Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicának le lett vágva a...

A cicának le lett vágva a körme és picit vérzik és most össze vissza ugrál és fél és támad megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval a barátnőm levágta a cicának a körmét körülbelül a felét de két lábánál kicsit vérzik.

Össze vissza rohangál és nyávog És mintha meg lenne bolondulva.

Én mondtam a barátnőmnek hogy ne vágja le és Vigyük el orvoshoz De már türelmetlen volt hogy állandóan belekapaszkodik A lábába. Szóval most nem tudom mit kéne csinálni össze vissza rohangál ugrál és megtámadja a barátnőmet de Engem nem.

Le fertőtlenítettük a sebét.

( én nem tudtam hogy le akarja vágni előtte én mondtam neki hogy vigyük el orvoshoz)


Nagy baja lehet a kiscicának vagy magától ki fog nőni?



2017. okt. 20. 20:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

A karomban van egy eleven rész, ami egyébként látszik. Úgy kell (kellett volna) levágni, hogy ezt messze elkerüljétek. A barátnőd meg belevágott. Hány évesek vagytok?

Ugyanolyan, mintha a mi körmünkbe vágnánk bele. Azért vérzik. Azért rohangál, mert fáj neki. Nem tudom, mennyi idő múlva múlik el neki, ugyanis én nem szoktam belevágni. Ha egyszer levágatod állatorvossal, megmutatja, hogy csináld legközelebb, potom pénzért vágnak karmot.


Ja, és ha a felét vágtátok le, az borzalmas! Az rengeteg. Lehet, hogy látnia kéne orvosnak. Most nézem, hogy azt írtad, hogy a felét vágta le. Hogy tehetett ilyet? Mivel a mancsával kaparja az almot nagy a fertőzésveszély. Szerintem én elvinném, megmutatnám orvosnak.

2017. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg levágta a karmai felét, akkor elég durván belevághatott az érző részbe, ezért rohangál a macska, mert valahányszor leér a lába a földre, nagyon fáj neki. Mostantól jó pár napig minden nap betadinozd le neki, nehogy elfertőződjön. Valójában nem egy nagy tudomány a macskakaromvágás, de ha ilyen szinten alkalmatlan rá a barátnőd, akkor tényleg jobb, ha elviszitek állatorvoshoz. Ha mégis próbálkozni akartok legközelebb, akkor jól nézzétek meg a karmot, láttok majd benne egy kis rózsaszín részt a töve felé. Na, azt a részt kell messzire elkerülni. Elég, ha csak a hegyét csípitek le a karomnak.
2017. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Szegény macsek :( Tényleg vigyétek állatorvoshoz, jobb ha ő látja el a sebét mintha ti csinálnátok :(
2017. okt. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szegény cicának most ez borzasztóan fáj, ráadásul még azt sem tudja csinálni, hogy kíméli azt a részt. Olyan érzés mintha az embernek kapnák le félig a körmét ahol a húshoz van tapadva. Én is le szoktam várni a cicám karmát, de előtte rengeteg képet és videót néztem, hogy pontosan hogy kell. Az lenne a legegyszerőbb ha elvinnétek dokihoz a cicát.
2017. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Most semmi baja képzeljétek nem fáj neki semmi .

Rendesen szótár nem is érzékeny.

Háromszor fertőtlenített de nem találtam rajta sebet.

De a biztonság kedvéért lefertötlenitettem neki.

2017. okt. 21. 19:33
 16/21 anonim ***** válasza:
Most jutott eszembe, hogy remélem, nem rendes ollóval vágta le a barátnőd szegény macska karmát??
2017. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem. Dehogy is! Nem olloval

Ast hiszem csipeszel ha jol emlekszem. Olloval semmi kep nem vagta le

2017. okt. 22. 04:28
 18/21 anonim ***** válasza:

Csak akkor szabad cicának körmöt vágni, ha kizárólag benti, és csak egy pici részt. Nekem állatorvos mutatta hogyan kell, és csak a végén lévő hegyes részt (kb 1-2 mm) szabad levágni, a többi olyan neki, mintha neked az ujjpercedbe vágnának bele. Az enyémnek olyan másfél hét alatt nő vissza a karma, de néha csak két hét. Körömcsipesszel is lehet vágni neki, de a macska karom vágó olló annyiból jobb, hogy olyan szögben vágja a karmokat, hogy nem reped végig a karma oldalt. Neki ugye oldal irányban hullik az elhalt rész.


A macska karmok nélkül fenyegetve érzi magát és hajlamos az agresszív viselkedésre, így kifejezetten fontos, hogy csak annyit vágjatok le belőle, amennyit még szabad. Megnézetném dokival azért, nehogy baja legyen.

2017. okt. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Na meggyógyult a cicus?
2017. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igen

Ra masnapra mar rohangalt nem is torodott vele:)

2017. dec. 1. 08:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!