Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat elütötte egy...

A macskámat elütötte egy autó! Vigasztalhatatlan vagyok, és nem értem, hogy lehetnek ilyen utolsó, aljas, szemétláda sofőrök? Miért nem tudott fékezni, ennyire nem számít neki egy kisállat élete?

Figyelt kérdés
Fel vagyok háborodva! Rettenetesen szíven ütött, hogy kiscicámat elgázolták. Ki vagyok borulva és pillanatnyilag utálok minden autóst! Nem hiszem el, hogy az emberek ilyen szemetek! Hogy kaphat egyáltalán egy ilyen állat jogosítványt?! Nem ismeri a féket? Miért nem tudott megállni?? Nagyon felzaklatott ez az egész eset! Annyira dühös és szomorú vagyok... :(((

2016. jún. 10. 15:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan helyzetek, amikor az autósnak nincs lehetősége akkorát fékezni, mert lehet, hogy akkor meg hátulról mennek bele. Ha meg elrántja a kormányt, szintén okozhat balesetet. Kinti cicatartóknak számolniuk kell az ilyen veszélyekkel (kutya, autók, szomszédok akik megmérgezhetik stb.)

Láttad a gázolást, biztos, hogy a sofőr meg tudott volna állni biztonsággal? Csak mert ha nem, felesleges gyűlölködni, jobb nem lesz tőle semmi. Persze vannak akik ész nélkül vezetnek, de nem kell általánosítani.

Sajnálom a cicát egyébként.

2016. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlen volt a gazda, aki kiengedte a kölyökmacskákat az útra.
2016. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy, hogy mik a körülmények. Ha egy forgalmas út mellett laksz akkor oda nem szabad macskát vállalni vagy csak szobába. Mekkora a macska és mikor történt az eset? Mert például egy kiscicát éjszaka lehet hogy észre sem vett abból a nagy autóból! Amíg ilyen kicsi addig csak felügyelettel lehet kiengedni.
2016. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ah. Szerinted egy eléd ugró kis állatot le lehet kezelni minden esetben? Vezettél már autót? Van fogalmad a féktávolságról bizonyos esetben, s ha épp valami kis tökéletlen megy minimális követési távolsággal, szép karambol is összejöhet satufékezésnél. Eshetett az eső is, ésatöbbi.


Ha nem tudsz semmit, értelmetlen így utálkozni, de MINDEN autóst utálni elég éretlen dolog. Mert igen, vannak bunkó, az állatokat konkrétan nem szerető (őszintén, kit érdekelnek komolyan az állatok, beleértve a haszonállatok életminőségeit is? túl kevés embert, sajna), ön- és közveszélyes alakok az utakon. Sok is. De a rendes embereket nem kell utálni, a fél lakosságot utálhatod így...

2016. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Vicuska87 ***** válasza:
91%

Én is felvagyok háborodva, hogy vannak olyan "aljas szemét" gazdik akik nem vigyáznak a macskájukra, és nem gátolják meg azt hogy kimenjen az útra!

Legalább annyira szégyellhetnéd magad te is!!

2016. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
*valami kis tökéletlen megy MÖGÖTTE
2016. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a cicádat, fogadd őszinte részvétem. :(


Mindazonáltal aki kiengedi a macskáját, és nem tanyán lakik, abba sajnos ez benne van. Akármennyire is tudom sajnálni a cicát. :(


Nézd, az úttest autók közlekedésére van. Oda még gyalogos is csak kellő körültekintés mellett léphet le. Ha a cica egyik pillanatról a másikra lépett az úttestre, vagy ha hirtelen ugrott ki az autó elé, a sofőrnek esélye sem lehetett megállni... Tényleg nagyon sajnálom a cicádat, de nem minden esetben az autós a hibás.


Aki kint tartja a cicáját vagy kijárós macskája van, annak sajnos számolnia kell azzal, hogy szegényt bármikor elüthetik az autók. Vagy széttépheti egy arra csavargó kutya. Vagy megmérgezheti a szomszéd. Vagy sorolhatnánk napestig.

Tudom, hogy most haragszol mindenre és mindenkire, de bármennyire is szörnyű ez az eset, sajnos ez bizony kizárólag a gazda felelőssége, mert ő döntött úgy, hogy kiengedi a macskát egy olyan helyen, ahol tudja, hogy bizony autók is járnak.


Sajnálom, tényleg... de kérlek, ha megnyugodtál, gondold ezt végig újra. Még egyszer, részvétem a cicád miatt.

2016. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Először is! Az állat tulajdonosa köteles megakadályozni, hogy az állat közterületen felügyelet nélkül kóboroljon. Ez nem opció, hanem jogszabály.

Ha egy állat balesetet okoz, akkor a tulajdonosa felel az okozott kárért. Igen, akkor is ha kifut az útra, elütik és meghal. És ha megsérül és egy vagyonba kerül a kezelése, akkor se az autós jó kva nénikéjét. Kivéve természetesen azt a néhány extrém esetet, amikor direkt ráhúzza, mert van ilyen is. Ez tény. De ezt nem fogod tudni bebizonyítani.


És jól írták előttem, hogy az úttest autók közlekedésére van. Nem a macskának. A te cicád, tehát a te felelősséged lett volna, hogy vigyázz rá és ne engedd az úttestre!

2016. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

3 hónapos volt... most vasárnap lett volna 12 hetes. :(((

És nem éjszaka történt, hanem fényes nappal!!! Gyönyörű, fekete kiscica volt, sosem ártott senkinek még a légynek sem!!!


És mégis hogy akadályozhattam volna meg, hogy kimenjen az útra?? Nem állhatok mellette egész nap. :((( Nem tudom figyelni minden lépést, ez nonszensz! Bezárni meg nem lehet egy macskát sem, ők igénylik a szabadságot! Nem élhetnek ketrecben, a négy fal közé zárva életük végéig...

2016. jún. 10. 16:14
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Még sosem ütöttem el macskát, de párszor csak a szerencsén múlt. Konkrétan a fékre sincs ideje rálépni az embernek sokszor, ha macskáról van szó.
2016. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!