Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudjam meggyőzni a...

Hogy tudjam meggyőzni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Az a gond hogy minden nap megkérem anyumat hogy engedje meg hogy tartsak macskát a házban,de soha nem engedi meg. Igaz hogy nagyon szigorú,s nagyon kevés dolgot enged meg nekem. Úgyhogy már nincs ötletem hogy hogy tudnám meggyőzni. Szeretném ha írnátok egy pár ötletet. Előre is köszönöm:)

2017. nov. 3. 17:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valszeg igaza van. Majd lesz macskád, ha felnősz.
2017. nov. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

az én szüleim is ilyenek

nagyon szeretik az állatokat, de szerintük nem lakásba valók- ők legalábbis nem tudnának/akarnának úgy együtt élni velük

emiatt nekem se engedték meg, hogy állatom legyen, úgyhogy bele kellett törődnöm

de már elköltöztem kollégiumba, és lett egy cicám és kutyám is

szóval neked is csak várnod kellene még pár évet, és lehet majd cicád :)

2017. nov. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ki fizetné a macska költségeit? Elsőként beszerzel egy almostálat, almot amit takarítani kell majd folyamatosan venni az almot, hordozó, fekhely. Kezdő oltás majd éves ismétlő oltás, chip, féregtelenítés, és ekkor a cica még makk egészséges. Ma lenyel valamit, beteg lesz, fogváltás nem megy úgy mint kellene, atka, bolha, stb esetén egy +10-es készenlétben. A cicakaja sem 2 fillér, a legolcsóbb sz.rt venni olyan mintha téged csak mekis kajával etetnének. Ezeket ki fizetné? A kiscica gyomra kezdetben érzékeny és a nagydolog elvégzését is tanulha. Ha arra ébredsz, hogy barna csíkos a szőnyeg, akkor azt egyből kisúrolni, a terméket naponta eltávolítani az alomból. Ezeket ki fogja csinálni?
2017. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid nem akarnak a lakásban állatot tartani, azzal nem tudsz mit kezdeni. Az ő lakásuk, ők döntenek ezt tiszteletben kell tartanod. Plusszban ha ők úgy gondolják, nem vagy képes felelősségteljesen gondozni, annak valszeg valami oka van, hisz anyukádék ismernek a legjobban.


Amikor gyerek vtam én is minden fajta állatot akartam, szüleim nem engedték. Amikor 15 lettem, nagy nehezen belementek, de csak akkor, ha 100% felelősséget vállalok. Ergó nem csak akkor foglalkozok vele, ha jól esik, vagy ha hnap nincs dolgozat, hanem minden nap és a költségeit is én állom. Így elkezdtem szórólapozni, reggel 7 helyett 5kor keltem, és bringával suli előtt kihordtam a szórólapokat. 3 hónapig dolgoztam így, mire sikerült annyi pénzt összeszedni, hogy a kezdő cuccokat meg tudjam venni (alomtálca alom fekhely orvosi költségekre félretenni) aztán a menhelyről örekbe fogadhattam végre egy kicsit, amikor már mindene megvolt. Utána is dolgoztam és én fizettem a kajáját ivartalínátását mindent, és nem volt kifogás, hogy most fáradt vagyok, vagy most nem érek rá takarítsa ki más az alomtálcáját. Őszintén örülök hogy nem engedték, hogy hamarabb magaménak tudhassak egy cicát, mert akkor még valszeg nem lett volna bennem ennyi felelősség. Ha anyudék nem bíznak benned, kezd kicsiben, vmi kisállattal, és ha foglalkozol vele, tisztán tartod, nem felejtesz el neki naponta friss vizet kaját adni, akkor ők is rájönnek majd, hogy felelősségtudatos vagy, és talán megendeik. De akkor se vegyél rá mérget, mert ha vki nem akar bent tartani cicát, attól mert jól viselnéd gondját, még nem biztos, hogy ez elég indok lenne, hogy belemenjenek.

2017. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!