Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor chipezik már be a...

Mikor chipezik már be a macskákat is?

Figyelt kérdés
Mindenképp ivartalanítani és chipezni is kéne a macskákat, túl sok a felelőtlen állattartó. Olyat ne írjon senki, hogy nem lehet ellenőrizni, mert ez nem igaz. Simán lehet ellenőrizni.

2013. jan. 29. 07:45
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
26%

"... de a fogamzásgátló káros hosszú távon, rákot kaphatnak tőle.

Oltás is fontos, elkaphatnak halálos vírust, ..."


Igaz. Viszont valami űrszemét is fejbetalálHATja őket, úgyhogy szaladgálj állandóan mellettük, és tarts a fejük fölé 2 centi vastag acélból készült védernyőt. Vagy szerkessz rájuk ilyen védődolgot.

Sőt, a kutya vagy róka is megfogHATja őket, így lőj le minden ilyen állatot, amelyik kábé 20 km-es körzetedben létezik.

De beleesHETnek valami mély aknába vagy lyukba is, tehát mindenképpen deríts fel minden ilyet a 20 km-es környékeden, és hordd tele földdel az összeset.

Vagy akár a fákról leesve is komoly sérüléseket szerezHETnek, így vágj ki minden olyan fát a 20 km-es környezetedben, bonts le minden olyan épületet, amelyik két méternél magasabb, nehogy véletlenül bármi ilyen jellegű baj érje a macskádat.


Miért érzem úgy, hogy egy kissé túl van már lihegve ez a macskás dolog? Nagyon erőltetettnek tűnik ez az "ez lehet a macskámmal, az lehet a macskámmal" hajcihő. Nincsenek a macskák annyira elsenyvedve (még), mint ahogy az ember gondolja azt róluk, tudnak azok magukra vigyázni, nem kell félteni őket.

2013. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
70%

"Én azt a pillanatot is várom, hogy ugyan ugy kutyára és macskára is érvényes legyen, a kötelező ivartalanítás."


Azt is várod, hogy az emberre is érvényes legyen a kötelező ivartalanítás? Jelen helyzetben ugyanis (globális értelemben) az emberi (túl)szaporulat lényegesen nagyobb problémákat okoz a bolygónkon, mint a kutyáké vagy a macskáké...

2013. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
67%

18-as:


16-os vagyok... OK, befogatom őket erőszakkal. és hogyan tovább?


A doki elkábítja ketrecen keresztül, ivartalanítja, bechipezi... és utána? Zárjam be a lakásba? Vagy mondod a kennelt kifutóval... egy évekig szabadon élő macska biztos nagyon boldog lesz bezárva egy kennelbe!


Macska biztos kerítés... szuper ötlet... de mint említettem, nálam nem a kerítésen mennek ki! Hanem fa-tető-padlás... illetve fa-tető-szomszéd tető-fa.


Erre mondj ötletet, hogy hogyan tartsam udvaron belül! ;)

2013. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
57%

Tudod mit 16-os, akkor ne tegyél semmit az a legkényelmesebb. Ha beteg lesz a macska úgysem tudod orvoshoz vinni, veszett ügy az egész. Ez így nem felelős macskatartás. Ennyivel lezártam.

Utolsó előtti!

Miért eszel, ha úgyis kisz@rod? Miért élünk, ha úgyis meghalunk? Ha az életet jobbá lehet tenni valahogy, akkor azt megteszem. Ezzel ezt a témát is lezártam.

2013. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj! Ha beteg lesz, akkor nagy eséllyel olyan állapotban lesz, hogy el fogom tudni vinni!


Vádaskodhatsz, de akkor adj konkrét tanácsot is, és válaszolj a kérdéseimre is légy szíves!


Mert hidd el, egészen más egy panelban macskát tartani, vagy egy kertvárosban, ahol 3-400 m^2 egy udvar, és megint más 1200-1400 m^2-en, ahol 4 m magasan kezdődik a tető, és udvar teli van öreg fákkal...

2013. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
84%
És annak meg mi értelme van,hogy a felelőtlen állattartó hagyja leelleni az állatot 1 évben akár többször is és mivel a sok kölyökkel nem tud mit kezdeni ezért bocsánat h durvát írok, de sajnos pl. vagy agyonüti őket vagy kidobja az utcára?? A sok kóbor állatot meg már nem tudják a menhelyek befogadni mert annyian vannak és persze hogy sorra altatják el őket! És hogy jön ide mégis az emberiség? Mikor a kérdező chipezés témában tette fel kérdését ill. a felelőtlen állattartásról......éppen ezért írtam meg ezeket. Aki még nem volt,csak egyszer menjen el menhelyre és nézze végig az állatokat. Nem minden menhely tartja ám viszonylag jó körülmények között az állatokat.(arról meg nem is beszélve, hogy megannyi kegyetlenséget követnek el a kobor állatokon, amit persze a hírado nem mondja el esténként....de attól még megtörténik!) Mert állatvédő vagyok, engem ez érdekel és ezért is szeretnék ellene tenni valamit, akit meg más érdekel....szíve joga mással foglalkozni.
2013. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon sokan a kutyájukba sem tetettek chipet, macskákba meg főleg nem tenne senki, inkább kidobnák mondván hogy nem az övék. Nálunk faluban még oltatni sem szokta senki a macskáit, nem hogy chipelni.
2013. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
74%

Nekem kutyám is van és két cicám is. Nagyon örültem amikor a kutyáknál is kötelezővé tették a chipet!

Bár az én cicáim nincsenek chipelve, mert szobacicák, mégis támogatom a dolgot. Ha lenne felesleges pénzem, vagy kötelezővé tennék, biztosan chipeltetném őket is. Ha kinti cicák lennének, akkor meg mindenképpen. Még talán indokoltabb is mint egy kutyánál!

2013. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
48%

Fasza gyerek vagy, csak éppen semmi értelme annak, amit írtál. De persze megkaptad a felpontozást... Ez azért tükrözi az itt pontozgatók értelmi színvonalát is.


Szóval, ha neked van egy kutyád, és ennyire chippárti vagy, akkor nem teljesen mindegy neked, hogy kötelező-e vagy sem? Ha ennyire meggyőződésed hogy a chip a kutyában jó, akkor miért csak akkor mégy csipeltetni, amikor már kötelező? Ez inkább tűnik nekem nyalásnak, mint ésszerű gondolkodásnak.

Másik: azt írod, ha lehet, mnég indokoltabbnak tartod a macskák esetében a chipelést, mint a kutyák esetében. Mégsem vagy képes bechipeltetni a macskádidat se. De persze, azért vered a melled, hogy mennyire támogatod a chipeltetést. Persze, ha kötelezővé tennék, máris akadna rá pénz, ugye? Persze hogy akadna, mint ahogy a kutyád chipeltetésére is összevakartad. Nyilván, csak miután kötelezővé tették azt. Innentől le se tagadhatod, hogy nem meggyőződésből chipeltetsz, hanem mert muszáj volt. De azért persze idejössz verni a nyálad hogy a chipeltetés mennyire májer dolog már... Ennyit rólad.

2013. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
84%

Bírom amikor ilyen feltételezgetések alapján megítélnek egy embert... A kutyám már korábban chipeltetve volt mint kötelező lett volna, még csak szó sem volt ilyesmiről.

A cicáim meg azért nincsenek chipelve, mert szobacicák, 6. emeleten laknak, nincs esélye hogy elcsavarogjanak, így nem tartom feltétlenül szükségesnek, erre nem adok ki 10 000 Ft.-ot. Ha megtehetném, mert lenne feleslegbe, akkor megtenné, mert tuti ami tuti. Pl megyünk orvoshoz, és eltörik a doboz, ilyesmik miatt. De azért erre is elég kicsi az esély. Ha kötelezővé tennék, akkor is megtenném, mert megérteném hogy miért kötelező, nem lázadnék a rendszer ellen.

2013. jan. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!