Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat elütötte egy...

A macskámat elütötte egy autó! Vigasztalhatatlan vagyok, és nem értem, hogy lehetnek ilyen utolsó, aljas, szemétláda sofőrök? Miért nem tudott fékezni, ennyire nem számít neki egy kisállat élete?

Figyelt kérdés
Fel vagyok háborodva! Rettenetesen szíven ütött, hogy kiscicámat elgázolták. Ki vagyok borulva és pillanatnyilag utálok minden autóst! Nem hiszem el, hogy az emberek ilyen szemetek! Hogy kaphat egyáltalán egy ilyen állat jogosítványt?! Nem ismeri a féket? Miért nem tudott megállni?? Nagyon felzaklatott ez az egész eset! Annyira dühös és szomorú vagyok... :(((

2016. jún. 10. 15:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%

Te nem igaz hogy nem érted!

Nem örökre kell bezárni, hanem amíg KICSI és nem tanult meg vigyázni magára! Nem csak a kocsi lehet veszélyes, egy kiscicát simán megölhetnek például a kandúrok is! Akkor meg azok lennének a r*hadt dögök??

Ha meg neked a szabadsága többet ér, mint a biztonsága, akkor mit rinyálsz? Olyan szabad volt, hogy elütötte az autó. Mindennek van ára, az életben nem lehet mindig megkapni azt amit akarunk, még az állatoknak sem. Van amikor el kell tűrni a kellemetlenségeket.

2016. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
27%
16:37 azért ez is butaság amit te mondasz. Egy biztonságos helyen élő (mert ugye az is a gazda felelőssége, hogy eldöntse, megfelelő környéken lakik-e), rendesen gondozott macska ugyanaddig élhet mint a benti társai. Ha még oltva, ivartaslanítva is van akkor állítom sokkal jobb mint annak aki folyton be van zárva. Nekem 8 éves a macskám, és köszöni szépen nem hallott arról, hogy kb 5 évet élhet. :) Ráadásul ezelőtt vasútállomás mellett laktunk 20 évig, de ott sem láttam soha balesetet macskával.
2016. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Még csak nem is lassított!!! :(((
2016. jún. 10. 16:52
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

Hiába hisztizel, sajnos nem minden esetben tud a sofőr megállni vagy kikerülni. Én is ütöttem már el macskát, még annyi időm sem volt, hogy a fékre tegyem a lábam, mert elém ugrott a semmiből, és már döccent is a kerék rajta. Mai napig megvisel az emlék, akkor is sírtam, de lehetetlen lett volna kivédeni, időm sem volt rá, hogy bármit tegyek.

Tehát nem kell az autóst hibáztatni, biztos, hogy ha tudta volna, kivédte volna.

Sajnos aki szabadon (kint) tart macskát, pláne forgalmas helyen, annál ez benne van pakliban. Igenis bent is lehet tartani a lakásban, ha úgy nő fel, ez lesz a természetes neki. Még jobb megoldás, ha a kert egy része ki van neki alakítva úgy, hogy onnan ne tudjon kimenni, azaz felül is fedett hálóval. Mint egy nagy kennelt képzelj el, alul van fű, homok, macskamenta, mindenféle búvóhelyek számára, kisebb bokrok, fa, amin mászhat.

2016. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Elkezdted hivogatni... annyit is ér, miért nem rohantál oda, hogy felkapd? Ja, nehogy elüssön téged az autó.. na akkor most már érted, hogy miért mondasz ellent magadnak?
2016. jún. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

én sem pártolom a macskák benti tartását. de ha olyanok a körülmények,akkor sajnos muszáj. gondolok itt arra,hogyha forgalmas utak mellett lakik valaki,vagy ha a szomszédok mérgezik a macskákat szándékosan.. akármi. inkább éljen bent 15 évet, mint hogy kint még az első szülinapját se érje meg.

persze ki lehet vele menni a kertbe,de felügyelettel,esetleg kennelben.

sajnos ez van. nem minden kertes ház alkalmas kinti macska tartásra.

főúton megyek el minden nap. minden nap látok is elütött cicát. a szívem szakad meg nekem is. de attól még nem hibáztatom az autósokat. nyilván nem direkt ütik el őket, de ahol lehet menni mondjuk 90-el,ott nem várhatod el,hogy satufékezzen ha macska megy át az úton.

persze egy kis falusi részen vagy lakóövezetben ha lehet menni 20-30al akkor én sem értem,hogy képes macskát elütni valaki?ekkora sebességgel meg lehetne állni időben, hogy elugorjon a cica. ott általában tényleg a sofőr a hibás,hogy túl gyorsan megy.

az érem mindkét oldalát megértem.. tényleg annyit tudsz tenni,hogy benti cica lesz a következő cicád és néha kimész vele a kertbe(felügyelettel). vagy olyan helyre kell költözni ahol nem fenyeget ez a veszély.

én pl egy elhagyatott részen lakok, forgalom nulla.. a cicáim kintiek és lassan 10 évesek. főút mellett biztosan nem érték volna ezt meg.

2016. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

29# vagyok. most olvastam el a kommentjeidet.

12 hetes cica még nagyon kicsi,jobb helyeken ennyi idősen választják el az anyjától. rá még tényleg jobban kellett volna figyelni.

de mondom, ha forgalmas a környék akkor ne tartsd kint.

lehet szidni a sofőrök kva anyját, de attól még nem ők a hibásak az esetek nagy részében ,hanem a gazda. sajnálom.

2016. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#24 nem azt mondtam, hogy minden esetben, hanem azt, hogy átlagosan. Erről egyébként statisztikák léteznek.

Persze, mamámnak is volt 12 éves kinti macskája, de az esetek legnagyobb részében nem ez a jellemző. Olyan ember is van, aki 40 évig dohányzott és egészséges mint a makk, de még a hülye is tudja, hogy mennyire veszélyes dolog ez.

Mielőtt lepontozol, és butaságnak titulálod amit írok, igazán megkérdezhetnél egy állatorvost, vagy fellapozhatnál egy szakkönyvet.

2016. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Akármit mobdhatsz kérdező,te voltál a hibás.Egy 12 hetes cicát kiengedni,hogy nem vagy mellette,óriási felelőtlenség.Igen is lehet egy cicát lakásbsn tartani.Az enyém 2 éves lesz lassan,egész életében benti cica volt,eszébe sem jut kimenni az ajtón.Pedig nem egyszer maradt nyitva rövidebb időre.
2016. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 JulesTS válasza:

Sajnalom a cicadat es minden elutott allatot, de:

Az elottem szolok mar boven kifejtettek a gazda felelosseget... Nem voltam, ott, nem lattam, hogy az autosnak milyen lehetosege lett volna a baleset elkerulesere, lehet, hogy eszre se vette, hogy elutott egy macskat, lattam mar olyat hogy egy kb 30-cal halado autobol bukfencezett ki egy macska (valoszinuleg a motorterbe bujt melegedni, csak kozben elindultak az autoval), amugy a macskanak semmi keresnivaloja nem volt az uttesten. Annak meg kulon orulhetsz, hogy nem jott vissza, mert, ha a kocsiban kart tett, akkor azt is neked kellett volna allnod (ha nincs felelosseg biztositasod a macskadra, gondolom nem kotottel...). Ha tovabbra is felugyelet nelkul szeretnel macskat kiengedni a lakasbol, de az autoktol megis megszeretned vedni, akkor erre egy tanya a legalkalmasabb hely.

2016. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!