Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sebes a papagájom lába,...

Sebes a papagájom lába, illetve a "hónalja is", valószínűleg atkás. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Azokat kérdezem, akiknek már ilyen esetben vmi bevált. Állatorvos régebben hasonló probléma miatt perubalszamot javasolt...
2011. febr. 26. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg jó minőségű olívaolajjal is bekenheted. De az is lehet, hogy atka. Bár ha az orvos látta, akkor mondta volna, ha atkás...
2011. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, rosszul olvastam a kérdést. :D Hát, ha állatorvos mondja, akkor lehet, hogy jó. :-) De ha nem vagy biztos, akkor lehet kapni az állatkereskedésben ilyen atka elleni felakasztható cuccot. :-)
2011. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
SH ivermectin. A felakasztható atkairtó nem hiszem, hogy a bőrben élő parazita atkák ellen is érne valamit.
2011. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beus35 ***** válasza:

Én azt olvastam,ha atkás,akkor este fehér ronggyal takard le a kalitkát,mert erre átmásznak az élősködők!

Atkaölő mindig legyen benne(korong).

Takarítsd,fertőtlenítsd rendszeresen a kalitkát!!

2011. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Perubalzsam

Kicsit gáz, ahogy utána kinéz a madár, de nekünk segített..

2011. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat... sajnos már semmi nem tudott neki segíteni, kisebb vérzés után ma éjjel 11 évesen meghalt.
2011. márc. 12. 13:03
 7/8 Beus35 ***** válasza:
Sajnálom!
2011. márc. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vazelin is jó(lett volna)atkára.



Szegényke meghalt...... :( Milyen fajta papagáj volt?

2019. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!