Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogosan vöröslenek a szemeim...

Jogosan vöröslenek a szemeim a dühtöl?

Figyelt kérdés
Ma jöttem hazafelé,(tőlem kb 300m-re van egy rendelő, amit nem kívánok meg evezni)és már majdnem haza értem, mikor a szemem láttára el gázoltak egy cicát, borzalmasan nézett ki de még vergődött, gyorsan felkaptam pár perc alatt oda értem a rendelőbe, senki nem volt, úgyhogy élből be vele, de addigra elpusztult. Na és itt kaptam rohamot. Kifizetteték az ügyeleti díjat velem, úgy hogy tisztában voltak vele, nem az én cicám és mivel ott hagytam a tetemet azt is 11 ezret fizettem.....ja és nem kérek senkitől gloriát a fejem fölé!!!!! De ti berágtatok volna?

2017. márc. 11. 21:33
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ez így működik normálisan, csak én vagyok tudatlan? Szóval ez a helyes elrás?
2017. márc. 11. 21:39
 2/33 anonim ***** válasza:
na de milyen rendelő? állat?
2017. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Nem ember ..... Jó kérdés
2017. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Igen,sajnos ez így működik!Horror árakért...mert így igazából sokan bevihetnék a lesérült állataikat nem az enyém mottóval hátha ingyen ellátják!

De azért szép tőled,hogy próbltál segíteni!

2017. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
Nem jogosan. Az állatorvoslás önköltséges, ha beviszed a macskát azzal igénybe veszel egy szolgáltatást, amiért fizetned kell. Ez mindíg is így volt, nem tudom ebben mi a meglepő...
2017. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Az állatorvosláson nincs állami támogatás ("tébé"), mint az "emberorvosláson", tehát ott minden pénzért van. Így hát az állatkórházak, rendelők a bevételeikből tartják fenn magukat, mint minden más vállalkozás, akármilyen hülyén is hangzik. Ki kell fizetniük a dolgozókat, be kell tartaniuk az egészségügyi előírásokat stb.


Valószínűleg nem nagyon szembesültél még ezzel, azért ért ilyen váratlanul a dolog és ezért lettél dühös. Szerintem nem jogosan haragszol a rendelőre, hiszen bármilyen más szolgáltatást veszel igénybe, mindenhol ki kell fizetni az árát, így működik a gazdaság, ingyen nincs semmi. Ebben az esetben, ha jól veszem ki, kellett munkadíjat fizetned és még valamennyit a tetem miatt: az veszélyes hulladéknak számít, elő van írva, hogyan kell kezelni, nem lehet csak úgy kidobni, ez is pénzbe kerül nekik.


Ha pl. az autódat elviszed a szervizbe, ott is kell fizetned akkor is, ha végül nem tudják megjavítani, hiszen dolgoztak vele. Persze az állat és az autó nem ugyanaz, de remélem, érthető a hasonlat.


Aztán persze előfordulnak jótékonysági egyesületek, akiknél úgymond ingyen vehetsz igénybe dolgokat, de valójában az sem ingyen van, hanem az adományozóktól kapott pénzből.

2017. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
26%

Aha. Utolsó. Nem jogosan mi? Ez kb. olyan mintha bemennék a boltba, nem venném igénybe a szolgáltatást mert meggondolom magam, és jogosan követelnék, hogy ha bementem akkor már kötelezö ott vásárolnom.


Egyébként meg tudtommal annak ellenére hogy nem teljesen értek egyet vele, minden állatnak a 21.században kéne hogy chipje legyen.

Ha Volt neki, beazonosítható a gazdája, fizessen az, ha meg nem akkor kóbor álltként kezelendö.


Innentöl nem mondtam volna meg az orvosnak hogy ki vagyok, csak egy jóindulatú segítö azt nyasgem.

2017. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

6# 5-ösre gondoltam.


Viszont az autószerelö megmondja, hogy nagyjából mennyi lesz a mutatvány. Nem az van hogy bemész, mert durrog, és a köszönés 10 Ezer Forint. Kézfogással 11.

2017. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
De már meghalt mire az asztalra raktam
2017. márc. 11. 22:26
 10/33 A kérdező kommentje:
És munkás ruhában voltam. Hát én pipa vagyok.
2017. márc. 11. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!