Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan akinek a macskája...

Van olyan akinek a macskája étel-allergiás vagy intoleranciás?

Figyelt kérdés

Teljesen elvagyok keseredve. A cicámnak egyfolytában megy a hasa, túl vagyunk a féregtelenítésen, antibiotikumos kúrán, de csak híg széklete van, már teljesen csontsovány. Enni eszik, de letargiás, csak van, most már viszket a szeme is...

Most ételallergiára gondoltunk, eddig royal gastro kaját kapott, ugye ami tele van csirkével.

Főtt marhahúst próbálok neki ma adni, főtt krumplival.

Volt már valaki esetleg hasonló helyzetben?

Még csak 4 hónapos múlt a cicus, szegény...


2019. jan. 24. 10:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lehet a Felini a főtt kajához, de erről én lehet megkérdezném a dokit is! Azt tudom, hogy nyers hússal való etetésnél nagyon figyelni kell rá, hogy csontokat és belsőségket is megfelelő arányban kapjon, főzés esetén pedig elég sok vitamint is veszítenek az ételek. Plusz a csontot azt ugye nem lehet főzni. Ebben sajnos nincs tapasztalatom, mert én táppal etetek. :(
2019. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Most jött haza a férjem az állatkórházból (másik dokihoz vittük) ő azt mondta, hogy nem hiszi, hogy étel allergia lenne, levette szegénytől a vért, alig jött belőle. Adott egy folyékony valamit, amit hétfőig a kajájába kell keverni, szerinte nem szívódik fel rendesen a kaja a beleiben, ez ilyen stimuláló valami... most ezt próbáljuk meg. Holnap megjön a Probiovet, adni fogom azért azt is neki, ártani biztos nem árt. Azt mondta a doki, hogy a főtt marhát adhatom neki krumplival.
2019. jan. 24. 15:15
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem vagyok meglepve, ennyi idős macskánál én sem az allergiára gondolnék. Hátha ez a doki jobban érti a dolgát. Nem tudod mi az a folyadék, ami adott neki?
2019. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom. A férjemet meg annyira nem érdekelte, hogy rákérdezzen. Fecskendővel szívta fel, 3 ml-t kell az ételébe keverni. Hétfőn vissza kell menni, hogy bevállt-e. Ha igen, ad még. Szurkoljatok, hogy jó legyen, s ne menjen a hasa. Jó lenne, ha felszívódna valami kaja szegénybe...
2019. jan. 24. 17:53
 15/25 anonim ***** válasza:
Én nagyon szurkolok, majd írd meg hogy alakul a dolog!
2019. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy :)
2019. jan. 24. 19:10
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

2 éve befogadtam utcáról egy cicát és mivel a kutyusom is barf étrenden van, így ő is húst kapott. Pár nap után kiderült, hogy baromfi allergiája van, azóta ő nyúlhúst kap, borjút, marhát, szarvast, stb.

Ha allergiára gyanakodtok, akkor próbáljatok olyan tápot keresni, amiben nincs baromfi és gyorsan ki fog derülni, ha erről van szó.

De a krumplit felejtsd el, nem cicának való...

2019. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Már 24 órája nem wc-zett. Egyáltalán nem ment a hasa. Pisi volt, kakira még várok. Arra gondoltam, hogy biztos totál üres a bele, azért nem volt még. Adom neki a Probiovetet, most hozta a GLS, úgyhogy az ebédjébe már kevertem. A kedve úgy tűnik jobb, finoman már játszik ezzel-azzal. Nem tudom, hogy ez a gyulladáscsökkentőnek köszönhető-e, mert még tegnap az első doki adott neki olyat, a begyulladt beleire...

Reggel megkapta a 2. doki által adott folyékony gyógyszert.

Remélem estig lesz kemény kaki. Főtt marhát adok ma neki, főtt répával.

2019. jan. 25. 12:35
 19/25 anonim ***** válasza:
Szia! Mi újság a cicával, hogy van? :) Gondolom azóta már kakilt.
2019. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Rosszul van, most viszem az ügyeletre, 9-től vannak...úgy elvagyok keseredve...
2019. jan. 27. 07:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!