Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már a sírás kerülget! Betegség?

Már a sírás kerülget! Betegség?

Figyelt kérdés

A cicám 8 éves. Szombaton este evett utoljára rendesen. A vasárnap csak pár falat volt, de hétfőn reggel ismét rendesen evett. Eddig nem is aggódtam, de kedden sem evett, ezért este levittem a dokihoz. Alaposan megvizsgálta, szája, torka rendben, hasa negatív. Semmit nem veszek észre rajta, nem bágyadt, olyan mint máskor. Ami az egyedüli tünet, hogy 39.5 volt a láza, vagyis hőemelkedése volt tegnap este, amikor az állatorvos megnézte. Ami még furcsa, hogy 1-2 falatokat eszik, az amúgy jó húsban lévő, torkoskodó cica, és állandóan jön, hogy enne, éhes. De akármit adok neki, esetleg belenyal, és ott hagyja. A székletét nem tudom, még 3 cicám van, nem tudom ő mikor ment, volt-e. De tegnap este a doki azt mondta a hasa rendben van, és a nyirokcsomói is. Tehát az összes tünet az, hogy éhes, de alig vagy nem eszik. Az aligra úgy értem, hogy tegnap az orovostól haza jövet szaladt a konyhába, és megevett kb 6-8 szem száraz tápot, belenyalt a nedvesbe + 1-2 falat, és később evett kb 3-4 nyalásnyi tejszínt (kedvence).

Már a sírás kerülget, hogy jön szalad enni, de nem eszik mégsem. Nem értem. Az orvos is tanácstalan, ma is megyünk vissza este, kap még egy szurit (antibiotikum, B vitamin,meg még valami) ezt kapta tegnap is!

Volt már valakinek ilyen? Segísetek!



2012. szept. 19. 10:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Mélységesen sajnálom a cicádat!


Milyen oltást kapott?

Beteg állatot mivel olt be az orvosa?


Tudod, lehet remek orvosod, de egy labor vizsgálatot már az első nap megcsinálhatott volna.

Őt már nem hozhatod vissza. De , ha állatod lesz , bármilyen, és az orvosod "nem tudja, mi lehet a baja", akkor vérvétel az első.

2012. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. :(
2012. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Nagyon sajnálom szegényt :( végül nem derült ki mi a baj ??
2012. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eddig nem írtam. Teljesen kikészültem.

A mai napig nem értjük az egészet. Annyira hirtelen történt! Semmi látható baja nem volt elötte. Sőt az utolsó két nap már rendesen evett is. Hihetetlen!

Sajnos párom nem akart boncolást, ugyhogy már nem fogjuk megtudni mi baja volt. Az orvos azt mondta lehetett daganat, vagy a szíve.

A tanácsotokat megfogadom. Legközelebb én fogom kérni a kivizsgálást, ha nem tudja egyértelműen megmondani az orvos, hogy mi a baja. (3 cicám van még)

Át álltunk prémium tápokra. Royal Canin, Eukanuba,Amora,Carny kapnak immunerősítőt is, ahogy eddig is.. Nagyon nehéz, mert nem csak különböző koruak a cicák, hanem pl az egyik duci, a másik hiperaktív vékony..stb.


Én a mai napig nem tértem magamhoz Picúr elvesztése miatt. Minden nap gondolok rá. Az eső héten csak feküdtem és sírtam. Nagyon szeretjük!

Iszonyú! Rá egy hónapra, a testvérem is elvesztette a kutyusát. Őt is nagyon szerettem! Nagyon aranyos francia bulldog volt. Lebénult januárban, megműtötték jobban lett, de újra lebénult és már nem lehetett rajta segíteni. Csak 3 éves volt. Tancskóbénulás.

Azóta sokszor megbántam, hogy állatot vettem magamhoz. Nagyon nehéz ezen túljutni! Folyton aggódok. Ha nem átom őket, megyek keresni, megnézni hol vannak.

Bűntudatom van. De tudom, hogy önző gondolat az hogy, nem kellett volna cica csak azért mert rosszul érezem magam, ha elveszítem. Mindennek megvan a maga rendje, ideje.

Ez nem enyhíti a fájdalmam, de megpróbálok mident megadni nekik ami az erőmből telik, és nem arra gondolni, hogy nekem mennyire fáj, hanem hogy nekik jó legyen!

2012. dec. 10. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!