Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat elütötte egy...

A macskámat elütötte egy autó! Vigasztalhatatlan vagyok, és nem értem, hogy lehetnek ilyen utolsó, aljas, szemétláda sofőrök? Miért nem tudott fékezni, ennyire nem számít neki egy kisállat élete?

Figyelt kérdés
Fel vagyok háborodva! Rettenetesen szíven ütött, hogy kiscicámat elgázolták. Ki vagyok borulva és pillanatnyilag utálok minden autóst! Nem hiszem el, hogy az emberek ilyen szemetek! Hogy kaphat egyáltalán egy ilyen állat jogosítványt?! Nem ismeri a féket? Miért nem tudott megállni?? Nagyon felzaklatott ez az egész eset! Annyira dühös és szomorú vagyok... :(((

2016. jún. 10. 15:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyit számitott az élete akkor miért engeded ki a házbol????
2016. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, de be lehet zárni a macskát. Én eddig az összes macskámat bezártam kiscica korukban amikor nem tudtam rájuk figyelni! És láss csodát sosem ütötte el egyiket sem az autó, se semmi baleset sem érte őket, mert mire ki lehetett őket engedni felügyelet nélkül, addigra megtanultak óvatosak lenni! A kiscica nem csak addig van amíg cuki, hanem akkor is amikor megterhelő gondozása, mert pl figyelni kell rá.
2016. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem válaszolsz, hogy láttad-e a gázolást, és biztos-e egyáltalán, hogy a sofőr a hibás! Csak ész nélkül vennéd el mindenkitől a jogosítványát... Valószínűleg életedben nem vezettél még, különben tudnád, hogy nem lehet mindig elkerülni az állatot.
2016. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de most nagyok zaklatott vagyok...!! :((((
2016. jún. 10. 16:27
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Hogy te mennyire buta gyerek vagy, kérdező, ordít a soraidból. Én is kaffoghatnék, mert egymás után két cicámat ütötték el (utóbbit, egy kétéves, gyönyörű kandúrt a szemem láttára), de én vagyok a hibás, mert nem figyeltem oda. Kapáltam a kertben, a cica kiszaladt, az autó meg nem tudott megállni. A macskák ilyenek, egyik pillanatban még itt vannak, a másikban meg már ott. Egy három hónapos meg tök kicsi, másrészt tök tapasztalatlan, és fogalma sincs, merre ugorjon, ha jön egy kocsi. Nesze neked szabadság, szegény cica, te vagy a hibás, most én is utáljalak téged? Buta tyúk...
2016. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hogyhogy téged nem ütött még el autó? Ja mert az emberek 90%a nem retardált, az anyukák fogják a gyerekek kezét, és elmagyarázzák a jelzőlámpa-autó-zebra kapcsolatát.

Egy macska erre hol figyel?

Fogd fel, hogy a te hibád, egyszer 60al mentem egy 80as táblánál és előttem fél méterre ugrott ki egy macska, mögöttem a kocsi nem tartotta a követési távolságot, ergo belém rohant volna, és kevés is lenne az a fél méter.

Aki nem tud macskát tartani, az ne tartson, és amúgy sem úgy működik, hogy veszek egy macskát, 1 hét és kirakom az utcára, mert neki jobb ott..

Nagyon rossz példákat hozol fel..


Akkor mondok én is egy rossz példát...

Vannak az öngyilkos emberek, akik kifekszenek a vonatsínre, későn veszi észre a 180-240el hajtó masiniszta, és szétszabdalja az embert, akkor miért nem akasztjuk fel az összes masinisztát a villanyoszlopra, mert nem 30al döcögnek az ilyen idióták miatt?


Remélem érted.

És itt csak is te hibáztál.

2016. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem nem ütötte el eddig egyik macskámat sem az autó, pedig mindegyik ki volt engedve annyi időre, amennyi idő alatt kijátszotta magát, persze mikor idősebbek lettek, akkor engedtük ki őket, amikor ki akartak menni. Mondhatsz bármit, drága, ez a te hibád.
2016. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted, hogy a világ legjobb sofőrje tökéletes reflexekkel sem tud mit tenni, ha hirtelen kiugrik elé egy kiscica? Ennyi erővel minden embertől el kellene venni a jogsit, a te logikád alapján...


S a macskákat igenis be lehet zárni, nem láttam, hogy szenvedtek volna miatta, ha az csak pár hónapig tartott.

De nyilván egy falusi macskát sem zárnak be szinte soha (akkor igen, ha egér van a pincében vagy a padláson), s nem lehet megakadályozni, hogy a macska közterületen flangáljon, amikor neki tetszik. De el kell fogadni, hogy ha nem vigyáz magára, elüthetik, széttéphetik, beleeshet egy gödörbe, mérget ehet...

A szabadságnak jó dolog, de ára van.

2016. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
*A szabadság jó dolog, de ára van.
2016. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!

Megértem a fájdalmadat, az én cicám pár hónapja hunyt el. Igaz, ő már nagyon öreg volt, és benti cica.

Azonban az köztudott, hogy a kijárós macskák átlagosan 5 évig élnek. Sok veszély fenyegeti őket, ezért nem ajánlom senkinek, hogy kiengedje a macskáját. Nem, nem állat kínzás lakásban tartani, csak szemelőt kell tartani az állat mozgásigényét. Sokan azt hiszik, hogy a cica egy olyan állat, ami cuki, puha, és csak néha simizni kell, hogy boldog legyen. Ez oltári nagy tévedés, sok macska jobban igényli a játékot, mint a legtöbb kutya. Igenis le kell mozgatni őket, ezért van a lézeres játék, a labdák, egerek és egyéb játékok. Ha már liheg, nem foglya igényelni az udvaron szaladgálást.

Egyébként ha valaki benti cicát akar, olyan helyről hozzon, ahol a szülők is benti cicák, különben fura lesz nekik, hogy az első 10 hétben a szabadban voltak, utána pedig a 4 fal közé vannak bezárva.

Igen, sok sofőr szörnyen figyelmetlen, és tele van a világ szadista idiótákkal. DE!!! van olyan helyzet, amikor nem lehet elkerülni a balesetet. Ha egy gyerek szalad ki az autó elé, aki szabályosan közlekedik, nem a sofőrt fogják elővenni, hanem a szülőket, akik nem vigyáztak a gyerekükre, és hagyták kilépni az autó elé.

Megértelek, tudom, hogy szörnyű érzés, őszinte részvétem. De nem biztos, hogy hibás volt a sofőr, az viszont biztos, hogy a te felelősséged lett volna, hogy ne kerülhessen ilyen helyzetbe.

2016. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!