Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól tettem, hogy elaltattam?

Jól tettem, hogy elaltattam?

Figyelt kérdés
Megmérgezték a macskámat. Nagyon le volt gyengülve, nem igazán tudott már lábra állni és folyt a fenekéből a vér. 2x voltunk vele infúzión meg kapott szurikat, vitamint de nagyon szenvedett. A doki azt mondta, hogy ő még próbálkozna vele de én már úgy éreztem nincs remény. Egy picit ivott a vízből még előző este meg néha dorombolt de utána meg eltorzult hangon nyávogott szegény és olyan furcsán feküdt azt hittem nem is marad meg reggelig. Most lelkiismeretfurdalásom van, hogy talán mégsem kellett volna elaltatni. Tudjátok olyan dolog ez, hogy néha sajnos az orvos is azért mondja, hogy próbáljuk még mert az neki pénz de nem tudom, hogy ez a doki milyen ebből a szempontból. Szerintetek vajon jól tettem vagy innen van még visszaút?
2010. máj. 17. 13:21
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
Sorstársak vagyunk, a mi cicánk Fricike szombat este ment el.Nekem azért van lelkiismeret furdalásom, hogy hagytuk szenvedni. Az infúzió után evett,ivott, mikor visszavittük az állatorvoshoz, még kapott szurikat, adott gyógyszert, amit mindenáron be akartam adni neki fecskendővel és a kezünkbe halt meg.Az a legborzasztóbb,hogy azt se tudom mi volt az oka, valószínű mérgezés,mert fehérek voltak a nyálkahártyái.10 éves volt, kis vadmacska a férjem találta,és hozta haza.Soha nekünk nem volt a gyerekek miatt, aztán felnőttek, későn jöttek az unokák, de azok is nagyon szerették.Nem tudok megnyugodni, pedig van még egy ami 3 évvel fiatalabb, és Ő az enyém, Fricike a férjemé volt, mégis engem jobban megvisel.Itt hirdetik a Frontline bolhaírtót kétszer lekezeltem őket, mert észrevettem,hogy bolhásak, de mindig a kettőre használtam egyet, de olvastam, hogy attól is kaphatnak mérgezést, de egy foltba kikaparta a szőrét és úgy gondoltam nem használt a fél adag, mert az az állatorvos azt kérdezte nem bolhás?, mikor a kikapart folttal elvittük.Aztán vakart még két foltot magán azért döntöttem a megismétlésen, meg az orvoson azt láttam " mit kell aggódni egy ilyen kis korcsért" Persze ezek kételyek remélem elmúlik, de ez most szörnyű ,megértelek.
2010. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

08:33-nak

Tudom hogy jól döntöttem mert a futkosást nem egyész napra irtam, hanem néha amikor megerőltette magát.

Amúgy nem akartam ennyire belemenni mert őrülten fáj, de tudod az a daganat már rohadt, bűzlött, hiába kötöttük be neki, lerágta és nyalogatta... tudom ők igy gyógyitják magukat, de ez csak rosszabb lett... Mindenfelé vérfoltok voltak, az utolsó napokban állandóan lázas volt.. és még te mondod igy látatlanba hogy nem döntöttem jól???!! 23 éves vagyok, 10 éve fogadtam be az utcáról, megmentettem akkor, ennyit megérdemelt hogy nem hagyom szenvedni!

2010. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Úgy látszik mindegy, hogy elébemegyünk a dolgoknak és elaltatjuk a szenvedő állatot vagy megvárjuk mi lesz belőle, mindenképpen van lelkiismeretfurdalás. Lehet, hogy ez csak a gyász egy része és elmúlik. Először nagyon dühös voltam és minimum ugyanezt megcsináltam volna azzal aki így elbánt vele (mondjuk ezt most is megtenném ha tudnám ki volt) utána következett a lelkiismeretfurdalás, hogy vajon mindent megtettem-e, jól tettem-e stb...remélem ezután a megnyugvás következik. Még kevés idő telt el amióta nincs és mindig várom, hogy jön ahogy szokott és akkor hirtelen eszembe jut, hogy már többé nem fog jönni. :( Nagyon rossz, napjában többször is sírok miatta. Te se hibáztasd magad, sajnos nem tudunk változtatni azon ami történt bármennyire szeretnénk és ők biztosan nem haragszanak ránk hisz tudják, hogy szerettük őket és jót akartunk nekik.
2010. máj. 18. 12:54
 34/40 A kérdező kommentje:

Az előbbi kommentet a cicás hölgy válaszolónak írtam.

De biztosan Te is jól döntöttél. Azért az ember nem viccből altatja el a szeretett állatát. Én is azért tettem mert bár ő még tényleg nem adta fel de nem akartam, hogy még nagyobb kínok között haljon meg. Bárcsak tudnám biztosan, hogy meghalt volna akkor nem furdalna a lelkiismeret. De ezt így nem lehet, dönteni kell. Vagy hagyom élni és ha szerencsém van megmarad vagy elaltatom és nem szenved. De ha életben hagyom és mégis meghal végig szenvedve az utolsó napokat, órákat akkor meg azért nem tudok megnyugodni. Borzasztó helyzet ez... Különben úgy gondolom, hogy az élni akarás ösztöne azért a végsőkig megvan emberben és állatban is. Nem biztos, hogy jó megvárni amíg már ő is feladja mert az már biztosan iszonyú kínokat jelez és az a végső stádium. Akkor talán már idő sincs elaltatni. Olvasgattam itt a neten. Azt hiszem, hogy az én cicámnak már sajnos késő volt, már valószínűleg felszívódott neki a halálos adag.

2010. máj. 18. 13:04
 35/40 A kérdező kommentje:
Különben nekem is volt Frici nevű cicám. Őt meg autó ütötte el, holtan találtuk a ház előtt. :( Ő volt az első cicám és én is találtam az utcán, még kölyök volt. Nem sokáig volt velem kb. 6-8 hónapig de emlékszem őt is nagyon megsírattam. Ő szeretette meg velem a macskákat mert előtte csak kutyás voltam.
2010. máj. 18. 13:08
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy jól döntöttél, csak Te tudhattad, hogy mi a legjobb neki, a Te macskád, és Te voltál ott vele, és Te ismerted. Itt mindenki másnak fogalma sincs az egészröl, tehát senkinek sincs joga felelösségre vonni vkit 10 mondat alapján.

Nekem volt egy cicám akit nem tudtam elaltatni, mert ünnepnapon lett nagyon rosszul (belsö vérzése volt), és minden rendelö zárva volt. Nincs rosszabb, mint végignézni a szenvedésüket.

2010. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

U.I.: (kutyás vagyok)

Nekem is volt Frici nevű cicám még régen, őt megmérgezték előttem halt meg szörnyű volt :(

2010. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ha egy állatorvos felajnlja az altatást akkor csak ate önzőségedtől függ hogy meddig hagyod szenvedni szegénykét:(

Szerintem jóltetted! Minden élőlénynek van élni akarása és biztos erős cicád volt! De csak azért tovább hagyni szenvedni mert te nem tudnád elengedni az önzőség.

Főleg hogy én úgy tudom hogy az állatorvos csak akkor ajánlhatja fel ha az állat menthetetlen.


Igaz én az embereknél sem értem hogy miért jó ha csak a gépek tartanak életben. Én 20 év kóma után nem szeretnék felébredni agy hallottként, csak azért mert családom nem birta volna elviselni hogy egy ideig fájak és így hosszú éveken keseritem meg az életüket, mert nekik sem jó. Igaz az jogialag egyetértek hogy nem engedélyezik ezt az eljárást mert rengetegen visszaélnének vele:((

2010. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

sírva olvasom, ezeket az eseteket. :( Hidd el jól tetted! Ti meg ha nem tudjátok milyen szörnyű érzés elveszteni a házi állatodat, akkor ne szóljátok már le...

Nekem is volt egy Frici nevű cicám és őt is elütötték... a szemem láttára... Aznap az ablakból bámultam kifele az útra..

2010. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Nagyon jol döntöttél ha már a szurik se segítettek
2010. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!