Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek aki olvassa ezt a kèrdèst. Márha egyátalán valaki elolvassa.


Szeretnèk egy új papagájt venni,nem vagyok már kezdő papagáj tartó de azèrt profinak se mondanám magam. Több papagájnak voltam a tulajdonosa èletem során bár ez leszűkűlt pár állandó fajtára ès nem igazán újìtottam.

Most is van egy papagájom de szeretnèk mègegy tollas kis barátot venni. Hegyi papagájom van (első hegyim) , ez egy számomra nagy váltás volt mikor megvettem őt a kis kìnai papagájom után. A hegyivel az a bajom hogy bár aranyos de nem ragaszkodó a leg kevèsbè sem.. Ilyen a szemèlyisège.. Azt olvastam jó társaság de az enyèm nagyon magának való. Sokat próbáltam magamhoz èdesgetni de semmi nem segìtett, immár lassan 3 ève van velem ès elvagyunk de sosem alakult ki az a kötődès amit szerettem volna, amit a kis kìnaimnál tapasztaltam.. A hegyim nem hagyja hogy meg simogassam ès vagy hogy egyátalán hozzá èrjek. A vállamra felmegy ha elviszem sètálni ès akkor vidáman elvan de nem tapasztaltam semmien komolyabb kötődèst a rèszèről.

Mostanában elkezdtem nèzni új madarakat (persze a hegyimet se fogom elhanyagolni) amiket meg tudnèk hasonlóan ragaszkodóra szelidìteni mint a kis kìnaimat korábban. Szóbajött a piros fejű törpe papagáj (love bird) mert azt olvastam róla szelidìthető egèsz gyorsan ès nagyon ragaszkodó tud lenni.

Lenne időm vele foglalkozni, napi maximum 8 órát vagyok el hazuról amikor munkába megyek vagy maximum pár napot ha valahova el kell menjek. Minden szabad időm tudnám a papagájra szánni.

De szeretnèk tapasztaltalt tartóktól vèlemènyt. Milyen madarat vegyek magamnak ami könnyen szelidìthető ès roppant barátságos, bújós? (Ès ami se nem nimfa se nem hullámos, illetve sokkal nagyobb ne legyen a hegyinèl mert nincs annyi hely nálam hogy egy kifejezetten nagy testűt tartsak a szobában)


A válaszaitokat köszönöm.


UI: Az esetleges nyelvtani hibáimèrt elnèzèst kèrek.



#papagáj #papagájtartás #milyen papagájt vegyek?
2021. okt. 25. 19:46
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Nem kell egyetèrtened velem. Ettölmèg ki àllok a vèlemènyem mellett.. Ennyi erővel aki nem tud 2 madarat tartani mert pl csak egyre van annyi ideje ami megfelelő inkàbb soha ne is tartson? Szerintem ez butasàg.
2021. nov. 6. 22:22
 32/33 A kérdező kommentje:

De nem is csak az idő, pènz is közbe szolhat a madarak mennyisègèbe. Kèt madár kètszer annyi költsèg, nem mindenki tud ezzel mit csinálni.

Mègis több embert ismerek akik egyedül tartanak madarat de azok boldogabbak nem is lehetnènek. Egyik ismerősöm pl már kb 10 ève tart egy jákó papagájt ha jól emlèkszem, egyedül ès az a jàkó nagyom boldog, látszik is rajta.


Nem fogja tudni senki elhitetni itt velem hogy egy madár nem lehet boldog egyedül is. Èn a hegyimnek veszek egy párt majd, megkónnyìtem mindkettőnk dolgát.. De ez nem azt jelenti hogy egy papagáj ne lehetne boldog egyedül megfelelő tartàs ès gondozás mellett. Ebben tènyleg nem fog senki meg gyözni.


Ès màr van annyira elegem ebben a vitàbol.. Gondoljon mindenki azt amit akar rólam ezutàn, de akkorse fogom elhinni hogy egyedül ne lehetne madarat tartani. Nem szeretnèk többet olvasni erről innentől hogy de ez mennyire rosz.. Nem az.

2021. nov. 6. 22:29
 33/33 anonim ***** válasza:
Szerintem is fejezzük be, mert rosszul vagyok a felfogásodtól. Ja, tényleg úgy kéne, hogy a kolónia, raj, falka stb állatot egyedül tartunk. Milyen boldog lehet a hal, tyúk, nyúl, degu, tengerimalac, hangya stb egyedül élne. Remek ötlet, végülis lételemük a fajtársakkal való együttélés, mint a papagájoknak is. Sajnálom szerencsétlen jákót, gusztustalan emberi viselkedés, mikor megveszik a madarat, mert hangot utánoz, aztán a madár igényét le se szarják, mer "jajjj, boldog, mer utánozza a deszpászítót". Na, kb ez a szint, amit művelsz. Az meg hab a tortán, hogy otthon élsz a szüleiddel, mert elköltözni sem tudsz még, tehát viszonylag fiatal lehetsz, de volt már több nimfád. Egy nimfa 15, de jó körülmények közt akár 20-25 évet él. Ja és volt egy kínád is. Hmmm... Elég korán elhaláloztak ezek szerint szegények. Biztos fantasztikusan boldogok voltak... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!