Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor chipezik már be a...

Mikor chipezik már be a macskákat is?

Figyelt kérdés
Mindenképp ivartalanítani és chipezni is kéne a macskákat, túl sok a felelőtlen állattartó. Olyat ne írjon senki, hogy nem lehet ellenőrizni, mert ez nem igaz. Simán lehet ellenőrizni.

2013. jan. 29. 07:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Hmm..


[link]

2013. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Viszont akkor itt felmerül a kérdés, hogy akadályozzuk meg, hogy a vadon élő kisemlősök, énekesmadarak bejöjjenek az udvaromba? Ugyanis a macskáim bent is megfogják őket, nemcsak kint... és akkor is, ha épp előtte ettek...


Vadászösztön...

2013. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a természet rendje, nem kell túlspirázni a dolgot. A macska ragadozó, a madár préda. Ez így van rendjén.
2013. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
76%

Hát szerintem ez így nincs rendjén.


A macska háziasítva lett. Ergo eltartjuk, etetjük, gondját viseljük. Ha jól lakott a macska akkor is vadászni fog, mert a vadászösztöne hajtja. Ez oké. Nem tudunk mit tenni ellene.

Na de az ellen tudnánk mit tenni, hogy a macska ne menjen ki vadászgatni... A macskákat kifutókba kellene tartani, vagy olyan kerítést kell építeni nekik amin nem tudnak kiszökni. Még így is elpusztítana néhány kisemlőst aki oda betéved a kennelbe, na de lényegesen kevesebbet mint ha teljes szabadsága lenne a környéken, városban.


A másik pedig, hogy ivartalanítás hiányában a felelőtlen, nem törődöm emberek még több kóbor macskát termelnek... az emberek hibája a sok kóbor macska, és a sok elpusztult kisemlős!! Nem ivartalanítja a macskáját aki kinti benti, vagy csak kinti és azok csak szaporodnak, szaporodnak, újabb és újabb macskáknak adva életet. Ez így egyáltalán nincs rendjén.


Én nagyon szeretem az állatokat, kutyákat, macskákat, ugyanúgy a madarakat, egereket, nyesteket és minden mást is. Sajnálom hogy ezek a remek kis állatok az ember felelőtlensége miatt pusztulnak el.


Kötelezni kéne az embereket a macskák ivartalanítására, valamint csipeztetésére is. Csak így lehet vissza szorítani ezt a mérhetetlen pusztítást amit a macskák művelnek.

2013. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként én jobban féltem a cicámat annál mint hogy kiengedjem. Ha egyszer egy kertes házban fogok élni, megpróbálok majd macskabiztos kerítést építeni, csakis akkor járhatnak majd ki. Különben folyamatos rettegésben élnék hogy mi van velük...

Azt is megértem ha valaki ki engedi a cicáját, nem látok benne kivetnivalót, csak én nem tudnám megtenni.

2013. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanígy vagyok ezzel Utolsó. Nekem is benti a cicám, akit sűrűn viszek le sétálni. (Imád és tud is pórázon sétálni)

Nem tudnám elképzelni azt, hogy szabadjára engedjem...

Ha egyszer kertes házba költözünk, első dolgunk lesz a macska kifutó építése. Nem nagy költség egyáltalán. És akkor ott szépen bámészkodhat, futhat, sütkérezhet, friss levegő meg minden. Tutira élvezné.


Én nem nagyon értem azt, aki "kertes házban tartja" a macskáját, hiszen nincs ott állandóan a kertben, elmászkál, napokig, hetekig nem jön vissza... rengeteg veszélynek van kitéve.. Nem véletlen hogy ezek a macskák átlagban 4-5 évet élnek. Fele annyit mint egy benti macska. Én ugyanúgy tartanám a macskákat, mint a kutyákat. Szökést gátló kerítés mögött.

Mindegy, ez az én véleményem.

Tudom hogy sokak nem értenek ezzel egyet... de szerintem akkor sem az utcán vagy a macska helye.

De ha már mégis, akkor a MINIMUM hogy ivartalanítják!!!

2013. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván jobb nekik ha oda mennek ahova akarnak, de annyi veszély leselkedik rájuk odakint és a mi felelősségünk hogy ettől megvédjük őt. Elvégre a totyogó gyerekünket sem ersztjük szabadjára ha menni akar...
2013. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Hasznos lenne, csak kutyáknál se nagyon gondolnak arra, hogyha megtalálják, hogy elvigyék leolvastatni, van-e benne chip! :(
2013. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Kutyákkal kapcsolatban itt egy jó példa,miért is jó chip! Egyik ismerősömnek volt egy yorki-ja, nagyon szerette. És egyszer kiszökött a kapun......mindenütt keresték és kiderült,hogy nem messze tőlük egy másik utcában befogták a kutyust és ott tartják,mintha az övéjük lenne. Mikor az ismerősöm elmondta egyből mérges lettem h a te kutyusod és vissza kell szereznie valahogy....igen ám csak hiába megy oda panaszkodni nem adják neki vissza megy nem tudja bizonyítani h az ő kutyája ,pedig akik befogták tudják jól hogy az ővé.......mondtam is neki ha lenne benne chip simán megoldódna a dolog! De így nem tud tenni semmit...mert nem is mer oda menni csak ugy visszakövetelni mert bajos emberekről van szó.......
2013. márc. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!