Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel gyógyíthatom meg?...

Mivel gyógyíthatom meg? Megmérgezte a szomszéd a kiscicáimat.

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt észrevettük, hogy az oldalán fekszik az egyik kiscica és mintha meghalt vna.. nyitott szem, mozdulatlanság. DE lélegzett. Felvettem és lógott mindene, nem tartotta magát. Aztám apukám foglalkozott vele és az utána észrevett 1ik ugyanilyen állapotú tesójával. Tejecskét próbált adni nekik, ittak is belőle kicsit. Ha nem voltunk ott velük, elmásztam, pedig ha kint vtunk nagyon nem úgy tűntek, mint akik képesek felállni:( Elbújik ahol nem látjuk (félek, hogy az "ne láss drága gazdim meghalni, ezért elbújok meghalni"- féle szabály miatt mászik arrébb.

Ma reggel lejöttem hozzájuk és az egyik keservesen kezdett el nyávogni, elindult, de mintha nem látna, ment neki mindennek koordinálatlanul a fejecskéjével. Szerettem vna adni neki enni, de nem hagyta ment tovább és keservesen sírt. Olyan kis vékonynak tűnik és félek:(


4en tesók, és anyukáján kívül még 2 nagyobb cicánk van. 4es Ikerházban lakunk ahol a bejáró közös, mi lakunk a 2. lakásban és a többiek autóval járkálnak és most kezdte őket zavarni a 3hónapos picikéink nemtörődömsége(ki kell szállniuk az autóból elhessegetni a cicákat,h ne üssék el őket)


2010. jún. 19. 08:29
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
100%
Nálunk tavaly volt egy felnőtt macska. A szembeszomszédunk macskája, aki nagyon félős volt és mindig elrohant, ha embert látott, már több 10 méterről is. Egyik délután ott ült az udvarunkon. Kimentem, nem rohant el, sőt, megindult felém. Sejtettem, hogy valami nincs rendben, mert megivott vagy 2 deci tejet.. meg hogy nem szaladt el, amikor eddig ezt tette. Később kimentem, nem volt ott és ennek megörültem. De aztán újra ott volt és csak feküdt a fűben, nem evett. Másnap elbújt oda, ahol apám a kerti szerszámait tartja, nem tudott mozdulni csak rángatózott és szuszogott, reggelre meghalt. Gondolom ez is méreg lehetett és 3 napig bírta vele vagy ki tudja hány nappal előtte mérgezték meg, de 3 nap biztos. Szerintem ne várj, ha lehetőséged van, azonnal vidd el őket orvoshoz.
2010. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

Magyarul nálatok fogyó eszköz a macska ??

Elég szomorú hogy mindig új kiscicákat hoztok , mert tudjátok hogy úgyis meghalnak ....:S

2010. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de rettenetes ez a hozzáállás.

Ha már direkt akartok kiscicákat, akik nagy valószínűséggel meghalnak, legalább ne hagyjátok őket szenvedni. Vigyétek el állatorvoshoz. Nem ők kérték ezt a rövidke életet, legalább hagy éljék le méltósággal ami megadatik nekik.

Titeket csak az érdekel, hogy juj de cukik??? Arr egyátalán nem is gondoltok hogy aztán mi lesz velük? Jusson az eszedbe hogy ők is érző lények pont mint te! Ez undorító.

Állatkinzók.

2010. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Én egy órát sem hagynám szenvedni a macskámat, ha gond lenne rögtön vinném orvoshoz. Én voltam már nagyon rosszul, úgyhogy el tudom képzelni mit élhet át egy mérgezett állatka, nem tudnám tétlenül nézni.
2010. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi ne regényt írjál az összes macskádról, hanem vidd el ezeket a szerencsétleneket orvoshoz.
2010. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Figyeljetek. Kérdeztem valamit. Nem sok hasznos választ kaptam. Kérdezte valaki, hogy milyen állattartás az amit mi "művelünk"? NEM. Minek írtok ilyen dolgokat. Ja saját vélemény.. szólás szabadság. OKÉ. Jobb érzés ilyeneket írni, meg sértegetni? Nem hiszem.. de ha igen, az gáz.


Ne ítéljetek meg, ha nem tudtok semmit, ennél többet. Isteni életük van, bent is laknak ki is járnak, ez nem hinném, hogy állatkínzás. A macska mérgezés, az az állatkínzás.


Amúgy meg hadd írjak a macskáimról, ha nekem jól esik. Te meg leírod ami neked jól esik(ez esetben szidni a másikat látatlanul)


Az állatorvos mit csinál? Bead egy oltást amitől elpusztul rögtön, mivel ő sem tudja megállapítani milyen méreg. Én meg fenntartom azt az esélyt, hogy meggyógyul, adom a tejecskét neki meg próbálom etetni.


NEM VAGYOK ÉN GONOSZ EMBER. Te is voltál már rosszul, vittek orvoshoz, ők is voltak orvosnál. Ez esetben az orvos 1 nulla lenne.

2010. jún. 19. 19:00
 17/25 A kérdező kommentje:

"Magyarul nálatok fogyó eszköz a macska ??

Elég szomorú hogy mindig új kiscicákat hoztok , mert tudjátok hogy úgyis meghalnak ....:S"


Én ezt nem írtam volna le a helyedben. De figyelj, nem bérházban élünk, jó helyük és környezetük van a cicáknak, de mivel az utcán autók járnak és szomszédban kutyák vannak ,valamint lövöldözős szórakozós fiatalok, ja meg egy mocsok öreg macskagyűlölő szomszéd, ezért tűnnek el cicáink. Nem mondom, hogy ez természetes mert NEM az.

2010. jún. 19. 19:02
 18/25 A kérdező kommentje:

+

elég szomorú, lehetséges, hogy nem kellene macskát tartanunk, ez a véleményed?

2010. jún. 19. 19:04
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik válaszolónak:lehet, hogy zavarók a kiscicák annak, akik nem szeretik,, de ez nem indok, hogy elüsse őket. Rohadt szemét alak, lesz.arom, hogy mit szeret és mit nem! Engem is sok minden zavar, de azért még nem lettem sorozatgyilkos, és igyekszem tekintettel lenni másokra. Annyi jóérzés lehetne benne, hogy legalább szól, hogy ne legyenek ott. De a macskát nem lehet megkötni. Úgyhogy a kérdezőék is figyelhetik,hogy mikor megy a szomszéd,és kimehetnének felszedni a cicákat.
2010. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

[link]

Nézz körül hátha írt be valaki hasonló problémát. De azt sztem ne várd meg, amíg itt külön neked válaszolnak.

2010. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!