Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyszerűen nem tudom, hogy...

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek! HOgy kell ezt csinálni? Hullámos papagájról van szó. Seg. ítsetek!

Figyelt kérdés

Már lassan 4 hónapja hogy megvan Polly a hullámos papagájom.

Nem csinál semmit, nem csicsereg, nem repül sokat, csak ha nagyon muszáj és egész nap egy helyben ül. Enni eszik, de csak magot.

Nem értek a papagájokhoz, kérlek segítsetek. Hogy játszak vele, hogy foglalkozzak vele és hogy szoktassam 100%-osan magamhoz?? Vigyem vissza, és hagyjam az egészet??

Kérlek adjatok tanácsot, legfőképp az aki már volt hasonló helyzetben. Imádom az állatokat, de ez most nem megy!!

Mit csináljak annak érdekében hogy életvidám, és aktív papagáj legyen???


2011. jan. 24. 19:21
1 2
 11/15 Beus35 ***** válasza:
Ha az egyik papagájt szereted,akkor a másikat is fogod,sőt:-))
2011. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő, hogy egy papgáj mennyire szoktatható kézhez. Tapasztalataim szerint k.b. 10-ből 1, ami igazán arra való. Ez már látszik rajtuk akkor, amikor elhagyják a fészket, a potencionális szelidítésre való nem repül el tőlünk, sőt hagyja hogy simogassuk és csipkedi a pólónk, a férjem szakálát, stb. De az ilyen madarak is, ha nem foglalkozunk velük, elvadulnak, néhány hét alatt olyanok lesznek, mint a többi. Tehát közvetlenül a tenyésztőtől kell vásárolni és nagyon fiatalokat.

Ha már beszereztél egy nem épp barátságos madarat, szerezz neki egy párt, hogy ne legyen szomorú, hisz kicsi rá az esély, hogy sokat fog irányodban változni. Biztosíts neki(k) ingergazdag környezetet, pl. most, hogy nyilván nincs egész nap nyitva az ablak, és nem tudják hallgatni a kinti eseményeket, madárcsicsergést, stb. játsz le nekik sok dallamos zenét. Ha lehangolt, és természetes forrásból nem fogadja el a vitamint (gyümölcs, tyúkhúr, stb.), akkor vegyél neki madarak részére készített vitaminkészítményt, amit a maghoz vagy avízhez kell adagolni. Sok szerencsét!

2011. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Vegyel neki egy part nekem is parban vannak es nem az a lenyeg hogy kezhez soktasd hanem hogy blodog legyen ehez kell neki egy par nekem is 2en vannak:)
2011. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Beus35 ***** válasza:

Van odus papagáj,meg hinta stb..

Ha egyedül tartod begyél több mindent neki!!

2011. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Beus35 ***** válasza:

Elírtam,vegyél!!

De a két papagáj is nagyon aranyos!

2011. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!