Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy neveljem le a macskámat...

Hogy neveljem le a macskámat az ágynemű lepisilésről illetve a függönyre mászásról?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 napba az 5 hónapos nőstény kis cicám minden reggel lepisili az ágyneműt de nem értem miért.

Van neki alom, tiszta alom, amit használ is meg nem is.

Eddig nem volt probléma.

A másik probléma: állandóan felugrik a függönyre, leszakítja, vadóc természetű de eléggé, harap, karmol, és erre a kicsit szó erős túlzás.

Adjatok tanácsot kérlek.


2014. dec. 22. 10:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Én úgy gondoltam hogy nem szabad megütni mert az csak ront a helyzeten. Régen nem pisilt az ágyra a cica, ezért sem értettem hogy most miért teszi ezt. :/ Nagyon hasznos válaszokat kaptam mindenkitől amit köszönök. :) Ha valakinek van még tanácsa vagy bármi akkor szívesen olvasnám. :)
2014. dec. 22. 17:21
 12/19 anonim ***** válasza:

15:11

Gyere le a falvédőről. Itt lenne az ideje.

2014. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott hogy nem lehet hogy a pisi dolog azért van mert tüzel?
2014. dec. 23. 20:18
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem olyankor szoktak az ágyra pisilni, mikor valami nem úgy van ahogy ők akarják. Foglalkozz vele többet, és ha játék közben erősen karmol akkor kiálts fel hngosan és hagyd ott. Nálam ez bevált. Ivartalanítani is érdemes lenne lassan, mert lehet hogy a hormonok is közrejátszanak
2015. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez az ágyneműre pisilés azóta is tart. De majd februárba visszük dokihoz, mert az is lehet hogy gond van. Ivartalanítani nem szeretnénk, és ha nem muszáj nem fogjuk. Sokat játszunk vele, én egész nap vele vagyok. Ebből a napnak a java részét átalussza. Egyébként pörög mint a duracell nyuszi. :) Egymagába is hihetetlenül jól eljátszik. :) Arra lennék kíváncsi hogy ezt a kellemetlen szagot hogy iktassam ki az ágyból? Olvastam itt egy másik kérdezőnél hogy az esetet javasolták és alapos szellőztetést utána. Nem tudom, bevált már ez valakinél?
2015. jan. 24. 13:17
 16/19 anonim ***** válasza:

1-es egy idióta.


s tényleg nem lehet veréssel nevelni (a 8asnál meg nem verésről van szó, ha jól értelmezem, hanem kizökkentésről, nem ugyanaz).

ha megütöd a cicát, csak azt éred el vele, hogy félni fog tőled.

az enyém egyszer direkt félrekakált, mert nem engedtem ki késő este az udvarra, mert még nem tudtam rárakni a bilétáját, és féltettem, hogy elkóborol, s nem talál haza. erre odacsinált a padlóra:)

2015. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
s 8as, én is a cicával alszom, van neki egy takarója az ágyamon, és szeretem, hogy velem alszik. mikor még nem volt meg, nagyon nehezen aludtam el, forgolódtam sokáig, teljesen mindegy volt, hogy mikor megyek lefeküdni, s mennyire vagyok álmos. mióta a cica velem alszik (a lábamhoz bújik), nincs ilyen gondom. s a cicák tiszta állatok.
2015. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet tudni miért nem akarjátok ivartalanítani?
2015. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek a 17-es válaszolóval, pontosan így érzek én is. Ám viszont az én cicám a fejem fölött alszik el éjjel, nappal pedig párom helyén a lábánál helyezkedik el. :) 18-as. Valószínű amit most írok sokaknak nem fog tetszeni és nem fogják érteni hogy még is miért. De... Azért nem ivartalanítjuk mert a későbbiekben szeretnénk kis cicákat. Igen, egy alkalommal csak. Nem számít mennyi lesz, de meglesznek tartva, persze mivel a cica jelenleg panel cica ezért erre nem mostanság fog sor kerülni. A másik dolog: Át lehet gondolni.. Ha nem lenne egy kóbor cica se az utcákon, mindegyiknek lenne gazdija ami tudom hogy sajnos nem így van, most csak feltehetőleg írtam így.. és minden ember ivartalanítaná a cicáit, függetlenül attól hogy nőstény vagy kandúr, hogy van-e rossz szokása vagy sem, akkor előbb utóbb kihalnának a macskák. Igen most kicsit nagyon a jövőbe tekintettem. De nem ez számít. Nos akkor mi lenne? Az jobb? Nem hiszem. Ha valaki szereti a macskákat és tényleg tud róluk gondoskodni és ezt a nagy feladatot tudja vállalni akkor miért kéne még is ivartalanítani...
2015. jan. 28. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!