Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már a sírás kerülget! Betegség?

Már a sírás kerülget! Betegség?

Figyelt kérdés

A cicám 8 éves. Szombaton este evett utoljára rendesen. A vasárnap csak pár falat volt, de hétfőn reggel ismét rendesen evett. Eddig nem is aggódtam, de kedden sem evett, ezért este levittem a dokihoz. Alaposan megvizsgálta, szája, torka rendben, hasa negatív. Semmit nem veszek észre rajta, nem bágyadt, olyan mint máskor. Ami az egyedüli tünet, hogy 39.5 volt a láza, vagyis hőemelkedése volt tegnap este, amikor az állatorvos megnézte. Ami még furcsa, hogy 1-2 falatokat eszik, az amúgy jó húsban lévő, torkoskodó cica, és állandóan jön, hogy enne, éhes. De akármit adok neki, esetleg belenyal, és ott hagyja. A székletét nem tudom, még 3 cicám van, nem tudom ő mikor ment, volt-e. De tegnap este a doki azt mondta a hasa rendben van, és a nyirokcsomói is. Tehát az összes tünet az, hogy éhes, de alig vagy nem eszik. Az aligra úgy értem, hogy tegnap az orovostól haza jövet szaladt a konyhába, és megevett kb 6-8 szem száraz tápot, belenyalt a nedvesbe + 1-2 falat, és később evett kb 3-4 nyalásnyi tejszínt (kedvence).

Már a sírás kerülget, hogy jön szalad enni, de nem eszik mégsem. Nem értem. Az orvos is tanácstalan, ma is megyünk vissza este, kap még egy szurit (antibiotikum, B vitamin,meg még valami) ezt kapta tegnap is!

Volt már valakinek ilyen? Segísetek!



2012. szept. 19. 10:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Az előbb hányt megint a cica, most már nem csak hab volt. Lé. Kaja lé. Utána ment és evett pár szem száraz tápot.

Jelenleg van kint 3 féle száraz táp (cat chow, frieskies, whiskas) nedves alutasakos, tej, és olajos hal. Próbálkozom, egyik sem kell neki. A szrazból evett pár szemet. Inni iszik. Kedve jó.

2012. szept. 19. 12:34
 12/24 A kérdező kommentje:
Ja! És volt a hányásban egy nagyon kevés összetapadt szőr. Ennél több szokott lenni, amikor hány (kb 1-2 hetente).
2012. szept. 19. 12:35
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, mi itt csak találgatunk. Kérd meg az orvost, hogy csináltasson laborvizsgálatot.
2012. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Vicuska87 ***** válasza:
45%

"(cat chow, frieskies, whiskas) nedves alutasakos, tej, és olajos hal"

Ezek a prémium kaják? Hát ezek nagyon messze vannak a minőségtől!

De nem baj, ha te úgy gondolod hogy ezek megfelelnek a macskáidnak, akkor etess tovább ezzel!

Csak akkor ne írj ide, mert úgy sem ismered el azt amit a másik ember ír!

2012. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

Vicuska87

Tetszeni szoktak a hozzászólásaid, most is igazad van. De nem mindenki tudhatja, hogy mi jó kaja és mi nem, ezért nem kell nekiesni.

Pl amikor meg lett a cicám én is whiskas-al etettem, azt hittem jót teszek vele, mert hát jó a marketingje... Aztán idetévedtem a gyakorikérdésekre, és itt láttam hogy mindenki szerint rossz, és ajánlgatják a prémium tápokat.

Akkor utánaolvastam a témának és váltottam is, azóta RC-t esznek.


Kedves kérdező!

Én is mindenképpen tápváltást javasolok! Próbaképpen vegyél egy Royal Canin-t, Acanat, Orijen-t, Hills-t, Iams-et. Ezek mind prémium minőségű tápok. vannak kifejezetten olyanok is, amit korosodó cicáknak javasolnak, ezt 7 éves kor fölött szokták javasolni.

Olvass utána, tájékozódj a témában, hogy a legjobbat kaphassa a cicád!

2012. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Hogy van a cicus ??
2012. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nagyon ajánlom hogy vidd el egy másik dokihoz esetleg kisállat kórházba mert ezek nem normális dolgok. Ezt az öregedésre se lehet fogni :/ Minél hamarabb vidd el, ki tudja mi baja lehet.:/

És ne tegyél le neki ennyi mindent akkor sem ha azt szeretnéd hogy egyen mert pl az olajos hal és tejszín keverékétől simán hányhat is és akkor még plusz baj lesz a kiszáradás.

Ha a kedvenceit nem eszi meg és kiesik a szájából akkor ott nagy baj van. Ha nem a fogai akkor valószínűleg a gyomrával van baj de ezer más oka is lehet sajnos.

Ha tudod minél előbb vidd dokihoz és ha jobban lesz vált át egy fajta prémium tápra mert nem tesznek jót neki ezek a whiskas fajta kaják.

És próbálj meg minél több folyadékot beleimádkozni mert ha már hány és láza is van , volt akkor nagy az esély a kiszáradásra . Nagyon drukkolok a cicának ! Kérlek majd írd meg mi van vele:)

2012. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
a whiskas és a friskies bőven középkategória, csak agyon vannak reklámozva, de attól ...t nem érnek. Én kb 2 éve csak acanával etetem az enyémet, elmúlt a szőrhullása, sokkal jobb lett a kedve is, látszik hogy normális, tápanyagdús eledelen él. A legtöbb szárazeledelbe még fűrészport és csirketollat is bedarálnak, nem csoda hogy kikészülnek tőle, vagy meg sem eszik. Sokkal jobban nézz utána a tápoknak, a mostaniakat pedig felejtsd el!
2012. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én a chat chow-ra értettem azt, hogy prémium kaja. Legalábbis azt mondták róla. Amit egyébként nem eszik (a másik 3 cica igen), ő a whiskast ropogtatja. Múltkor vettünk nekik Select Gold-ot nagyon nehezen fogyott el, pedig majdnem 6000Ft volt! Most is van nekik pl Hill's (néha eszik), reggel Gourmetet kaptak. Én úgy tudom ezek mind azok, legalábbis az árukból ítélve. Van egy cicám, amelyik csak ezeket eszi: Whiskas konzerv: marha pástétom, nyúl pástétom, vadas pástétom, és a Fit fun zselés alutasakos. A színhúsos Sheba-t sem eszik meg, egyik 500Ft/alutasakos kaját sem. Csak ezeket!A Perfect Fit szárazeledelt "követeli"!

A Royal Canin-t nem eszi meg egyik sem. Nagyon nehéz eltalálni, ráadásul válogatósak és a 4 cica miatt (plusz lenti utcai cicákat is etetek napi kétszer) rengeteg mennyiségű, minőségű, fajta táp van itthon.


Tegnap voltunk a doktornőnél. Megint kapott 3 szurit, (délelőtt evett egy kis Calo Pet-et is) újra teljesen átnézte, van egy kis pakk a fogain, de minimális, azt mondta ez nem fáj neki, megkocogtatta őket. Tényleg nem kapta el a fejét, a szája nem büdös, a redők rendben vannak.

Ő a gyomrára gyanakszik, mert más baja nincs a cicának, hőemelkedése sem volt már.

Amikor haza jöttünk, kapott egy kis csirkés konzervet, olyat ami színhúsos, és van benne fű. Nagyon jól evett belőle, és nem kellett tukmálni, aztán evett még a többieknek kitett alutasakosból is. Szóval tegnap este jól evett! És ma reggel is megette a besameles gourmetet!

Élénk, és iszik is.

Az antibiotikumot folytani akarja a doktornő, tehát ma is vinnem kell.

Gyomorhurutra gyanakszik. Azt mondta, más jelei is lennének egy komolyabb betegségnek. Lennének még tünetek, de más nincs. Lehetséges, hogy attól a cicától kapta el, amelyik előtte 2-3 napig levert volt és gyulladt a szeme, amikor bejött ez a rossz idő (néha kijárnak az erkélyre (rácsos hálóval fedett), egyébként szoba cicák).

Rákérdeztem az édes savanyú csirkére rizzsel, azt mondta attól nem lehet. Az olajos hal pedig a könyebb széklethez jó. Ma veszek neki pasztát is, ami feloldja a szőrt, hogy könnyebben kijöjjön.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem veszem én félvállról, az utolsó fillérjeimet is rájuk költeném. Volt már itthon úgy cicával, hogy nem engedek el szabira, de muszáj volt fecskendővel itatnom a cicát kétóránként, nem érdekelt, hogy nem engedett a főnököm ha kirúgott volna se.

A doktornőben pedig maximálisan megbízok. Ha ő úgy látja biztos, hogy tovább is fog lépni. Nagyon lelkiismeretes, valóban szereti az állatokat, az állat érdekli, nem a pénz. (pl:ingyen ivartalanít menhelyeknek), mobilon bármikor elérhető,vissza hív, ha nem veszi fel, egyszer kijött házhoz gyógyszert beadni..


(Ha valakit érdekel megadhatom az elérhetőségeit, Budapesten)


Még nem vagyok teljesen nyugodt, de az evés már biztató.

Irom majd a fejleményeket!


Tényleg köszönöm nektek!

2012. szept. 20. 08:56
 20/24 A kérdező kommentje:
Tegnap megkapta az oltását. Ma amikor visszavittem nehéz légzése lett pont az orvoshoz, ahogy odaértünk. Meghalt.
2012. szept. 21. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!