Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a jobb macskatáp? A...

Melyik a jobb macskatáp? A Whiskas vagy a Kitekat? És miért?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 13:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Egyet írtam fel magamnak, ami tényleg jó árban volt ott, az Animonda Carnyt. De pl ez a Bozita, amit írtál, már mindjárt 1500ft/kb, meg van még drágább is belőle. Pl nézzétek:


Macskaeledel hosszúszőrű macskáknak. Az esszenciális zsírsavak támogatják a bőr és szőrzet egészségét. MacroGard-al az egészséges immunrendszerért és ízletes sarkvidéki lazaccal.


- 400 g

1 240,00 Ft

3 100,00 Ft / kg

Elküldés

- 2 kg

5 290,00 Ft

2 645,00 Ft / kg

Elküldés

- 10 kg

16 890,00 Ft

1 689,00 Ft / kg

Elküldés

- 2 x 10 kg

normál ár 33 780,00 Ft

ár szettben 29 990,00 Ft

1 499,50 Ft / kg

Elküldés


Bocsika, de ezer ft/kb még oké, de többért biztos nem fogok kaját venni a macskámnak. Nehogy már a kutya nem eszik meg 5000Ft-ot havonta, majd a macska biztos annyit fog...

2013. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg Brit, vagy Brit Care [link]
2013. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 norzsu ***** válasza:
A bozitánál én a nedves tápra gondoltam, mikor 1000ft/kg -ot írtam nem a szárazra. A száraz táp annyi belőle, amit írtál.
2013. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
75%
Akkor én amondó vagyok ,hogy egyik sem ,mert egy jóval olcsóbb Cirmi vagy Kormi vagy hasonló fantázianevű bolti sajátmárkás termék sem tartalmaz kevesebb húst mint a whiskas de jóval olcsóbb. Szóval a Whiskas ,Kitekat is pazarlás. Összetételt érdemes nézni. Annyi ,hogy ebben a két tápban is van ízfokozó ami hozzászoktatja az macsekot az adott termékhez az olcsóbbakban általában nincs.
2013. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
51%
Én a konzervhez mindig teszek kis főtt húst, tehát egy konzerv két napig tart. És azért a csirkeaprólék vagy egyéb részek tényleg nem drágák.
2013. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Vicuska87 ***** válasza:
85%

felesleges a vita..... úgyis mindig két oldal marad!


Egy aki tudja hogy milyen a jó táp, és milyen egy jó táp által etetett cica!

És a másik oldal, aki a marketing tápokat favorizálja, hiába magyarázod neki, hogy egy taste of wild tápból megeszik a macska napi 100g-ot, a Whiskasból 200-at, mivel nincs a mitől jól lakjon! ( az értékek csak a szemléltetés célját szolgálják)

2013. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Na ez most már kezd olyan lenni, mintha azt magyaráznátok, miért kell Norbi Update kaját enni a cba termékek helyett. Holott mindegyik shit!
2013. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
Az enyém a Whiskas-t jobban szereti, szóval szerintem inkább az.
2013. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Ja jó, azt nem tudtam, hogy arra gondolsz, én meg pont a másikat néztem. :D :D
2013. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Maxitabi ***** válasza:

Ugyan eléggé eltért a többség az eredeti kérdéstől, de nem véletlenül..

Ha a jó macskatáp ismérveit nézzük: Tilos benne: gabona,cukor (répa v más alakban sem),ízfokozók,színezék és tartósítószer. Ne legyen benne túl sok mesterséges adalékanyag. A fehérjetartalom húsból (száraztápnál esetleg húslisztből) legyen, ne növényi kivonatokból,v állati melléktermékekből.

Ezek a legfontosabbak egy táp minőségét illetően.

Amúgy a száraztáp nem egészséges a cicáknak,inkább konzervet egyenek,mert nem tudnak annyi folyadékot inni,amire szükségük lenne.

A jó táp -mivel az összetevői is jó minőségűek-, drágább is. Viszont kevesebb kell belőle,jobban hasznosul-kevesebb a végtermék (ls nem is olyan büdi).

A macskák amúgy egeret "vennének", és abból sincs különböző életkorra,ivartalanítottra,benti-kinti..stb fajta.Ezért a legjobb számukra az ún. nyers etetés (BARF).Nem konyhai maradék,hanem gondosan összeállított táplálék,ami főként nyers húsból áll. Az a legegészségesebb nekik. Viszont sokkal kényelmesebb tápozni,de akkor legyünk tudatában, hogy mivel etetjük is a cicákat -vagyis a homályos összetételek miatt ez nem derül ki úgysem.

Az, hogy az előállítás során steril és hipermodern minden,az még nem mutatja az összetevők minőségét.

Mivel Nyugaton jóval tudatosabbak a fogyasztók (állattartók),ezért a kérdésben említett két szupermarketes márkát is kénytelenek voltak az utóbbi időben feljavítani valamelyest, hogy lépést tarthassanak a piaccal.

Végül a kérdésre én is csak azt válaszolhatom:egyik sem..

2013. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!