Kezdőoldal » Állatok » Macskák » HELP! A kan macskám súlyosan...

HELP! A kan macskám súlyosan megsebesült! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok gyors segítségre lenne szükségem a kan macskám (felnőtt példány) ma több karmolással és nagyobb hegekkel, vérző sebekkel jött haza, az egyik hátsó lábából hiányzik kb 4 cm, szilánkos csonttörés és lelógó bőrcafatok vannak a helyén! A macskát alaposan fertőtlenítettük majd bekentük a sebeket betadinnal, látszólag nem érez fájdalmat és alig mozog! az eset kb ma este 10 körül történt azóta nem mozdult meg! Kis faluban élek, Nyíregyháza környékén! Valaki segítsen!!
2013. júl. 22. 22:43
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen már nem lehet változtatni.
2013. júl. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
20-as válaszadónak üzenem, hogy két választásom volt: vagy beviszem az ügyeletre ittasan, és akkor lehet nem egy macska döglik meg, hanem egy fél család közúti baleset miatt, vagy megvárom hogy a doki aki amúgy is operál, kijőjjön. Te melyiket választottad volna, majsztro?
2013. júl. 24. 22:52
 23/36 A kérdező kommentje:

"Van tippetek-vagy a dokinak-mi is történhetett?"


A lakás biztonsági-kamera rendszere az éjszaka riasztott, és végignéztem a felvételeket. Van 2-2 kamera a hátsó udvart pásztázza, és az udvar végén pedig 1-1 kamera ami a bírtok további részeit figyeli meg. A kerti-tó víz alatti fényeit tisztán veszi a verandai kamera. Ez a fény este 23.18-kor teljesen megtört, innen a riasztás és tisztán kirajzolódott egy vékony, pólót és shortot hordó alak aki épp egy botot, feltehetően kerti szerszámot, ásót vagy villát cipelt a vállán és lassan, megfontoltan lépegetett. A hátsó udvari 1-1 kamera felvette, amint ez az alak a szomszédos kerítést átmászva hangtalanul elmenekül a birtokról. Reggel a másik macskánkat holtan találtuk, a feje egyenes és éles vágással levágva, a fara és lábai felismehetetlenségig összezúzva. Feltehetően mindkét állatkínzást azonos személy követhette el és valószínűleg összefüggésben vannak a riasztással. A felvételeket már elemzik és a rendőrség eljárást indított ismeretlen tettes ellen.

2013. júl. 24. 23:16
 24/36 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki a mikéntről érdeklődött....BAKKER!Bár én nem vagyok macska párti-értsd:kertes házban lakunk,sajátot nem tartunk a "bonus" macskák elkerülnek,mert kutyusunk van-soha nem lennék képes bántani.Ilyen módon meg aztán végképp nem.Sajnálom!
2013. júl. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Remélem megtalálja a rendőrség azt a szemétládát. És legalább azt csinálják vele, amit ő a cicákkal.
2013. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Szaiasztok! Ma délután a lányom udvarlója bevallotta, hogy ő járt az udvarban azon az éjszaka és ő fejezte le a második macskát, az elsőt tagadta. A lányom nagyon szereti a srácot és eddig nekem se volt vele semmi bajom, nem gondoltam volna hogy ilyesmire képes. Elmondása szerint a szomszédunk bérelte fel, mert idegesítette, hogy a macskák átmennek hozzá és a frissen mosott követ összejárkálják. Legalább két órán át könyörgött, hogy vonjam vissza a rendőrségi feljelentést - ami egyébként nem vezetne semmire mert a kamerák semmi konkrétat nem vettek fel, csak szinte körvonalakat. Ti mit tennétek a helyemben? Visszavonnátok a feljelentést, vagy közölnétek a hatóságokkal, hogy ki volt az elkövető? A lányom nagyon ragaszkodik a sráchoz, viszont a legkevésbé sem tetszik hogy egy ilyen srác van együtt a lányommal, aki képes ilyesmit elkövetni. Szerintetek? Ötlet? Javaslat? Vélemény?
2013. júl. 25. 18:53
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vonnám vissza! Bűnhődjön csak! Ki tudja emberrel mire lenne képes...
2013. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 papa777 ***** válasza:
Ha annyira ragaszkodik a lányod, ne jelentsd fel, de amikor majd megy hozzátok, egy óriásit verj be neki, de egy olyan igazi parasztlengőset... Én mondjuk feljelenteném, szerintem akárki bérelte fel, állatkínzás, undorító szemét patkány dolog, ráadásul így megölni egy macskát, akkor miért nem vitte el valahova? Miért kell porig alázni? Nagyon elítélem az ilyet.....
2013. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz helyzetben vagy. A lányod nem tudom mennyi idős, de elgondolkozhatna azon, hogy ha a barátja képes a saját barátnője macskáját ilyen kegyetlen módon kivégezni, csak mert az xy-t idegesítette, akkor hogy bánna a saját gyerekével?? Én biztos nem vonnám vissza a feljelentést, de nekem nincs gyerekem, szóval ezt nem tudom reálisan végiggondolni. De egy istenes pofánverés tényleg kinézne annak a baromnak.
2013. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
vissza ne vondd a feljelentést, ez már pont olyan sarkalatos eset, amiért kaphat büntit. a lányoddal meg beszélj, nem egészséges, hogy ezek után még így ragaszkodik ahhoz a görényhez. biztos ki lesz akadva, de később meg fogja köszönni.
2013. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!