre, természetesen első a gyerek egészsége és persze az adott körülmények sem éppen kellemesek. Számomra az tűnik csak rossznak ebben, hogy lényegében semmi sem lett feltárva. Nálunk pusztult el már cica, de kíváncsiak voltunk az okára, pedig ez a feltárás már semmin sem változtatott. Messze laktok egy igazi kisállat orvostól? (állatkórház) Ne érts félre, én biztos nem akarlak "megkövezni", de tulajdonképpen mi újat tudtál meg az állatorvostól, hogy a cica öreg? Ha pedig nem akarsz tenni semmit, akkor a kérdésed fölösleges. Kérlek fontos, hogy ne érts félre!!

2009. aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Felháborító hogy így beszélsz a cicáról! Megértem hogy aggódsz a gyerekedért de akkor sem beszélhetsz így! Egyébként meg az a macska már 20 éve ott él te meg 6 éve szal nem is lehet kérdés h kinek kell alkalmazkodnia kihez!! Még hogy hánysz tőle!! Ha öreg leszel pelenkázni kellessz meg hányni fogsz mert már nem fog jól működni az emésztőrendszered!!!! Neked jól esne majd ha ilyen leszel azt mondanák:undorító?? Gondolkozz el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen egyszer én is megöregszem, de a gyerekem tudni fogja hogy otthonba kell beraknia, mert nem fogok a nyakán élősködni. Nem fog utána szaros lepedőt mosni... ezt nem várom meg. Egyébként szerintem ha ebben a helyzetben lennél mint én, nem így beszélnél. Mert nem általában a macskákkal van bajom, csak ezzel. Mert ha normál cica lenne aki az alomban, vagy az udvaron végezné a dolgát semmi bajom nem lenne vele. De szinte direkt az alom mellé csinál, és naponta többször fosik, hány, pisil szanaszét a házban. Gyere takaratani hozzánk, meg szagolni meglátjuk mit fogsz mondani, és mennyire fogod szeretni a macskánkat! A takarítás után pedig szagolhatom a kőkemény fertőtlenítőt, aminek olyan erős a szaga, hogy sokszor az orromat is csípi! És igen a gyerekem fontosabb, mint egy ilyen szaros macska, akitől csoda hogy még nem kaptunk el semmilyen bertegséget. Kutyánk is van, érdekes az kint el tudja végezni a dolgát, és őt meg imádom, pedig rossz mint az ördög! Tudod nem szeretném megvárni amig a gyerekem már járni tud, szépen lemegy a földszintre és macskaszart töm a szájába, vagy éppen a pisiben fürdeti magát!!!

2009. szept. 28. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!