Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek aki olvassa ezt a kèrdèst. Márha egyátalán valaki elolvassa.


Szeretnèk egy új papagájt venni,nem vagyok már kezdő papagáj tartó de azèrt profinak se mondanám magam. Több papagájnak voltam a tulajdonosa èletem során bár ez leszűkűlt pár állandó fajtára ès nem igazán újìtottam.

Most is van egy papagájom de szeretnèk mègegy tollas kis barátot venni. Hegyi papagájom van (első hegyim) , ez egy számomra nagy váltás volt mikor megvettem őt a kis kìnai papagájom után. A hegyivel az a bajom hogy bár aranyos de nem ragaszkodó a leg kevèsbè sem.. Ilyen a szemèlyisège.. Azt olvastam jó társaság de az enyèm nagyon magának való. Sokat próbáltam magamhoz èdesgetni de semmi nem segìtett, immár lassan 3 ève van velem ès elvagyunk de sosem alakult ki az a kötődès amit szerettem volna, amit a kis kìnaimnál tapasztaltam.. A hegyim nem hagyja hogy meg simogassam ès vagy hogy egyátalán hozzá èrjek. A vállamra felmegy ha elviszem sètálni ès akkor vidáman elvan de nem tapasztaltam semmien komolyabb kötődèst a rèszèről.

Mostanában elkezdtem nèzni új madarakat (persze a hegyimet se fogom elhanyagolni) amiket meg tudnèk hasonlóan ragaszkodóra szelidìteni mint a kis kìnaimat korábban. Szóbajött a piros fejű törpe papagáj (love bird) mert azt olvastam róla szelidìthető egèsz gyorsan ès nagyon ragaszkodó tud lenni.

Lenne időm vele foglalkozni, napi maximum 8 órát vagyok el hazuról amikor munkába megyek vagy maximum pár napot ha valahova el kell menjek. Minden szabad időm tudnám a papagájra szánni.

De szeretnèk tapasztaltalt tartóktól vèlemènyt. Milyen madarat vegyek magamnak ami könnyen szelidìthető ès roppant barátságos, bújós? (Ès ami se nem nimfa se nem hullámos, illetve sokkal nagyobb ne legyen a hegyinèl mert nincs annyi hely nálam hogy egy kifejezetten nagy testűt tartsak a szobában)


A válaszaitokat köszönöm.


UI: Az esetleges nyelvtani hibáimèrt elnèzèst kèrek.



#papagáj #papagájtartás #milyen papagájt vegyek?
2021. okt. 25. 19:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok. Hát, nem sikerült meggyőznöd, hogy valóban értessz a papagájokhoz. Kb fogtam a fejem olvasás közben, úgyhogy inkább nem is kommentálom...

Akkor elmagyarázom, amivel tisztában kéne lenned. A hegyi kb 5 méteres kinti röpdében érzi jól magát. Kitartó repülő, ezért is kell neki a tágas tér. Ha már bent tartod, az egész lakásban/házban nem tanácsos reptetni, mert balesetveszélyes számára. Madárbiztos szobában szabad csak, az meg ugye nem feltétlen akkora, amekkorát a madár igényel. Más fajjal csak a meghatározott, minimum méretű röpdében szabad tartani, az agresszió, vérengzés, területvédés elkerülése miatt. A külön kalitkában való tartás sem megoldás, mert nem szokják meg egymást. Nem minden papagáj faj alkalmas arra, hogy más fajjal osztozzon a tercián és a terület nagysága sem mindegy. A nap elég agresszív, ellenséges tud lenni a nála nagyobb testű fajokkal szemben is, tehát hegyivel én nem tenném össze. Pici röpdébe (mert gyanítom nem 5 méteres a benti röpdéd) meg végképp nem jöhet szóba semmi, még kisebb faj sem. A hegyid így is területvédő, ahogy írod, ne akarj szemtanúja lenni, hogy kinyírják egymást. Ha új madarat viszel haza, akkor kell 2 hét karantén, hogy kiderüljön, hogy nincs-e semmi baja, teljesen egészséges és nem fertőzi meg semmivel a meglévődet. Ha letelt a 2 hét, akkor jöhet a fokozatos összeismertetés. Az új madár kalitkáját egyre közelebb rakod a másikéhoz, míg végül ha minden rendben ment, össze engeded őket. Szóval összegezve vagy veszel egy kézszelíd fajtársat neki (ellenkező neműt), akit igen nagy eséllyel elfogad, vagy elfogadod, hogy nem lesz olyan szoros kapcsolatod vele és ő sínyli meg. Nem ragaszkodik hozzád eléggé, tehát nem téged tekint a párjának, így lassan elő fognak jönni a viselkedésbeli problémák és a depresszió. Nem is értem, ha ennyire egyedül akarsz madarat tartani, miért nem kézzel nevelt egyedet vettél alapból?! Bár az mégjobban szenvedne, ha egyedül hagyod. Az, hogy "elvagytok", neki egy idő után édeskevés lesz, más fajt meg nem tehetsz be mellé, csak azért, mert neked kell egy teljesen kezes madár. Ok, hogy napközben, mikor nem dolgozol, akkor ki lennének engedve, de ha bezárod őket a helyükre és 8 órát kell osztozniuk a helyen, az épp elég a vérfürdőhöz.

2021. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

5. Válaszoló.

Nem olyan egyszerű kèzszelìd papagájt talàlni vagyis ahol èn èlek ott nem. Tenyèsztőtől vettük. Nagyrèszt az ő tanácsai alapján csinàlom a dolgokat ès ő is emlìtette hogy nem kulcsfontosságú párban tartani. De nem szeretnèk vitatkozni ezen tovàbb, a válaszaid èrtèkelem de aligha segìt nekem. Ès te sem győztèl meg arrol hogy mindenkèpp párban kell tartsam főleg úgy hogy èn viszont teljesen màst tapasztaltam az eddigi összes papagàjommal pàr tartás nèlkül ès mindenki az ismerősi körömben is.


Nekem mèg kèzszelìd nimfát ajánlottak mellè ugyanis elvileg azzal el tudják viselni egymást ès kèzszelìd nimfàt mèg tudnèk is szerezni.


De mèg úgyse dölt el hogy mi lesz a döntès, milyen új papagáj kerül hozzàm. A vègèn lehet mègegy hegyi mellett kötök ki bár a szüleimen is múlik mit engednek mert, bár dolgozom de egyedül mèg nem èlek.


Èn hiszem hogy meg fogom talàlni a megfelelő papagàjt akit a hegyimmel is jóban lesz ès hozzàm is ragaszkodni fog. Több tanácsot is meg szoktam hallgatni papagájtartóktól ès tenyèsztőktől tehát nem csak a gyakori kèrdèsekhez fordulok mert èn se akarom hidd el hogy rosz legyen a madaramnak.

Amiatt ne aggódj hogy depressziós lesz.. Boldog ès vidàm biztosìtok neki midnent ami kell mèg ha nem is kint tartom de a benti dolgokat illetően igen. Ès hozzáèrtők tanácsábol is okulok ez alatt pl a tenyèsztőket èrtem nem csak a sima tartókat. Nem kell idegeskedni.. Nem vagyok annyira körül tekintetlen hogy csak az internettől kèrjek segitsèget.


Úgyhogy szerintem itt lezàrhatjuk. Ès örülnèk ha te is ìgy àlnàl hozzá. Nem szembved a madaram most se ès kèsöbb se fog ezt garantálom.

2021. okt. 27. 18:03
 13/33 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de tenyésztőtől vettétek, az ő tanácsait követed, de nem teljesen kézszelíd 3 év után sem? Ideje ráébredni, hogy nagy kókler volt, akitől vettétek! Konkrétan fióka korban az odú takarításnál már kulcsfontosságú, hogy kézhez, simogatáshoz legyenek szoktatva a kicsik. Akkor kell elkezdeni a szelidítést, ami a tenyésztő dolga. Normális tenyésztő szinte teljesen kezes madarat ad csak el, pláne bent tartásra és közli, hogy minimum párban kell tartani. Olyat egyik faj tenyésztője sem fog javasolni, hogy egyedül tartsd, mert nagytestűek esetén akár az ujjadat is képesek lecsípni, mert egyedül tartva agresszív viselkedés is előfordulhat. Az egyedül tartás csak bizonyos egyedekre vonatkozhat, amelyik mondjuk sérült, torz, röpképtelen, vagy agresszív, esetleg kézzel nevelt, bár annál is ajánlott fajtársakkal tartani. Bárhol is élsz, illetve ha annyi papagájtartó ismerősöd van, akkor biztosan van ott több tenyésztő is. Vagy menj el egy börzére, ott találni fogsz tenyésztőket, madarakat. Szerintem még én is találok neked bármilyet, bár ilyenkor már javarészt csak kézzel neveltek vannak, a tenyészmadarakat ilyenkor pihentetik. Viszont én tényleg nem tenném így össze mással. Nimfával sem rakható így össze. A nimfa ugyan békés természetű, de nem egy súlycsoportúak, így inkább ne kockáztass, mert a hegyi agresszív lesz vele, vagy párzás alkalmával (ha a hegyi hím, a nimfa meg tojó) összeroppantja, mivel párba fognak állni. Szóval akár hiszed, akár nem, én segíteni szeretnék neked. Írtad, hogy a szüleiddel élsz, ezek szerint annyira nem lehetsz idős és bár elvileg volt már több papagájod, ne csinálj úgy, mintha szakértő lennél. Még azt megjegyezném, hogy kína papagájod volt, mert olyan faj nincs, hogy "kínai". Én nem vitázni szeretnék, de tényleg gondold át logikusan. Bármilyen fajt veszel mellé, ha nem jönnek ki, az brutálisan el tud fajulni, ha kijönnek egymással, akkor meg ugyanúgy párba fognak állni, mintha fajtársak lennének, még akkor is, ha azonos neműek. Tehát akkor ugyanott leszel, mintha fajtársat veszel mellé. Egyedül az a különbség, hogy ha fajtársat veszel, akkor jó eséllyel nem lesz gond, míg ha más fajt, akkor probléma adódhat belőle. Nem akarlak rábeszélni semmire, a te döntésed. De én a helyedben keresnék egy olyan hegyi tenyésztőt, aki valóban kézszelíd madarat árul és rögtön két ragaszkodó madarad is lesz.
2021. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy a papagáj társas de nem kötelező a párban tartás"


Az megvan, hogy természetes élőhelyükön sem egyedül élnek? Vegyél neki egy fajtársat, papagájt nem tartunk magányosan, ha nem indokolt (pl. karantén).

2021. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

A hegyim tojó.

A környèken csak ez az egy tenyèsztő van akitől a hegyit meg amúgy a kis kìnát is vettük az állatkereskedèsben pedig megintcsak nem kèzszelìdek.


Olyan javaslatot nem kaptam hogy tartsam egyedül de lett mondva hogy nem muszály párba mert egyedül is tartható.

Az ismerősi köröm nem a lakóhelyemen van mert a legtöbb ismerősöm Budapesti vagy Esztergomi vagy annak környèki. Èn meg rohadt messze lakok azokhoz kèpest.


Nem csináltam úgy mintha szakèrtő lennèk csak a saját tapasztalaim mellett àllok ki a papagájokkal. Bőrzèk pedig ritkán vannak erre.


Èn viszont nem aggodom. Mert valószìnűleg teszek szert majd annyi tudásra hogy egy megfelő madarat fogjak ki ami lehet fajtárs lesz de lehet nem. Ha meg gondok lennènek intèzkedek az orvosolásukon. De nem lesznek úgyse.


Nem lesz gond.

2021. okt. 27. 22:16
 16/33 A kérdező kommentje:
De mostmár tènyleg szeretnèm ezt befejezni
2021. okt. 27. 22:23
 17/33 A kérdező kommentje:

Ès egyèbkènt mindenkinek meg lehet a sajàt vèlemènye ès meglátása arrol amit csinálok. Ès èn ezt tiszteletbe tartom. De nem fogtok tudni meg győzni arrol hogy èn rosszul csinàlom azt amit csinàlok. Kèrlek kioktatós szövegekkel ne jöjjön többet senki mert nem segìt ès megváltoztatni se fogja a helyzetet.

Csak mindenki felidegesìti magát.. Ami senkinek sem jó.


A papagájom jól èl ès boldogan mèg ha párja nincs is, biztosìtok neki mindent amit kell, baja nem lesz ès nem is sìnylődik meg semmit ezt garantálom.

Figyelek a jól lètère ès az egèszsègère ès jól fogok választani új papagájt közènk. Akár fajtárs lesz akár nem vègig fogom gondolni ès jól fogok választani úgy hogy neki is elfogadható legyen ès nekem is, akárhogy is lesz.

2021. okt. 27. 22:37
 18/33 anonim ***** válasza:
Senki nem oktatott ki, tényeket közöltünk. De mi nem a te érdekedet tartjuk szem előtt, hanem az állatodét. Erre próbálunk téged is rávezetni. Megmondod hol laksz, segítek tenyésztőt és hegyi hímet találni a tojód mellé. Hidd el, ez a legjobb döntés.
2021. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Túl konkrètan nem akarom megadni de,Balaton ès környèke. A leg távolabb amerre ki tudunk menni talán Veszprèm
2021. okt. 27. 23:02
 20/33 A kérdező kommentje:

Mondjuk pont veszprèmbe vettük a kis kìnát meg a hegyimet is attól a tenyèsztőtől akire az lett mondva hogy rosz.

De ő mindenfèle papagájt tenyèszt.

2021. okt. 27. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!