Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel különb egy kitenyésztett...

Mivel különb egy kitenyésztett, pénzért árult macska, cikk, mint egy házi macska?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 21:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
70%

Itt az ostoba magyar mentalitással van gond, hogy azt hiszik, egy macskát bármikor haza lehet vinni, bármikor lehet elletni és hűűűde odáig vannak, ha 5 éves korában még él, aztán, ha mondom az ilyennek, hogy egy macska 20 évig is simán elélhet, csak lesnek, hogy olyan nincs is.


Attól, hogy TK-s macskám van, még imádom az összes többit is, a kutyákat, kisállatokat és hidd el, hogy én is rühellem a jelenlegi helyzetet. Nem egyszer támogattam már menhelyeket több kiló kutya- és macskatáppal, ha gazdagabb leszek, még többel fogom őket támogatni, de "sajnos" nekem és páromnak egy Maine Coon volt a nagy álmunk és megvettük, ez van.

Utálom, hogy az tart állatot, aki csak akar, már rég engedélyhez kötöttem volna minden állattartást. Utálom, hogy bemegy a 12 éves hülyegyerek a kisállatboltba, hogy neki most kell egy hörcsög és bizony az eladó el is adja neki a hörcsögöt úgy, hogy még egy nyamvadt tájékoztatót sem ad mellé, hogy egyáltalán mivel kéne majd etetni.

Gyűlölöm az ünnepeki állatvásárlási mizériát, főleg a húsvétit (van törpenyulam), ahol szintén megkapja a hülyegyerek a nyulat, csibét, franctudjamit, aztán egy hétre rá a mezőn kötnek ki ezek a szerencsétlenek. Én spec. betiltanám az állatárusítást minden ünnepkor, ha valaki nagyon akar állatot, megkapja máskor.


Szóval igen, ha én lennék ebben az országban a "valaki" teljesen máshogy csinálnám a dolgokat. De még szerintem sem rossz ember az, aki TK-s macskát tart...

2012. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Igazakat írtál, lehet, hogy nem rossz ember, de lehetne jobb is.

Egy megmentett macska élet sokat ér.

Van olyan macskám is, akit az utcán találtam alig volt 2 hónapos, csipás, gyulladt szemekkel. Albérletben laktam, de hazavittem. Máig nagyon jó macska, nagyon okos, mindenre megtanítható, persze nem extra dolgok, de amire szükséges.

Mind az 5 macskám kijön egymással, okosak, jólneveltek, bújósak, jönnek, ha hívom őket, de elvannak egyedül is. Nem tudom mi kéne még, ami egy tenyésztett macskában megvan.

2012. okt. 6. 22:28
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Más a természete, másképp néz ki, garantált, hogy nem fogja elvinni pár év múlva a három betegség közül valamelyik stb.


Nekem van sziámim (igazi sziámim) és befogadott házi macskáim is. Egyik sem különb a másiknál de MÁS.

2012. okt. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Vicuska87 ***** válasza:
40%

Ha valakinek törzskönyves cicája van, akkor az lehetne jobb ember....????

Hol élünk könyörgöm!

Szúrja a szemed, hogy van pénzem megvenni egy törzskönyves macskát???

Hihetetlen...

2012. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Vicuska! Szerintem mikor tettem jobbat? Ha befogadtam egy ellésre ítélt bolhás sovány macskát, vagy ha vettem egyet. Persze nincs meg mindenkiben az, hogy jót tegyen, én se magam miatt teszem, se másért, csak az adott macskáért.
2012. okt. 7. 09:01
 16/32 A kérdező kommentje:
13-as! Melyik betegségekre gondoltál? Ezek védőoltással megelőzhetőek?
2012. okt. 7. 09:03
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az a vitatéma,hogy rossz ember az aki pénzért vesz tenyésztőtől macskát?

Nem értem mért baj ha valaki beleszeret egy fajtába és vesz egy cicát.

Egyébként én pont tenyésztek és nem megélhetésből és kikérem a babáim nevében,hogy TE cikk-ként nevezd őket!

Egyébként meg mindenkinek joga eldönteni,hogy kivel osztja meg a házát/életét.

Ahogy a kérdésedet olvasom bizony veled van a baj!Te nem szereted a törzskönyves macskát,nekem viszont mindegy,hogy törzskönyves vagy sem én imádom mindet.Nem itt kell osztani az okosságot hanem segíteni kell azoknak az egyesületeknek/alapítványoknak akik mentik a cicákat!

2012. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha a kérdésre válaszolnátok, páran megtettétek, de sokan csak kötekednek, véditek magatok, nem nekem kell elszámolnotok.
2012. okt. 7. 09:14
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

ha egy kicsit is értenél a témához tudnád,de leírom.

Macska-Macska így ilyen szempontból semmivel se különb.

Viszont egy tenyésztett fajtánál a cica háttere ismert,betegségekre szűrt mind fertőző mind örökletes betegségektől mentes.Míg egy utcán kóborló cica lehet FIV-es FeLV-es és FIP-es is és mint ismeretes ezeket a betegségeket nem lehet gyógyítani.

2012. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Ezek kimutathatók valahogy?
2012. okt. 7. 09:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!