Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kétségbe vagyok esve, vmit...

Kétségbe vagyok esve, vmit nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy szeretnék egy cicát már egy jó ideje. Találtam is hirdetést a jófogáson, ingyen elvihető kiscicák. Írtam a hirdetőnek, meg is volt beszélve, hogy az egyik az enyém lesz. Azt mondta, hogy hétfőn mehetnék érte, mert már elkezdett enni. Az egész úgy tűnt, hogy csak rám akarja tukmálni mindenáron. Viszont a cicus még csak 3 és fél hetes, ezért mondtam, hogy még nem szeretném elvinni, mert még pici és hogy két hét múlva nem-e lenne jó. Megnézte az üzenetemet, viszont nem válaszolt 3 napja. Közben találtam másik hirdetést, szintén ilyen falusi macska kölykei kerestek gazdit. Lebeszéltem vele, mert a másik nem írt viszont látta, ezért úgy gondoltam, biztos odaadja másnak, aki elviszi ilyen piciként. Ez a második hirdető nagyon kedves volt, 2x megkérdezte, hogy tuti kell-e meg küldött képeket és mesélt róluk, meg minden. És ő 10 hetesen adja oda, mert azt mondta, hogy addig még az anyjukkal kell lenniük. Sokkal szimpibb is.

Na de erre írt az első, hogy akkor mikor jövök a kiscicámért? És most nagy a baj, nemtudom mit mondjak neki. Vmelyiket le kell mondanom. De nemtudom melyiket, azt hittem az első már nem is foglalkozik velem, erre egy hét múlva írt. Most mit tegyek? Segítsetek légyszi! És bocsánat, amiért hosszú lett:(



2017. máj. 14. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű, az elsőt mondd le aki szívtelenül elpasszolna az anyja mellől egy négy hetes kölyköt. Semmiképp se tőle hozd a kiscicát, mondd meg hogy már szereztél mástól. A második ha ennyire színpatikus és lekiismeretesnek tűnik egyértelmű választás, és nem egy beteg hasmenéses gyenge kiscicád lesz akinek még az anyja mellett lenne a helye. Sok sikert a cicushoz! :)
2017. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elsô így meg akar szabadulni a cicától, akkor nem hiszem, hogy sokat foglalkozott vele más téren sem.
2017. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezért kétségbe esni. Hirdetek a jófogáson pár cuccot, ettől durvábban szoktak átverni a kedves vevők, és nem tudok mit tenni ellene.

Egyébként sem olyan nagy probléma ez. Eldöntöd, melyiket szeretnéd. Esetleg megkérdezed az elsőt, hogy mégis akkor hány hetesen méltóztatja adni a cicát, mert három hetesen nemcsak törvénytelen, hanem szemétség. Úgy el se hozd, mert még el is pusztulhat nálad az anyja nélkül (nem szerez elég védettséget, tápanyagot nem erősödik meg). Valamint eleve az egészségi állapotát ki kell derítened (kérj fotót, érdeklődj). Tudod, aki három hetesen elválaszt egy kölyköt az anyjától, az nem igazán törődik vele, sőt sehogy.

Választasz a kettő közül. Amelyiket választod, arra igent mondasz, a másikat szépen megköszönve lemondod, hogy köszönöd, de közben te találtál másik kiscicát. Ennyi. Ne vedd a szívedre, mások is ezt csinálják, sőt.

Javasolnám neked a másodikat, ahol írtad, hogy készségesek voltak veled. Fiatal lehetsz még úgy érzem, ne kínlódjál te ilyenekkel mint az első variáció, három hetes kölyök tahó tulajdonossal, nem kell ez neked.

2017. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben az elsőnek megmondanám, hogy már nem aktuális, és a második tíz hetes macskáját választanám.
2017. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A másodikat válaszd, ez egyértelmű.

8 hetes kornál korábban tilos elválasztani az anyjától. Ezt nyugodtan megmondhatod az első hirdetőnek, valamint javasold ivartalanításra a macskáját.

2017. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos és segítő válaszokat! Akkor az elsőnek megmondom, hogy nem írt és azt hittem, már odaadta másnak, ezért kerestem másik kiscicát. Így talán nem olyan durva:$

Köszönöm mégegyszer!!

2017. máj. 15. 06:32
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyugodt szívvel mond le az elsőt. Valószínű beteg cicát vittél volna el tőle.
2017. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ha már kértem, akkor vigyem el, mert már nem tudja odaadni másnak és befogja vinni a sintértelepre.😭😭
2017. máj. 15. 15:36
 9/15 anonim ***** válasza:
Jesszus. Ez komoly? Melyik ez?
2017. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nincs már fent a hirdetése, mondta is, hogy már mindnek lett gazdája, csak az enyém van ott egyedül és nem maradhat sokáig. Mit csináljak? Hozzam inkább el? A második nagyon aranyos volt, nem érdemli meg, hogy lemondjam és nem is szeretném:( De vajon csak fenyegetőzik vagy tényleg "eltünteti" a cicát? Mit tegyek? Ahj:((
2017. máj. 15. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!