Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor chipezik már be a...

Mikor chipezik már be a macskákat is?

Figyelt kérdés
Mindenképp ivartalanítani és chipezni is kéne a macskákat, túl sok a felelőtlen állattartó. Olyat ne írjon senki, hogy nem lehet ellenőrizni, mert ez nem igaz. Simán lehet ellenőrizni.

2013. jan. 29. 07:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is jó lenne! Várom azt a napot, mikor bejelentik a macskák csipezését. Tuti sokkal kevesebb kóbor, kóborló állat lenne. Az igaz hogy nehezebben lehetne ellenőrizni, hiszen az a gazda, akinek a macskája "kertben él", azaz össze vissza mászkál a környéken, át a szomszéd kertekbe, azt nehezen fogják az ellenőrök ellenőrizni, hiszen ha megfogják, nincs benne csip, ennyi. Nem vezet nyomra. Nem tudni meg ki a gazdája. Plusz, legyünk naivak: Tegyük fel az ellenőrök követnék a macskát (elég banálisan hangzik, az beugrik egy kertbe és el kezd falatozni egy tányérból. Az ott lakó simán mondhatja azt hogy nem az övé a macska, ez a kutyája tálja, bla bla. Tehát kimagyarázható... Az más kérdés hogy utána elszállítják az állatot... mondjuk az olyan gazda aki nem vállalja fel a macskáját és nem csipeztetné, meg is érdemli hogy elvegyék tőle!


Szóval nehézkes lenne, de mindenképp hasznos. Én látom benne a jobb jövőt!

2013. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
47%
Így van és a hangyákat? Követeljük, hogy GPS nyomkövetővel legyen ellátva minden élőlény a Földön és valós időben lehessen őket nyomon követni valamint lehessen örökbe fogadni egy tetszőlegesen kiválasztott élőlényt és nekik is legyen FACEBOOK-juk! És lehessen tag-elni minden hangya arcképét.
2013. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
49%

Azért a hangyát ne hasonlítsd a macskához.

A macskákat is simán lehetne nyilvántartani. És amikor az ember nem csipezteti be az állatát, akkor a csip nélküli macskákat szépen begyűjtenék. Vagy új gazdára találnak, vagy nem. Szomorú elaltatni egy állatot, de lássuk be nem jó, hogy a macskák kint garázdálkodnak. Rengeteg pusztítást csinálnak az élővilágnak és az embereknek is. Kevesebb a madár, védett fajok tűnnek el...


Muszáj lenne őket kordába tartani. És aki macskát tart, az is szigorú feltételek mellet tehesse meg, mint a kutyák esetében. Kifutó, szökés gátló kerítés építése. A kutyákat miért nem hagyjuk bóklászni a városban? Miért védjük őket kerítéssel? A macskáknak miért nem jár ki ez a védelem? Hisz védelem lenne, az autók, betegségek, mérgek ellen. A macskákra nem vigyázunk úgy, mint a kutyákra, pedig megérdemelnék.


Ez az én véleményem...

2013. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy akinek állata van az felelősséggel tartozik iránta és kötelessége, hogy állata és a környezete egészségének megóvása érdekében mindent megtegyen ez ügyben. Viszont vannak különbségek a kutya és a macska tartása között. A kutya ugyebár sokkal veszélyesebb mint a macska, mert bárkit megharaphat, megtámadhat ha ki van eresztve.Ilyenkor chip alapján be lehet azonosítani. Viszont a macska nem szokott emberre támadni.Nem beszélve arról, hogy a macskát /főleg ha kinti macskáról van szó/ nem lehet az udvarban tartani, ki fog szökni, ha csak a házat nem veszi körül 2-3 méteres kőbunker ahová s cica nem tud felmászni, illetve nem tud a réseknél kibújni.
2013. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
66%

Meg lehetne oldani. Pl macskákból sem kéne 8-10et tartani, most azokra gondolok akik felelőtlenül elletik és a nyakukon marad. Mindenki annyit tartson amennyit felelősen el tud tartani, és azokat ivartalaníttassa, oltassa, chippeltesse.

A kutyáknál amikor bevezették a chipet sajnos sokat kidobtak otthonról, de ezzel legalább megadták az esély a kutyáknak, hogy egy jó gazdához kerülhessenek.

A macskatartók sokszor annyira önzőek, inkább végignézik hogyan hal meg a macska, de akkor sem adják le valahol, ahol segítséget kaphatna. Ők is inkább dobják ki a macskát, vagy alapból nem tetetnének chipet, az állatvédők befognák a macskákat, és keresnének nekik új gazdát.

Ideje lenn megállítani ezt a felelőtlen viselkedést, annyi állat születik, valamelyiket születéskor elpusztítják, a többi pedig a természetes szelekció miatt pusztul el, mivel rengetegen vannak.

Én támogatom az ötletet!

2013. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
38%

"Azért a hangyát ne hasonlítsd a macskához.

A macskákat is simán lehetne nyilvántartani ..."


Így van. És a borzok? Nyestek? Görények? Lovak? Szarvasmarhák? Nyulak? Rókák? Disznók? Hörcsögök? Kaméleonok? Pitonok? Madárpókok? És a többi kedvtelésből tartott állatfaj? Ők miért kivételek? Mi jogon döntjük el, hogy melyikbe kelljen chip és melyikbe nem? Egy görény sokkal veszélyesebb mint egy macska, a ló vagy disznó meg még a kutyánál is veszélyesebb tud lenni ha megvadul. Egy elszabadult vipera vagy fekete özvegy meg az összes többinél akár. Azokba miért nem kell chip?

Igaza van a #2-nek, hiába pontoztátok le. Ennyi erővel legyen kötelező a chip minden különálló élőlénybe ami az ember közelében él, kezdve a fentebb felsoroltaktól a molyon és szúnyogon keresztül egészen a lapostetvekig, bolhákig és ágyipoloskákig minden élőlénybe. Természetesen, kedves kérdező, majd fizesd is ki azt a többmilliós tételt ami ezzel jár, ha már itt pampogsz a chipért.


Apropó, ha már ennyire tele akarod tömetni a macskákat chippel, Te nem akarod véletlenül magadat is bechipeltetni? Csak úgy a biztonság kedvéért. Csak hogy biztosan megtalálható legyél, mondjuk ha elvesznél, vagy ilyesmi.

2013. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
44%

Na az ilyen emberektől azonnal el is lehetne venni az állatot, akik nem képesek felfogni mi a haszna és persze sajnálnák rá a 3500Ft-ot.

A legtöbb háziállat nem szaladgál az utcákon, a macska viszont igen sajnos. Mindenképp szükség van rá, hogy azonosítani lehessen őket, ezen felesleges is vitát nyitni, aki ezzel nem ért egyet, annak nem való állat, mert majd az oltásra, orvosi kezelésre is sajnálja pénzt, a macska pedig elpusztul.

Kíváncsi lennék, aki ellene van, beoltatta e a macskáját, aztán majd csodálkozik, hogy Cirmike minden egészséges volt, de most mitől beteg? A tudatlanság netovábbja.

2013. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
30%
Az embereknek van személyigazolványuk, úgyhogy ez az érves sem jött be. A veszélyes állatokba is kell, pl. kígyó, meg bármelyikbe amelyik kiszökhet.
2013. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
52%

"És a borzok? Nyestek? Görények? Lovak? Szarvasmarhák? Nyulak? Rókák? Disznók? Hörcsögök? Kaméleonok? Pitonok? Madárpókok? ..."


A legtöbb vadon élő állatot is jelölik, nyilvántartják. Ennek főleg nyugaton van "divatja" hogy az állatokat befogják, lemérik a súlyát, megnézik az állapotát, egészséges e és megjelölik, majd vissza engedik a természetbe. Ez az eljárás az állat és ember érdekeit egyaránt szolgálja. Ha az állat elpusztul és megtalálják, csip által beazonosítják hogy melyik volt az, megpróbálják megállapítani a halál okát... stb Ha újra befogják élve, láthatják a változásokat amik az állattal történtek. Igazából ezt nem hiszem hogy tovább kéne magyarázni.


A nyestért, borzért, rókáért, fekete özvegyért ÉN NEM VÁLLALTAM FELELŐSSÉGET, nem vettem magamhoz, nem vittem a kertembe, nem ettem és nem tartom velük nap mint nap a kapcsolatot, tehát nem az én "tulajdonom". Mondjuk úgy, állami tulajdon, a természet tulajdona.


A macska, kérlek szépen amelyik a kertemben, lakásomban él az az enyém, ételt adok neki, vállaltam érte a felelősséget, így jogosan lehet támadni ellenem ha hagyom, hogy össze vissza mászkáljon a városba! Ami a MIÉNK azért felelősséggel tartozunk, és meg kell tenni mindent hogy ne kóricáljon át másokhoz, ne jelentsen veszélyt senkire, és persze az állatra se jelentsen veszélyt a külvilág.


Szóval a rókákat hagyjad nyugodtan békén, szépen elélnek azok az erődben, de a macskádat legyél szíves beoltatni, csipeztetni és akkor minden tökéletes lesz/lenne! (Ez lenne az ideális. Igenis szükség van csipre a macskáknak!)


Remélem érted most már, de ha nem, se baj. Sajnos mindig lesznek buta emberek, akik a haladás útjába állnak.

2013. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
68%

Még valami, ha már az ember csipezését említetted. [link]


Már van ilyen, és én ezt is jó ötletnek tartom. Meg mondom miért. A nyomon követhetőség miatt.


Évente több ezer embert rabolnak el, több ezer ember tűnik el nyomtalanul, több ezer embert ölnek meg és ásnak el valahova a föld alá...


Ha lenne ilyen csip az emberekben, akkor Hegedűs Kriszti akit elraboltak a Margitszigetről és akarata ellenére prostitúcióra kényszerítik, most nem lenne prostituált Olaszországban, nem vernék agyon minden nap, nem tömnék tele drogokkal, hanem megtalálná a rendőrség és haza hozná.


Én nagyon szívemen viselem ezeket a dolgokat és nyugodtan lepontozhatsz/lepontozhattok én akkor is úgy gondolom, hogy a csip mind állatban mind emberben iszonyúan hasznos lenne! Életet menthet, megszabadíthat a fájdalomtól, segíthet a lezárásban. (Pl: A család eltemethetné szeretett fiát, aki eltűnt. Most, ha valaki eltűnik, akkor eltűnt. Nem sok esély van rá hogy megtalálják. A család soha nem tudja meg hogy mi történt a fiukkal, hogy hol van... nem tudnak semmit. Így élik tovább az életüket, iszonyú fájdalomban, nyugtalanságban, millió megválaszolatlan kérdéssel.)


Bocs, az off-ért.

2013. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!