Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van aki még úgy gondolja,...

Van aki még úgy gondolja, hogy lakásban abnormális állatot tartani?

Figyelt kérdés

Itt mindenki a lakásban tartja a macskát. Egy dolog, hogy én ezt egyáltalán nem tudom megérteni. És mielőtt valaki azzal jönne, hogy nincs más lehetőség...Én 18 évig házban laktam, volt jó néhány macskám aki a szívemhez nőtt. Most úgy alakult az életem, hogy lakásba kellett költöznöm, de eszembe sem jut macskát benn tartani. Voltam már macskás lakásokban, a gyomrom felfordul, mikor bemegyek az ajtón. A macska az alom után felmegy az ebédlőasztalra, az ágyba, stb. Oké, hogy tisztán tartják, de fujj, ez akkor is egészségtelen. Ezzel az erővel, mi is odacsinálhatnánk a sarokba,a aztán meg elmennénk kajálni. Meg a másik dolog, hogy sokan azon sírnak, hogy kiment a macska, kicsit kapott egy kis szelet, hideget,és már beteg, nagy, elpusztult. Ez azért van, mert a benti macskák olyan életmódra vannak szoktatva, hogyha kinti levegő éri, már hullanak.

Tényleg nagyon szeretem a macskákat, de ez a benntartás már őrület. Ne is soroljam, mikor kisbaba mellett tartják.

Akinek, nem inge ne vegye magára!



2013. nov. 3. 03:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
legyen Magyarországon minden állat benn, és akkor hátha javul az az itt élők mentalitása.
2013. dec. 1. 02:41
 12/14 anonim ***** válasza:
Nemcsak kutyára vonatkozik a véleményem, semmilyen állatot nem tartanék lakásban! Sőt be is tiltatnám az állattartást lakásokban. Egy olyan közösségi épületben (társasházban) ahol több család lakik közvetlenül egymás mellett nem is értem miért engedélyezik az ilyesmit. Csak egy dolgot említek a sok közül miért ne: nekünk újszülött baba van a lakásban, ha nagy nehezen elaltatja a párom a szomszédból a kutya ugatása felébreszti. Ha nem ugat akkor szaladgálnak vele a szobákban ami elég nagy dübörgéssel jár. Van, hogy odapiszkít a lépcsőre vagy csak kirakják a folyosóra és a másik meg nem mer elmenni mellette... Azelőtt volt olyan időszak , hogy nekem is volt kutyám és tanyán laktam, több hektár szántóföld és szabad terület volt neki!Tudott szaladgálni és ha úgy akarta ott lehetett a család közelében egész nap! Van összehasonlítási alapom és tudom, hogy az állat a természetbe való és nem pediglen egy betondzsungelbe! Baromság a falkaelméletet belekeverni és túlkomplikálni a témát! Mindig elborzadva nézem a videókat is arról amikor lakásban, fürdőszobában - hálószobában kínlódnak az állatokkal.
2015. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezt én sem fogom soha megérteni. Én kb 2 évet éltem más állatával egy lakásban, és soha nem tudtam megszokni, azt hittem megőrülök már!! Sokkal nyugodtabb vagyok, amikor nincs bent semmilyen állat. Még a rovaroktól is megőrülök. Egyszerűen idegesítőek és koszosak mind...
2021. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Quite válasza:

Sajnos már sok esetben helytálló a szó, abnormális!


Ahogy ma már ez egyre divatosabb, az már valóban abnormális.


Nálunk soha az életben nem volt a lakásban kutya macska, pedig az elmúlt több mint 40 évben állandóan két kutyánk volt egyszerre, macska pedig állandóan több, volt amikor 11(!!!) volt, és az mind egy családból volt.


A lakásban tartottunk sokáig zebrapintyeket, hullámos papagájokat, teknősöket, halakat több akváriumban is, de iszonyat sok macera volt, rengeteg időt elvettek az életünkből, amit sok másra is felhasználhattunk volna. Így már cirka 20 éve ezek is meg lettek szüntetve.


A macskáink olyanok voltak, hogy soha nem voltak tanítva, de ha nyitva volt a bejárati ajtó, akkor sem jöttek be a lakásba, max. leültek a küszöb előtt.

És ez nem vicc!


Én is sok ismerősömnél jártam, akik kutyát tartottak a lakásban, de olyan irdatlan orrfacsaró kutyaszag volt az egész lakásban, hogy néha menekültünk kifelé.


Bárki bármit mond, akárhogyan is fürdetik a kutyát macskát, annak akkor is szaga van.


De a leggusztustalanabb az az, ami már valóban abnormális, amit ezek az un. "állatszerető" őrültek megengednek a kutyáknak.


Pl. a szájbanyalás, meg az arcnyalogatás, meg ilyesmik. Előtte meg az a kutya pont a fenekét nyalogatta a nyelvével, miután elvégezte a nagydolgát.


Undorító...


Vajon ha az ilyen ember hazamegy, akkor a szülei, vagy gyerekei arcát is végignyalogatja? Csak mert úgy azért, mert ez normális neki, ha már a kutyának megengedi?


Viszont az, ahogy ezek a nagy állatbarátok gondolják, hogy a kutya, macska családtag, meg, hogy ott a helye a lakásban, azoknak azt mondom, hogy tessék szépen akkor néha bebújni a kutya bódéjába emberként, és elgondolkodni, hogy ez normális-e!


Mert ez ugyanaz a történet, csak fordítva.


És végül többekkel itt egyetértve, 12-es bejegyzést kiemelném, én is betiltanám az állatok lakásban tartását, mert az a természet szempontjából semmiképpen sem normális, akármekkora divat is!


Mert ez csak divat, semmi több!

Az állatok szeretete teljesen másról szól.

2023. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!