Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogosan vöröslenek a szemeim...

Jogosan vöröslenek a szemeim a dühtöl?

Figyelt kérdés
Ma jöttem hazafelé,(tőlem kb 300m-re van egy rendelő, amit nem kívánok meg evezni)és már majdnem haza értem, mikor a szemem láttára el gázoltak egy cicát, borzalmasan nézett ki de még vergődött, gyorsan felkaptam pár perc alatt oda értem a rendelőbe, senki nem volt, úgyhogy élből be vele, de addigra elpusztult. Na és itt kaptam rohamot. Kifizetteték az ügyeleti díjat velem, úgy hogy tisztában voltak vele, nem az én cicám és mivel ott hagytam a tetemet azt is 11 ezret fizettem.....ja és nem kérek senkitől gloriát a fejem fölé!!!!! De ti berágtatok volna?

2017. márc. 11. 21:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%

Megmondtam volna hogy sorry, dolgom van. Viszlát.

Van olyan hogy emberség, meg kapzsiság.

Egyik Sem bün. Legalább tudod, hogy ha lesz állatod, hová ne vidd, és miröl kell lebeszélni a többieket.

2017. márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
40%

"Aha. Utolsó. Nem jogosan mi? Ez kb. olyan mintha bemennék a boltba, nem venném igénybe a szolgáltatást mert meggondolom magam, és jogosan követelnék, hogy ha bementem akkor már kötelezö ott vásárolnom."


Ha olyan boltba mész, ahol tudod (vagy nem, jogilag nem befolyásol semmit), hogy fizetned kell ha átlépsz a küszöbön, akkor fizetned kell és pont. Senki nem kényszerített, hogy bemenj, de hallgatólagosan elfogadtad a feltételeket, mikor bementél.

2017. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
76%
Az autó baromira nem jó hasonlat, mert az autót megvetted és vállaltad érte a felelősséget. A macska viszont nem volt az övé és milyen jogon várják el emberek hogy legyen pénze más allátára?? És ha egyszerűen nincs, akkor mi van? Ha meg otthagyja a szerencsétlen akkor azért fogják meghurcolni, a lelki traumáról nem is beszélve.
2017. márc. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Ha minden chip nélküli állat ingyen ellátást kapna akkor a hülye sem rakatna az állatába chipet hogy aztán fizesse az orvost. Nem mondom hogy nem jogos a kiakadás, de az orvosok sem gondolatolvasók hogy tudják ki vitt be kóbor állatot és ki saját chip nélküli állatot...
2017. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez jogilag egy marhaság. Ha olyan bolt lenne ahol belépöt fizetsz, akkor azt közölni kell. Lásd vásárok a BNW területén.

Be Sem engednek, olyan nincs, hogy beléptél aztán köteles vagy fizetni, mert "hallgatólagosan beleegyeztél és tudnond kell" alapon.

Ilyen még magyarisztánban sincs.


De onnan nézve is marhaság, hogy egy állatorvosnál Sem kell azért fizetni hogy átléptél a küszöbön.


Elég jó állatorvoshoz járunk, nem is olcsó, de ö nem azzal akar keresni hogy lehúzza az embereket, hanem tudja hogy mondjuk nekem mondjuk van is pénzem és nem is sajnálom a kedvencre, akkor beadja a minöségibb dolgokat, esetleg plusz vitamint még, ami nem szükséges, de használ.

Ergo, nem a köszönésért fizetek.


Egyszer hörcsöggel voltunk nála, papiloma vírussal, elmondta a lehetöségeket és 1 fillért nem kért amíg nem döntöttük el hogy altatás vagy drága kezelés.


Lehet így is meg úgy is. De azért aki kapzsi az kaptya be.

2017. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

"Ha minden chip nélküli állat ingyen ellátást kapna akkor a hülye sem rakatna az állatába chipet hogy aztán fizesse az orvost"


Egyrészt kötelezö, másrészt lehet ezt nem hülyén is szabályozni. Tudom magyrországon ez nem megy, de ha a chip nélküli állat megy karanténba hetekre, majd menhelyre gazdikeresönek, akkor lehetsz okos meg ügyes, de nem játszod ki a rendszert.

2017. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
De tök egyértelmű volt a doki számára is, hogy frissen elgázolt, melózni már sajna nem lehetett rajta. Ritka mikor a gazdi épp látja ahogy elgázolják a saját cicáját
2017. márc. 11. 23:07
 18/33 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen érthető a felindultságod, de nem jogos. Magánrendelőbe mentél, és szolgáltatást vettél igénybe, az pedig pénzbe kerül.
2017. márc. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van, kérdező! Jogosan vagy dühös.

Sajnálom hogy így elbántak veled, amikor te csak segíteni szerettél volna a cicán. Így akarjon az ember megmenteni egy életet... :(


Való igaz, hogy hivatalosan, hiába hogy nem a te cicádat látják el, az orvos attól még kérhet pénzt és fog is. A szolgáltatás nyilván nem ingyen van, a gyógyszereket, munkadíjat, stb. ki kell fizetni. Az ügyeleti díjat is jogosan kérhetnék ebben az esetben.


Azt viszont iszonyatos pofátlanságnak tartom, amit leírtál, hogy történt. Konkrétan nem is csináltak a macskával semmit, mert már nem lehetett. Tehát tulajdonképpen azért fizettél hogy betetted oda a lábad, és épp a kezedben volt egy állat is. :(

A tetemért kért pénz sajnos jogos.

2017. márc. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
86%
Jogilag sajnos nem hibáztak, erkölcsi szempontból viszont nagyon nem helyénvaló amit tettek.
2017. márc. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!