Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek aki olvassa ezt a kèrdèst. Márha egyátalán valaki elolvassa.


Szeretnèk egy új papagájt venni,nem vagyok már kezdő papagáj tartó de azèrt profinak se mondanám magam. Több papagájnak voltam a tulajdonosa èletem során bár ez leszűkűlt pár állandó fajtára ès nem igazán újìtottam.

Most is van egy papagájom de szeretnèk mègegy tollas kis barátot venni. Hegyi papagájom van (első hegyim) , ez egy számomra nagy váltás volt mikor megvettem őt a kis kìnai papagájom után. A hegyivel az a bajom hogy bár aranyos de nem ragaszkodó a leg kevèsbè sem.. Ilyen a szemèlyisège.. Azt olvastam jó társaság de az enyèm nagyon magának való. Sokat próbáltam magamhoz èdesgetni de semmi nem segìtett, immár lassan 3 ève van velem ès elvagyunk de sosem alakult ki az a kötődès amit szerettem volna, amit a kis kìnaimnál tapasztaltam.. A hegyim nem hagyja hogy meg simogassam ès vagy hogy egyátalán hozzá èrjek. A vállamra felmegy ha elviszem sètálni ès akkor vidáman elvan de nem tapasztaltam semmien komolyabb kötődèst a rèszèről.

Mostanában elkezdtem nèzni új madarakat (persze a hegyimet se fogom elhanyagolni) amiket meg tudnèk hasonlóan ragaszkodóra szelidìteni mint a kis kìnaimat korábban. Szóbajött a piros fejű törpe papagáj (love bird) mert azt olvastam róla szelidìthető egèsz gyorsan ès nagyon ragaszkodó tud lenni.

Lenne időm vele foglalkozni, napi maximum 8 órát vagyok el hazuról amikor munkába megyek vagy maximum pár napot ha valahova el kell menjek. Minden szabad időm tudnám a papagájra szánni.

De szeretnèk tapasztaltalt tartóktól vèlemènyt. Milyen madarat vegyek magamnak ami könnyen szelidìthető ès roppant barátságos, bújós? (Ès ami se nem nimfa se nem hullámos, illetve sokkal nagyobb ne legyen a hegyinèl mert nincs annyi hely nálam hogy egy kifejezetten nagy testűt tartsak a szobában)


A válaszaitokat köszönöm.


UI: Az esetleges nyelvtani hibáimèrt elnèzèst kèrek.



#papagáj #papagájtartás #milyen papagájt vegyek?
2021. okt. 25. 19:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Ezen a listán szerepel, akitől vetted?

[link]

2021. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Hát sajnos már nem emlèkszem az illető nevère...

De azóta itthon kitaláltunk egy olyat ami talàn mindenkinek jó lesz.

Veszek mègegy hegyit a mostani mellè plusz egy harmadik valamilyen papagàjt ami olyan fajta amit lehet egyedül is tartani, mert van olyan. Pl a nimfa, sőt abbol tudol is kèzszelìdet szerezni.

Igaz van aki azokat is párban tartja de nekem sok nimfám volt már ès nem igènyelèk nagyon más társaságát.

De ìgy a hegyimnek se lenne rosz ès lehet egy könnyen szelidülő kisebb papagájom is amire meg tudok majd több időt szànni úgy hogy a hegyimnek lesz párja.

Igaz, nem arra kèszültem hogy lesz 3 papagàjom... De szerintem ez nem egy rosz ötlet. Èdesapám találta ki (akinek szintèn volt règen papagája ahogy a nènèmnek is)

2021. okt. 31. 15:37
 23/33 A kérdező kommentje:

De ha szerinted ez is rosz... Amit bár nem èrtek mert szerintem ez ìgy elèg fer...

De akkor mond meg te milyen papagájt vegyek harmadiknak amit lehet egyedül tartani. Mert már a harmadik is nagyon nagyon a határon van.. Negyediknèl már meg kell húznom a vonalat. Nègy papagájt nem fogok tartani.

Mielött meg kèrdeznèd mièrt nem elèg a kèt hegyi.. Azèrt mert nem tudok kèz szeldìt hegyit szerezni ès szerintem ha össze kerül a mostanim egy másikkal el fogják vadìtani egymást. Egyèbkènt rèszben ezèrt se volt eddig másik hegyim mert mindenki azt mondja hogy elvadìtják egymást. Nos nem tudom ez mennyire igaz de ki nèzem a mostanibol meg ha jön egy új hogy ez lesz.. Az alapjàn amilyen a mostanimnak a szemèlyisège.

2021. okt. 31. 16:03
 24/33 A kérdező kommentje:
Azt pedig nem hiszem el hogy nem lètezik olyan papagàj a világon akit ne lehetne egyedül is tartani.
2021. okt. 31. 16:04
 25/33 anonim ***** válasza:
Hát pedig nincs olyan papagáj faj, amit egyedül lehet tartani. A papagájok többsége kolóniában él, így a tartásuknál 2 egyed a minimum. Mindig párosan szabad csak tartani őket, kolóniás tartásnál is erre kell törekedni. Ha a hegyi mellé kézszelídet veszel, akkor nem fog vaddá válni egyik sem. Ezt már átvettük. Az, hogy képes vagy-e normális, megfelelő körülményeket biztosítani egy állatnak, az csak rajtad múlik. Kezd egy hegyivel. Lehet találni kézszelídet is, csak tán meg kéne keresni a tenyésztők elérhetőségét. Ha időben felveszed vele a kapcsolatot és átbeszéled vele a dolgokat, akkor kézszelíd, barátságos hegyit fogsz haza vinni. Így a másik is szelidülni fog.
2021. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Nincs olyan papagájfaj, amit egyedül is lehet (karantén kivételével). A nimfát személyes tapasztalat miatt is cáfolni tudom, nekem nimfáim vannak.
2021. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Hát megprobálok kèzszelìd hegyit talàlni. De nem tudom sikerül e.
2021. nov. 6. 12:16
 28/33 A kérdező kommentje:
Èn viszont pont a nimfáknál tapasztaltam azt hogy egyedül is lehet, az enyèmek mindig egyedül voltak tartva mert egynèl többet korábban mèg csak engedni se engedtek. Mègis remekül voltak. Plusz a ninfákat a legtöbb esetben kezdő madártartóknak ajánlják ès erősen kètlem hogy mivel kezdőek kèpesek lennènek egynèl több madarat tartani. A kezdőknek mindig a nimfàkat ès vagy a hullàmosokat ajánlják álltalában. Ès nagyon sok olyan embert tudok akinek csak egy madara van mert kezdők ès nem tudnànak többet tartani. Márpedig valahol el kell kezdeni ès nem lehet mindig azonnal kettővel.
2021. nov. 6. 12:20
 29/33 A kérdező kommentje:
Szóval èn szerintem szüksèg esetèn a nimfàk a leg alkalmasabbak erre. Èn azt làttam nàluk hogy elèg hamar megszokjàk egyedül ès nèha mèg jobban is èlvezik az egyedül lètet. Bár ez lehet szemèlyisèg függő. De akkor nekem akkora szerencsèm volt mindig hogy pont olyanakat fogjak ki akik a leg kevèsbè se hiànyolták a többi társaságát mèg akkor se ha bekerültek más madarakközè egy àtmeneti időre vagy valami.
2021. nov. 6. 12:22
 30/33 anonim ***** válasza:

Minden papagáj elvan egy darabig egyedül, de az nem azt jelenti, hogy boldog is. Amúgy hány nimfád volt eddig és kb hány éves korukig éltek, miben pusztultak el? Tényleg érdekelne!

A huli és a nimfa tartása egyszerű, könnyen boldogul az ember 2-4 madárral is egyszerre. Azért kezdő madár. A foglalkozás mennyisége a mérvadó, nem az, hogy hány madarat tartassz. Ahol 1 papagáj elfér, ott elfér kettő is. Ahol nem fér el 2 papagáj, ott nem fér el 1 sem! Ez így van a kalitkával is. Szóval nem tudom, kinek szeretnéd még itt bizonygatni az igazad, ha egyáltalán nincs igazad...

2021. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!