Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól tettem, hogy elaltattam?

Jól tettem, hogy elaltattam?

Figyelt kérdés
Megmérgezték a macskámat. Nagyon le volt gyengülve, nem igazán tudott már lábra állni és folyt a fenekéből a vér. 2x voltunk vele infúzión meg kapott szurikat, vitamint de nagyon szenvedett. A doki azt mondta, hogy ő még próbálkozna vele de én már úgy éreztem nincs remény. Egy picit ivott a vízből még előző este meg néha dorombolt de utána meg eltorzult hangon nyávogott szegény és olyan furcsán feküdt azt hittem nem is marad meg reggelig. Most lelkiismeretfurdalásom van, hogy talán mégsem kellett volna elaltatni. Tudjátok olyan dolog ez, hogy néha sajnos az orvos is azért mondja, hogy próbáljuk még mert az neki pénz de nem tudom, hogy ez a doki milyen ebből a szempontból. Szerintetek vajon jól tettem vagy innen van még visszaút?
2010. máj. 17. 13:21
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:
90%

Nekem a nyuszim volt nagyon rosszul. Az orvos azt mondta hogy valószínüleg egy fertőzött szúnyog miatt, ami emberre ugyan nincs ilyen hatással de a nyuszi pici testére igen. Gennyes volt minden reggel a szeme, meg kapott inekciót is, de hiába. Meghalt egy csomó szenvedés után.. :(

Hidd el jól tetted.. én nem bírom nézni ha valamilyen állat szenved. Nagyon szomorú leszek tőle. És mind a nyuszim, mind a te cicád és mások kutyája mostmár nem szenvednek. Nem tudhatjuk mi lesz halál után. Az a legjobb ha szépen fogjuk fel és hisszük hogy valami jó lesz utána. Mert lehet hogy valahol máshol most nagyon boldogok :) senki se tudhatja.

2010. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi a válaszaitokat! A szívem azt súgja várni kellett volna még de ha eszemre hallgatok akkor meg azt gondolom, hogy valószínűleg csak a szenvedését nyújtottam volna meg. Tényleg nagyon rosszul volt csak az bizonytalanít el, hogy ivott egy kicsit meg néha dorombolt. De az, hogy nem állt el a vérzése és egyre gyengébb lett...ezt borzasztó volt nézni. Azt hiszem, szép lassan elvérzett volna. Nagyon nehéz mert 6 évig volt velem ez a macska. Nagyon hiányzik.
2010. máj. 17. 13:49
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez kicsit megnyugtat, a macskák fájdalmukban is dorombolnak, ezzel enyhítve a saját szenvedésüket.
2010. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted!

A második válszolónak üzenném hogy a macska nem akar szenvedni általában!

Valószínűleg már nem volt remény.:S

2010. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

ugyanilyen rosszul volt a cicám, de azt hittem, hogy van még remény. szegényem hosszú szenvedés után meghalt, pedig a doki is mindent megtett...

szerintem semmi rosszat nem tettél azzal hogy elaltattad. ő mostmár a mennyben van, és téged majd tárt karokkal vár jó pár év múlva =(

részvétem miattam

2010. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
72%
Én meg visszaüzenem, hogy nem általában esetről volt szó, és de, szenvedni akart, és élni. Volt választása, feladhatta volna, hidd el, egy állaton meglátszik ha feladja. De nem tette, viselve ennek minden következményét. Csak nem tudom mért kell ezt mégegyszer elmondani, meg mért szelektív egyesek olvasása, és hagyják ki pl azt a részt, amit a küzdelmről írtam...
2010. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretnék szenvedni és láttam már haldoklót, bizony ők sem akartak. Volt aki sírva kérdezte, miért nem halok már meg??....
2010. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
100%
az előző kiscicámat én is el akartam altatni. még csak 4-5 hónapos volt, de nagyon beteg lett, nem evett, nem ivott, nem nagyon tudott mozogni sem, és folyton sírt. mi is többször voltunk vele dokinál, vettek tőle vért is, de nem tudták mi a baja. :( megkértem apukámat, hogy vigye el az orvoshoz és kérje meg, hogy altassák el, mert nagyon szenved. apu elvitte, és mondta, hogy az orvos nem akarta elaltatni, és a cica lehet, hogy meg is érezte miért vittük oda mert gyengesége ellenére hirtelen felált és apu szemébe nézett és felrohant a vállára. :( úgyhogy hazahozta de még aznap éjjel meghalt, és nagyon szenvedett. :( nagyon mérges vagyok az orvosra, hogy nem altatta el akkor.
2010. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: a haldoklóknak van egy végső periódusa, amikor összeszedi minden életerejét, de ez a "hattyúdal". Tapasztaltam ilyet embernél is és a cicámnál is. Neki leállt a mája, alig 6-7 %-ban működött csak. Az utolsó nap egyszer csak felkelt, elkezdett enni és jönni-menni. Másnap kómába esett és akkor altatta el az orvos. Tudom, milyen nehéz az a döntés, hogy itt a vége, de az még borzasztóbb, ha látod, hogy csak szenved.
2010. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

Szia!Jól tetted!!!

Nekem 2 macskámat mérgezték meg,én nem voltam annyira erős,hogy elaltassam.Az állatorvos oltogatta nem kis pénzért pedig ő is tudta,hogy nincs remény.Az egyik 1 a másik 2 napot élt még,de bárcsak elaltattam volna őket,mert akkor nem szenvedtek volna ennyit.Ne legyen lelkiismeret furdalásod a legjobbat tetted vele!!!!!

2010. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!