Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor chipezik már be a...

Mikor chipezik már be a macskákat is?

Figyelt kérdés
Mindenképp ivartalanítani és chipezni is kéne a macskákat, túl sok a felelőtlen állattartó. Olyat ne írjon senki, hogy nem lehet ellenőrizni, mert ez nem igaz. Simán lehet ellenőrizni.

2013. jan. 29. 07:45
1 2 3 4
 11/39 Alaque ***** válasza:
69%
Na és kedves kérdező, hogyan ellenőrzöd? És akinek nincs pénze chipeztetni a nyolc darab macskáját, azzal mit csinálsz? Oké, vegyük el tőle a macskát. És hova tesszük a sok ezer chipezetlen macskát? Melyik menhelyre? És ott mi lesz velük? De ne menjünk bele ilyen mélyen, csak azt áruld el, hogy hogyan akarod ellenőrizni, hogy a kertemben a macska az enyém-e. Ugyan már.
2013. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Németországban lehet választani, amikor a macskát orvoshoz viszed: tetoválás megjelölésként (fül), vagy chip. A tetoválás az alapeljárás, ezt kérdés nélkül elvégzik. A chip extra költség.


Nekünk nincs chip, mert társasházi macsek, nem mehet ki az udvarra (mert nincs is, csak erkély). Ha családi házba költözünk, akkor megbeszéltük, hogy chip lesz.


Szóval szerintem ha már itt ez ennyire bevett módszer, nem sok idő, hogy M.o.-n is az legyen.

2013. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
37%

Jól tippeltem a lepontozást, máris 0%-om van :) Naivak vagytok és kiszámíthatóak. Pont, amire szüksége lesz annak a világrendnek, ami felé haladunk szép lassan, ha így folytatjuk.


"Mindenképp szükség van rá, hogy azonosítani lehessen őket, ezen felesleges is vitát nyitni, aki ezzel nem ért egyet, annak nem való állat, mert majd az oltásra, orvosi kezelésre is sajnálja pénzt, a macska pedig elpusztul."


A macska így is úgy is elpusztul előbb vagy utóbb, ez a természet rendje. Ha nem betegségben, akkor végelgyengülésben; az eredmény ugyanaz. Legfeljebb néhány év különbség lesz a kettő között átlagban, több nem igen szokott általában. Ráadásul gyakran különböző rejtett, de sokszor fájdalmas, az öregkorral járó elváltozások és kopások következtében fellépő csendes szenvedés közepette tölt el (ízületek kopása, belső szervek csökkenő hatásfokú működése, különböző sérvek, ciszták kialakulása, stb.). Akkor most ki is az állatkínzó? Aki hátráltatja a természetet a munkájában, és ezzel akár hosszas szenvedésnek teszi ki az állatát öregkorára, csak azért, hogy önző okokból néhány évvel többet töltsön a környezetedben? Vagy az, aki hagyja időben "elmenni" a kedvencét, ahogy a természet rendje diktálja?


"Az embereknek van személyigazolványuk, úgyhogy ez az érves sem jött be. A veszélyes állatokba is kell, pl. kígyó, meg bármelyikbe amelyik kiszökhet."


Mondj már csak egyetlen olyan élő állatot, aminek a kiszökési esélye és az emberre való veszélyessége is pontosan nulla! Ha nem tudsz, akkor csipeltesd be az összes, korábban felsorolt, a környezetedben élő állatot Te is.


"A nyestért, borzért, rókáért, fekete özvegyért ÉN NEM VÁLLALTAM FELELŐSSÉGET, nem vettem magamhoz, nem vittem a kertembe, nem ettem és nem tartom velük nap mint nap a kapcsolatot, tehát nem az én "tulajdonom"."


Úgy van, az nem a tiéd, tehát le van szarva, ugye? Másé, akkor meg mit érdekel téged? Ott rohadhat meg akár, ahol van, nem igaz?

Más részről, az ágyipoloskáidért és szúnyogaidért miért nem akarod vállalni a felelősséget? Elvégre azokat is Te vetted magadhoz, Te cipelted a kertedbe, Te eteted őket és tartod nap mint nap velük a kapcsolatot, ergo a Te "tulajdonaid".


"A macska, kérlek szépen amelyik a kertemben, lakásomban él az az enyém, ételt adok neki, vállaltam érte a felelősséget, így jogosan lehet támadni ellenem ha hagyom, hogy össze vissza mászkáljon a városba! Ami a MIÉNK azért felelősséggel tartozunk, és meg kell tenni mindent hogy ne kóricáljon át másokhoz, ne jelentsen veszélyt senkire, és persze az állatra se jelentsen veszélyt a külvilág."


Könnyű ezt egy hatodik emeleti panellakásból írni, de vajon hogyan tartatnád be a vidéken élő macskatulajokkal? Vagy kárhoztassák arra a macskájukat, hogy egész életüket négy fal között éljék le, mint egy panelban? Miközben odakint egy számára sokkal érdekesebb, természetesebb világ hívogatja őket? Vagy netán elvárnád minden macskatulajdonostól, hogy három méter magas betonfalat építsen a kertje köré, hogy még véletlenbül se tudjon kerten kívülre menni a macska?

Ráadásul itt is előjön az ágyipoloskák, egerek, vakondok és miegymás problémája, amelyek a házadban, kertedben, a környezetedben élnek. Mi jogon döntöd el TE azt, hogy ezekért felelősséggel tartozol-e vagy sem? Csak azért, mert NEM AKARSZ tudomást venni a létezésükről? Attól még ott vannak körülötted, veled élnek, ugyanúgy, mint a macskád.


"Szóval a rókákat hagyjad nyugodtan békén, szépen elélnek azok az erdőben, ..."


Akárcsak a macskák, tehát azokat is hagyd nyugodtan békén, hadd éljenek csak az erdőben, mezőn, kertben, ahogyan eddig tették évmilliókon keresztül. A rókákat sem oltatod be, mert azok a természeté, akkor a macskákkal se tedd, mert azok is a természet részei. Vagy ha velük megteszed, akkor az összes többi állattal is tedd meg, amelyek körülötted élnek. Hiszen Te is a természet része vagy, mert benne élsz, együtt, a többi állattal és növénnyel, amelyek körülvesznek.


"Sajnos mindig lesznek buta emberek, akik a haladás útjába állnak."


Ebben legalább egyetértünk.

2013. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon nagy butaságokat írsz, nem állok le veled vitázni.

Ne haragudj, de megfelelő ellenfél hiányában ezt vissza kell hogy utasítsam.

Pedig a téma nagyon érdekes...

2013. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Legyen így. :)
2013. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
66%

Hmmm...


Vidéken élek, van macskám...


Felelős állattartónak gondolom magam, viszont:


1. A macskáim befogadott kóbor cicák. És nem, nincsenek beoltva, sem ivartalanítva. Ugyanis csak úgy tudnám megoldani, ha altatót kevernék a kajájukba, ugyanis még 2 év után sem sikerült elérnem, hogy odaengedjenek magukhoz. Tartják a tisztes távolságot, pedig próbáltam kaja közben a közelükbe merészkedni, becsalogatni a házba.. de nem megy...

És bár tudom, nem a legtökéletesebb megoldás, de amíg ezt el nem érem, addig a tavasztól őszig tartó szezonban fogamzásgátlót kapnak, azt egy-egy szelet kolbászba csempészve oda tudom nekik adni.


Érdekelne, hogy ilyen esetben hogyan lehet a chipezést technikailag megvalósítani?


2. Kimegy a macska... az enyém is. Körben 2 méteres kerítés van! De a ház előtt van 3 olyan fa is, ami eléri a tetőt (a ház belmagassága 3,6 m, kívül 4 m magasan kezdődik a tető). Felmennek a tetőre, onnan a padlásra, ahol alszanak. Aztán két verzió van:


- a padlásról lemásznak a kerítésre, és onnan leugranak.

- kimennek a tetőre, onnan meg át a szomszéd tetőre (1 m-re van), vagy pedig a ház előtti fákra.


Namármost...


A tetőt bontsam le? Vagy a 30-40 éves fákat vágjam ki? Vagy a szomszéd házát bontsam le?


Semmi bajom azokkal, akik panelben tartanak cicát... De ott könnyű bent tartani...


Én mégis hogy tartsam udvaron belül őket?


Vagy kergessem be őket több évi kint lét után a házba, zárjam rájuk az ajtót, miközben hatalmas udvarunk van sok-sok fával? És magyarázzam el nekik, hogy igenis az a jó nekik, ha 60 m^2-re be vannak zárva?

2013. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet ellenőrizni. És azt írok, amit akarok, vagyis amit gondolok, sajnálom hogy te nem vagy képes szembenézni az igazsággal. :)


Nekem minden cicám chipezve és ivartalanítva volt, hiába voltak bentiek. Bár sok értelmét nem láttam, mert itthon normális hogy az utcán vannak a macskák, senki nem fog utánuk rohangászni meg orvoshoz cipelni őket hogy leolvassák a chipet. Mindazonáltal ez is a felelős állattartás része, úgyhogy a biztonság kedvéért tetettem beléjük.

2013. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
76%

16-os!

Létezik macskacsapda, állatvédők biztosan kivinnének neked egyet, annyi időre, míg befogod a macskákat.

Az persze jó, hogy nem születnek kicsik, de a fogamzásgátló káros hosszú távon, rákot kaphatnak tőle.

Oltás is fontos, elkaphatnak halálos vírust, úgyhogy mindenképp érdemes lenne őket orvoshoz vinni oltásra, ivartalanításra.

Van macskabiztos kerítés, ami nem 2m-es, és létezik kifutó, vagy kennel.

Mindenre van megoldás.

2013. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
85%
Én a chipet szintén jó ötletnek tartom. Nekünk most 2 benti cicusunk van, ha esetleg kötelezővé válna a chip, akkor biztos h tetetnék beléjük. Bár tényleg azért a macskákat nem hiszem,hogy ellenőriznék annyira mint a kutyákat. De kutyáknál nagyon jó ötletnek tartom,mivel ha elkóborol, más valaki pl. befogja és menhelyre kerül akkor pillanatok alatt beazonosítják :)Csak az a nagy baj,hogy mivel kötelezővé tették a chipet, még több kóbor kutya lesz, még több kutyát visznek be menhelyre, mert nem tudják v nem is akarják kifizetni a gazdik és éppen ezért inkább megszabadulnak az állattól :( Én azt a pillanatot is várom, hogy ugyan ugy kutyára és macskára is érvényes legyen, a kötelező ivartalanítás. Feltéve ha nem tenyészetről van szó,vagy ha valaki csak szeretne kölyköket. De az,hogy más meg hagyja az állatot leelleni és vagy elintézi a kölyköket vagy szélnek ereszti a nagyvilágban....és igy csomó kobor állat lesz.....ezért szeretném,hogy valamilyen rendszert vezessenek be az ivartalanítás kapcsán is.
2013. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Hogy chipet kapjanak, annak elég kevés az esélye.

Az a baj, hogy a macskákat feleannyira se becsülik mint a kutyákat, mert "a kutya a házat őrzi", macska meg haszontalan, csak irtani kell.....

Nekem volt/van kutyám, macskám is, mindegyiket szerettem.

Sajnos sok az olyan kutyás aki ki nem állhatja a macskákat, pedig állatbarátnak vallja magát, ami elég undorító.

2013. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!