Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek kivegyem a hullámo...

Szerintetek kivegyem a hullámos papagájom ketrecéből?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a neten a hullámos papagájokról, és azt olvastam, hogy ha össze akarok vele barátkozni, akkor ne adjunk neki tükröt, mert akkor nem velem fog foglalkozni. Ha volt neki már egy pár hónapig, akkor is kivegyem? Nem fog neki hiányozni? Meg azt is olvastam, hogy megbolondulhat tőle, ugyanúgy mint a csengőktől is. Vélemény?
2011. jún. 26. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Vedd ki tőle és soha ne adj neki csengőt, tükröt, műpapagájt!!!!!!!

A tükörtől,műpapagájtól mentális problémái lesznek, agresszív lesz mindenkivel szemben. A csengőtől fémmérgezést kap, károsodik a hallása és ingerült,feszült lesz tőle.

Vegyél/csinálj neki inkább fából készült játékokat a bolti műanyag,stb. felesleges dolgok helyett.

2011. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja és ha naponta 4-6 órát foglalkozol vele akkor nem fog unatkozni és nem fog hiányozni neki egy másik madár.
2011. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem először volt 1 hullámos papagájom: volt egy csomó játéka: tükör és csengő is. Aztán most már 3-an vannak és van mindenféle játékuk: tükör, csengő és műpapagáj is...stb. És imádnak engem, szeretnek és szelídek mind!! Puszikat adnak, ha szólok, odajönnek hozzám, a számból eszik a kaját...stb. néha ki is szoktak jönni a szobába.

Úgyhogy szerintem hagyd bent neki a játékát és foglalkozz is vele, imádni fog téged, meglátod! Nincs okod aggodalomra, nagyon barátságosak!

2011. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ma 19:04

Ha nem árt nekik akkor szerinted ezekkel a madarakkal mi történt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1835063-volt..


Az hogy a te madaraidnak látszólag nincs baja annak köszönhető hogy elfoglalják egymást tehát egyiknek sincs ideje naponta órákat nézegetni magát a tükörben vagy nyalogatni a csengőt. És azért csak látszólag nincs bajuk mert lehet hogy te nem látsz rajtuk semmit de nem tudhatod hogy mennyire károsodott a hallásuk vagy hogy mennyi fém került eddig a szervezetükbe a csengőtől.

2011. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
41%
13 évig élt a hullámospapagájom, volt neki 2 tükre és sok sok csengője. Mikor nem tudtam otthon lenni, mindig elvolt ezekkel és nagyon szerette-élvezte. Mikor hazajöttem, egyből otthagyta a játékot és rohant hozzám. Szerintem ezek a cuccok egyedül tartott madárnak mindenképpen kellenek, ha nem tudsz egész nap ott lenni vele, különben depressziós lesz. Viszont egyszer kipróbáltuk azt is, hogy egy ismim hozta át a hullámosát. Akkor viszont tényleg agresszív lett a madaram, mindig a másik papival foglalkozott és támadott, ha hozzáértem.
2011. jún. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Ha károsak lennének ezek a játékok, akkor nem lennének tele ezekkel a boltok...

Egy papagájnak kell a játék, mert igényli a játékokat, imád játszani, ezt nem vonhatjuk meg tőlük!

2011. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

A csengők,tükrök,műpapagájok NEM játékok hanem a kereskedők trükkje hogy több pénzt hagyj náluk!!!!!!!!! Nem értem miért hiszik azt sokan hogy kellenek nekik az ilyen vackok amikor a természetben nem nő a fán se tükör se csengő mégis jól megvannak.

És nem azt írtam hogy nem kell nekik játék hanem azt hogy nem ilyenek. A hullámos papagájom 3 évig egyedüli madár volt a házban de nem volt tükre,csengője,műpapagája mégse volt magányos és szomorú mivel amíg nem voltam itthon remekül elszórakozott a fűzfaágakkal, és egyéb fa játékokkal amiket én csináltam/vettem neki. Ma már 4 papagájom van és az atkairtón kívül minden játékuk fa.

2011. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én írtam ki azt a kérdést, amit az egyik válaszadó belinkelt. Méghozzá pont ezért, ami itt most folyik.


Nem hiszem el, hogy a fenti példák, és logikusan leírt okok ellenére meg van róla valaki győződve, hogy a papagáj élete akkor tökéletes, ha teleaggatják a kalitkát műpapagájokkal, csengőkkel és tükrökkel. (A csengővel amúgy nem lenne bajom, ha nem olyan fémből készülnének, amit, ha folyamatosan nyalogat, lassan megmérgezzük vele a saját kedvencünket.)


Az, hogy a kedves árral szemben úszó válaszadó meg van róla győződve, hogy a kereskedők csak hasznos holmikat árulnak, és hogy szerencséje volt a saját papagájaival (egyelőre), nem jelenti azt, hogy más körülmények közül jött papagájnak nem teszi vele a jóakaró gazdi teljesen tönkre az életét.


Egy papagáj nem az alapján fogja jól érezni magát, hogy a gazdi költött-e 1500 Ft-ot gagyi műanyag papagájra és társaira, ami jobb esetben csak van, rosszabb esetben pedig felébreszti benne a társ hiányát, és kiakad, hogy nem ad megfelelő szociális válaszokat úgy, ahogy azt tennie kellene egy ÉLŐ papagájnak. Akkor lesz jól, ha a saját közegének megfelelő játékokkal, és gondolkodást igénylő feladatokkal dobjuk fel az óráit, míg az ember nincs otthon. Épp ezért jobban fog örülni egy zsineggel összekötözött faágcsomónak, amit belógatsz a kalitkába, és azt szét lehet szedni/rágni/hintázni rajta/lógni róla/megnézni mi van benne, vagy annak, ha a madárhomokjába elrejtesz kis laposkavicsot, vagy beraksz egy maroknyi szénát, amit szét lehet túrni.

2011. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
A viselkedésükkel kapcsolatban azért megjegyezném, hogy szeretik egymást, nem lettek agresszívak és nem is voltak azok és engem is szeretnek.
2011. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Senki nem állította, hogy azok lettek.
2011. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!