Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen hazi kosztal etetthetne...

Milyen hazi kosztal etetthetnem a hullamos papagajom?

Figyelt kérdés

Mit athatnek a ket hullamos papagajomnak?

Nem muszaj ossze alitott kaja legyen , lehet csak valami zoldseg vagy gyumolcs is csak nem tudom milyen zoldseget/gyumolcsott ehet meg amitol nem pufadfel !

Kerek tanacsot milyen etelt ehet meg?

mit szabad adni es mit nem, mondjatok , mert valami valtozatost akarok nekik adni amit jutalom falatkent is hasznalhatnek!!!!!!!!!!!!!!


2011. jan. 30. 12:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az előző link jó annyi változtatással hogy paprikát, sóskát, spenótot, diót, mogyorót semmilyen formában nem szabad adni nekik.
2011. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Paprikából sok féle van, biztos van köztük olyan amit ehetnek! Ezt egy olyan embertől kellene megérdeklődni aki már szinte beszél a papagájok nyelvén :). De ha zöld, akkor én a salátát ajánlom, azt nagyon szeretik, amikor paprikát kaptak, nem nagyon érdekelte őket. Viszont salátából csak a házilag termesztettet ajánlom.
2011. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A paprikák nem adhatóak aflatoxin miatt: A nyers bogyó víztartalma 80-81%, amit szárítással 8-10% -ra csökkentünk. A víz a sejteken belül helyezkedik el más szerkezeti anyagokkal együtt. A 10% alatti víztartalom korlátozza a penészek életműködését, de ha a környezetükben szabad víz van képesek fejlődni, növekedni, és toxint termelni. Ilyen körülmények között jelenhet meg az aflatoxin A, B és G típusa.


Aflatoxin leírása: [link]

2011. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jok az otletek meg minden meg csak azt szeretnem megkerdezni popcornt (masneven kakast de ez nem a madar kakasra ertem) kaphatnak-e?

EN adtam mar nekik de azert nem tul sokat egyszerre de kaptak es nagyon szeretik !Bar nem minden jo amit szeretunk vagy szeretnek !Peldaul szeretik a kaposztat de azt is csak keveset adtam amikor meg nem tudtam mosmar nem adok!Es salatat erdekes modon nem kedvelik!Kicsit csipnek de a tobbit ott hagyak szoval csak ezt kerdezem meg!

2011. ápr. 26. 10:11
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Hiszed vagy sem, a madarak szeretik a pattogatott kukoricát csipegetni! Etethetsz a madaraddal akár nyers, akár kipattogtatott kukoricát. Ha nem pattogtatod ki a kukoricát, főzd néhány percig tiszta vízben, hogy a héja megpuhuljon. Ha mégis úgy döntesz, hogy kipattogtatod, használj egy kevés tiszta növényi olajat. Soha ne adj a madaradnak mikrohullámú sütőben készült popcorn-t(a boltban kapható kipattogtatott se jó). Ezek nagyon magas só és zsírtartalmúak, és nagyon károsak lehetnek az egészségére.

2011. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Na lesz mit adjak nekik es tudom hogy szeretik a patogatot kukoricat .Szoval elhiszem .
2011. jún. 12. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!