Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel gyógyíthatom meg?...

Mivel gyógyíthatom meg? Megmérgezte a szomszéd a kiscicáimat.

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt észrevettük, hogy az oldalán fekszik az egyik kiscica és mintha meghalt vna.. nyitott szem, mozdulatlanság. DE lélegzett. Felvettem és lógott mindene, nem tartotta magát. Aztám apukám foglalkozott vele és az utána észrevett 1ik ugyanilyen állapotú tesójával. Tejecskét próbált adni nekik, ittak is belőle kicsit. Ha nem voltunk ott velük, elmásztam, pedig ha kint vtunk nagyon nem úgy tűntek, mint akik képesek felállni:( Elbújik ahol nem látjuk (félek, hogy az "ne láss drága gazdim meghalni, ezért elbújok meghalni"- féle szabály miatt mászik arrébb.

Ma reggel lejöttem hozzájuk és az egyik keservesen kezdett el nyávogni, elindult, de mintha nem látna, ment neki mindennek koordinálatlanul a fejecskéjével. Szerettem vna adni neki enni, de nem hagyta ment tovább és keservesen sírt. Olyan kis vékonynak tűnik és félek:(


4en tesók, és anyukáján kívül még 2 nagyobb cicánk van. 4es Ikerházban lakunk ahol a bejáró közös, mi lakunk a 2. lakásban és a többiek autóval járkálnak és most kezdte őket zavarni a 3hónapos picikéink nemtörődömsége(ki kell szállniuk az autóból elhessegetni a cicákat,h ne üssék el őket)


2010. jún. 19. 08:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el gyorsan orvoshoz. Remélem sikerül megmenteni őket.
2010. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Tavaly is volt ilyen esetünk, csak akkor nagy cicáink bolondult meg. Szaladt futkosott ö-vissza. Habzott a szája is, a mostani kiscicáknak nincs habzó szája, csak mintha bénák lennének(úgy csinálnak), vagy vakok.


Tavaly ez a szomszéd átment egyszerre a bejárón napozó 4 kiscicánkon, ebből 1et el is csapott, aztán visszajött még valamiért a lakásba és akkor még egyszer átment felettük (ekkor szerencsére nem ütött el 1et sem a 5közül. Nem érdekelte egyszerűen leszarta, hogy mint az 5öt egy csapásra, vagy 2 csapásra.. Nem érdekelte hogy a kisgyerek sírni fog a cicu után..

2010. jún. 19. 08:35
 3/25 A kérdező kommentje:
ja és 1 hónapja kaptak ők ketten megfázásra szurit az állatorvostól. A másik 2 nem kapott, ők jól vannak. De az már 1 hónapja volt, h megkapták. Apukám azért erre is gyanakszik, h lehet h emiatt (bár én kétlem..)
2010. jún. 19. 08:39
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne kockáztasd az otthoni gyógyulást, azonnal vidd állatorvoshoz.
2010. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban mérgezés, minden perc számít. Azonnal orvoshoz kellett volna vinni őket, de ha már eddig nem vitted, legalább most szaladj! Ha netán patkánymérget kaptak - ez a leggyakoribb és legegyszerűbb mérgezési mód - akkor már menthetetlenek. Ha azonnal vitted volna, még lehetne esélyük. Remélem, nem erről van szó.
2010. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor másik orvoshoz vidd, de valahova gyorsan!
2010. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sajnálom a cicákat. Próbálj velük tejet itatni, esetleg kamilla teát. Ezek segíthetnek. Ha már esznek, akkor a kedvencükkel próbáld meg etetni őket. Amikor a mi cicánk mérget evett, akkor ő a párizsit ette meg először.


Azt viszont meg kell jegyeznem, hogy azért elhiszem, hogy olyannak, aki nem akar állatot, zavaróak a cicáitok. Nektek kén odafigyelnetek rájuk, mert bizony előfordul, hogy az ember sietne és baromi dühítő, ha mindig más állatait kell pakolászni, mert a gazdi nem ér rá figyelni rájuk.

Szerintem örüljetek, hogy eltűrik őket.. mert nem tudom hol laktok, de úgy tudom, hogy ilyen társas meg ikerházakban maximalizálva van a macskák száma általában és a többi lakónak is van beleszólása.

2010. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
a ti állataitokra nektek kell figyelni. pl. a ti felelősségetek az ivartalanítás is,hogy ne legyen tele a kocsifelhajtó szanaszét kószáló kiscicákkal. én imádom a macskáimat,de sosem erőszakolnám rá őket másra,egyszerűen tudomásul kell venni,hogy van,aki nem szereti őket,és tényleg,amikor az ember siet,elég kellemetlen lehet hessegetni őket a kocsi alól. sajnos a mérgezés ellen nincs gyógymód,az orvos is ezt tudja csak mondani. az egyetlen,amit tehetsz,hogy kis fecskendővel üres kamillateát töltögetsz beléjük időnként,nehogy kiszáradjanak. peersze vidd el orvoshoz,de hosszútávon tessék nekik új helyet találni,az anyacicát pedig ivartalanítani,mert ez nem felelős állattartás,amit műveltek. remélem,meggyógyulnak a kicsik.
2010. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%

Abban látom a reményt, hogy tegnap óta még életben vannak. Szerintem a méreg hamarabb elvinné.

Én is hajlok arra, hogy esetleg az oltás nem volt jó, ha az a kettő beteg.

De bármilyen más betegséget elkaphattak, sajnos olyat is, ami végzetes lehet a macskák számára, a többi is elkaphatja.

2010. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. Viszont az az érdekes, hogy szinte egyszerre egy időben lettek ilyen állapotúak. És az az oltás ha az az oka, akkor ennyire egyszerre jönne ki rajtuk (ja végülis 1 időben kapták az oltást)


Egy öreg mamacicánk van és a többi fiú, plusz most a kiscicák. Azért nem ivartalanítjuk, mert szeretjük a kiscicákat, és sajnos a környék olyan, hogy ha nem vigyáz a cica, akkor a kutya elkapja, és mindig tűnnek el cicáink. Ezért is várjuk mindig, hogy legyenek porontyok.

2010. jún. 19. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!