Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel különb egy kitenyésztett...

Mivel különb egy kitenyésztett, pénzért árult macska, cikk, mint egy házi macska?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 21:35
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Az alomra szoktatás nem nagy dolog, kinti macskát, 2 nap alatt rászoktattam. Volt amelyik nem volt emberközpontú, 1-2 hét alatt úgy megszelidítettem, hogy anyjának tekint. Biztos kényelmesebb egy "kész" macskát venni.

Értem, hogy más... de nem fogom megtudni, mert nem veszek soha macskát, ha találok egy fajtatisztát, az persze más.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 7. 15:37
 32/32 anonim ***** válasza:

Hű, ezeréves kérdés, ilyen későn a válaszokat sem volt kedvem végiglapozni, de velem megesett, amit végezetül leírtál: találtam fajtatiszta macskát, egy kék oroszt :D

Két hónappal később hazahoztunk egy sima házi cicust is.

Az "orosz" lányka viselkedése, tudása merőben más, mint a kisfiúé. Sokkal gyorsabban tanul, logikázik, igazi kis bestia. Nem csodálom hogy kidobták, picinek hebrencs és eleven volt, míg nem érkezett meg a másik picúr akin levezethette a feszültséget, szinte mindig a bokánkon lógott :) Ijesztően könnyen megért dolgokat, konkrétan a másik hibáiból is tanul: ha látja, hogy a társát megszidjuk valamiért, azt is megjegyzi.

Sajnos a hátulütője, amit az orvos is már előrejelzett, be is következett: ételallergiás a szentem, míg a keverék macsek (hál' Istennek) stramm, hatalmas, egészséges férfiú lett.

Ezen felül viszont a bundája más, sokkal puhább és bársonyosabb tapintású, olyan, mint egy új és friss drága plüssé, a testalkata is arányos, a szemei meg... gyönyörű egy jószág, az tény.


Nyilván mindenkinek megvan a maga prioritása, én mindkettejüket ugyanúgy szeretem, de egymásnak szinte tökéletes ellentétei: ha valaki a külsőre megy, nyilván jobban jár egy fajtatiszta macsekkal, míg akinek fontos a gének hatékony keveredése (ergo, a természet által szelektált, jó eséllyel egészségesebb cicát akar), az mindenképpen házi cicára szavazzon. Akármennyire jó is egy fajtamacsek vérvonala és szűrése, nem véletlenül keverednek a házicicák változatosan.

2015. ápr. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!