Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudhatnám meg, hogy...

Hogyan tudhatnám meg, hogy milyen nemű a papagájom?

Figyelt kérdés
nimfapapagáj és 6-7hónapos. nem tudjuk, hogy milyen nemű, mert mindegyik papagájos oldalon mást írnak. szóval ha van hozzá értő vagy tapasztalt ember légyszíves segítsen. köszönöm.
2011. márc. 6. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát mondjuk értek hozzá, de mégcsak 15 éves vagyok, ámbátor nekem is van két nimfim.:)


1.A pofafoltból.Hímnek kisebb, nősténynek nagyobb.

2. A színváltozatból. Ha vadas a színváltozat valószínűleg nőstány, ha "albínó" vagyis fehéres sárga színű valószínű hím (legalábbis nálunk így van).

Ha meg nőstény akkor meg mindenképpen fog majd tojni tojást:)

2011. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb az hogy kb. 8-10 hónapos korukban a hímek elkezdenek dallamosan fütyülni és mindenféle hangot kiadni míg a tojók meg se szólalnak.

De ha most akarod tudni akkor mondj róla többet. Milyen színváltozat? A vad (szürke) színű nimfának(ivarérés előtt) ha a szárnya belseje csíkos akkor valószínű hogy hím. Ha pöttyös akkor tojó.

2011. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a csőre körül ha kék foltok vannak akkor hím, ha fehér akkor tojó.
2011. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14:05- A pofafolt nagysága és élénksége nem mérvadó. Attól hogy vadas még 50% esély van rá hogy hím. Az albínó nimfák teljesen fehérek. A lutino nimfák sárgák náluk ivarérérés után lehet megmondani a nemet arról hogy ha fehéres a szárnya akkor tojó ha sárga a szárnya akkor hím de ez sem mérvadó. Nálam a szürke nimfa a hím és a lutino a tojó. És attól hogy tojó még egyáltalán nem biztos hogy tojni fog. A tojás függ attól hogy milyen ételt kap és mennyit. A gazdája hogyan szeretgeti,stb.

Én 14 éves vagyok és 4 madaram van de nem ez számít hanem az hogy 2 fórumot is végig olvastam (az egyiket 2001-ben csinálták és kb.68000 hozzászólást írtak eddig) azért hogy a lehető legjobb körülmények között tartsam őket..

2011. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!