Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak? Elrepült a...

Battonyai kérdése:

Mit csináljak? Elrepült a papagájom az udvaron?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit keresett a papagájod az udvaron?

Mióta van nálad? Ha régebben, akkor biztosan szeret, és hallgat a nevére. Próbálj kirakni látható helyre fürtös kölest,azt nagyon szeretik, talán ha meglátja, odaszáll,akkor megfoghatod.

2010. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
énis már jártam így kiskoromban hogy véletlen kinyitottam a ketrecet megsimogatni de kirepűlt.. és nem láttam többet:S
2010. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha igazán szeretted, akkor sírj, ha nem akkor vegyél másik papagájt, vagy tedd amit előttem leírtak. Nekem is elrepült, 1 éve megvolt, nem jött vissza.
2010. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igazából azt az udvaron csak akkor lehetne kiengedni ha nagyon megbízol benne....
2010. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tedd ki a ketrecet jól látható magasabb helyre( a madárnak jól látható), kajával, nyitott ajtóval. Ha vad madár vagy nem szereti amikor bezárod, madzagot is köss az ajtóra úgy h amikor bemegy messziről be tudd vele csukni. Ha van olyan zörgethető bármi amit köt az etetéshez, emnj ki és zörgesd neki a ketrec körül, hogy hallja, hivogasd és ha a közelbe jön várj, hogy felfogja bemehet a ketrecbe.

Ha szelíd és szeret rajtad ülni elég lehet az is ha felemeled a kezed és hivogatod, általában meg vannak rémülve és örülnek hogy végre hazajutnak, de esteflé mindenképpen biztonságos helyet keres majd, ekkor mindenképpen hívogasd, legyen ott a ketrec,hogy belemehessen, elvégre ott szokott éjszakázni.

2010. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha van papagájtartó a közelben akinek van ugyanolyan papagája, vagy másmilyenek is akár, és több napig nem tudjátok befogni, akkor a csivitelésüket hallva gyakran odamegy ilyenekhez(nálunk nagy röpde van sok madárral, többször is jött már hozzánk így elszökött papagáj).

Mostanra már keresi a helyét ahol aludjon, esetleg a szobaablakot is kinyithatjátok, hátha azon át bemegy, ha bent tartjátok a kalitkát egyébként.

2010. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szerintem probáld meg azt,hogy kiveszed a ketrecét és kinyitva hagyod. tegyél neki bele valami finomat amiröl tudod hogy szereti. sok reményt nem füzök hozzá hogy vissza is jön de nincs jobb ötletem :)


remélem sikerrel járrsz



Tomi

2010. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha fújt a szél, akkor már semmit sem tudsz csinálni, mert a légáramlat elvitte.

Ha nem, akkor tedd ki a kalitkáját és fütyörésszél neki és szólítgassad, ahogy a lakásba szoktad

Nekem egyszer már sikerült, mert van egy közös füttyjelünk.

2010. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!