Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen kalitka, felszerelés...

Milyen kalitka, felszerelés szükséges egy hullámos papagájhoz?

Figyelt kérdés
Mivel eddig még nem volt madaram, érdekelne, hogy mégis milyen/mekkora kalitkát vegyek, mik kellenek bele, és, hogy nektek mi a véleményetek a csengőről és a tükörről? Én alapvetően nem tartom jó ötletnek, de érdekel a tapasztaltabbak véleménye :)
2012. jan. 21. 11:37
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat meg a tippeket! :)

Tükröt nem hiszem, hogy veszek neki, bár ez kicsit papagájfüggő, hogy melyik madár, hogy kezeli :) Csengőt azt esetleg kaphat, de majd meglátjuk :)

2012. jan. 21. 17:29
 12/33 anonim válasza:
Nekem is ezt mondták h lelki beteg lesz tőle .Ugy hogy ha félsz attól akkor inkább vegyél mellé egy párt.Nekem bevált:)ugy tuti nem fog unatkozni
2012. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

A csengő károsítja a hallásukat(más frekvenciájú mint pl a csipogásuk),ha sokat nyalogatják azaz játszanak vele fémmérgezést okoz és nem minden papagáj de sok agresszív is lesz tőle. A tükör,műpapagáj pedig mentális problémákat okoz,ha etetik a tükörképüket/műpapagájt begygyulladást kaphatnak és ha a párjának tekinti 90% hogy agresszív lesz a többi madárral,emberekkel szemben. Arról nem is beszélve hogy mivel hiába udvarolnak neki nem kapnak visszajelzést ezért feszülté,ingerülté válnak. A feszültségét nem bírják levezetni ezért a magas vérnyomás miatt hosszútávon szívrohamot kaphatnak(különösen a nagyon reproduktív fajok mint a hullámos papagáj).


78%-os válaszoló: 1 biztos:a hullámosod nem volt teljesen egészséges/teljesen 100-as mert mint írtad vakargatta magát a tükörrel,etette a tükröt tehát a fajtársának hitte. Hány évet élt és mibe halt bele?


A legjobb játékok a fajátékok,leveles fűzfaágak,stb.

2012. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

A lényeg lemaradt: A kalitka téglalap alakú legyen,ezüst vagy arany színű legyen a rácsa tehát ne legyen festett és inkább hosszabb legyen mint magas mert előre-hátra repülnek nem fel-le. Az ülőrudak 3-4cm átmérőjű nem permetezett gyümölcsfaágak,fűzfaágak,akácfaágak legyenek. Az etető,itató rácsra akasztható tál legyen mert az önitatót nem lehet rendesen kimosni ezért fertőzésveszélyes az önetetőben pedig elakadnak a magok.A kalitka aljába vagy egy külön etetőbe madárhomokot tegyél mert kell az emésztésükhöz. Szépiát/csőrkoptatót is tegyél a kalitkába. A játékok pedig mint már írtam természetesek legyenek azaz fajátékok,vékony leveles fűzfaágak és 1-2 ételkereső.

Az itatót naponta az etetőt hetente mosd ki egy szivaccsal. A kalitkát hetente takarítsd ki és havonta minimum egyszer mosd le a kalitka rácsát,mosd el a kalitka alját és a kalitkában lévő dolgokat.

2012. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

"vakartatta magát a tükörrel,összenyálazta,néha verekedett vele, de sose vált mássá mint ami volt". -> Összenyálazta-próbálta volna etetni, ez náluk az udvarlás, szeretet jele. Vakargatta magát vele - szokták magukat mindenfélével vakargatni, de itt arról van szó, hogy bújt volna a "tükörben lévő" papagájhoz. Itt jutunk el addig, hogy írtad: "verekedett vele".. naná, hiszen nem adta azokat a szociális válaszokat, amik elvárhatóak lettek volna egy ÉLŐ (de ezt ő nem tudja, h nem az..) papagájtól. Itt kezdődik az agresszió, feszültség. Veled hogy viselkedett, ha kiengedted, vagy ha benyúltál a kalitkába? Milyen szoros kapcsolatban voltatok?


A csengő pedig, ahogy az előttem szóló 88%-os is írta: anyagában és hangjában káros. A fém hatását a szervezetre gondolom nem kell magyarázni, a hangnál pedig csak képzeld el, ha a fejednél nagyobb, vagy ugyanakkora méretű harang kongana állandóan, de téged ez a valami annyira érdekelne, hogy nem bírnál ellenállni a vele való játékkal.

2012. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

mint irtam a fityegöt kiszedte belöle igy az üres csengövel játszott.

a kalitkába nem szerette ha benyulok az tény,de mikor hazaértem azonnal ugrabugrált és csipogott hogy engedjem ki. állandoan kinn akart lenni és mindig odajött hozzám. a vállamon volt, puszit adott,(én a tükörnél is inkább puszinak láttam mert nem öklendezett fel semmit)

mindig ott akart lenni ahol én.néha azt is hagyta hogy a fejét vakargassam.

életében kétszer volt beteg,elöször megfázott,másodszor hányásos problémái voltak,de ekkor már matuzsálemi korban volt, 10 évesen halt meg.

életem legmeghatobb utolso napja volt vele,mert ekkor annyira velem akart lenni mint még soha.egész nap melengettem mert nagyon fázott,betakargattam és nálam volt,mert velem akart lenni.és tetötöl talpig simogathattam,becsukta a szemét és ugy élvezte. éjjel sajnos nyilván nem lehetett velem mert összenyomtam volna,vissza akartam tenni a kalitkába de nagyon ellenkezett. szörnyü volt ez a része és reggelre meghalt(amugy volt gyoygszere csak már tul öreg volt)


persze lehet hogy betett neki a fém,nyilván nem lehet tudni mitöl lett ez nála az utolso hetekben,de az tény hogy szeretett és sokáig élt. nekem ennyi elég volt.nyilván a friss infok után már lehet nem raknák be neki ilyesmiket.

2012. jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Felesleges leírni, hogy mennyire rendes volt tőled, hogy mellette voltál a legnehezebb óráiban, mert minden madártartó, aki ennyire szereti az állatát, mint mi, megtenné, de egyszerűen nem bírom ki:) Nagyon megható volt olvasni, és minden tiszteletem a tiéd. És persze nagyon sajnálom a madárkát.

A tükörrel való kapcsolatán, ha nem is harapózott el az agresszió, de a viselkedésén azért meglátszott (nem szerette, ha a kalitkába nyúlkálsz), hogy mit választott párjának (feltehetően ilyenkor őt védte a passzivitása miatt). Csak ugye minden papagáj más és egyéniség, más életúttal, más öröklött dolgokkal, így, ami nálad csak annyi volt, hogy védte a területét, az másnál, más papagájjal állandósuló agresszióba csap át (néha a gazda irányába, ha megvédendőnek tartja a tükörben élő párját, néha a tükör és minden iránt, ha ellenséget lát pár helyett a tükörpapagájban). Vannak papagájok (mint nekem is volt egy ilyen régen, míg nem tudtam a tükörtilalomról), akik fittyet sem hánynak a tükörre, még játéknak sem használják. De az a legkevesebb, legritkább, amikor a papagáj a helyén kezeli a tükröt, és nem tekinti élőnek, vagy épp levegőnek (ez utóbbiban is felesleges vele helyet foglalni más, hasznos játékok elől).


Szóval, ha van más alternatíva, és mindig van, akkor jó lenne szép lassan kiiktatni a tükröket, mert sosem lehet kiszámítani, mit okoz.


A csengő is ugyanilyen lutri, hogy milyen mértékben és mennyire mérgező a madárnak (még ha a hang ki is van iktatva, mint esetedben:) ). Ezt a csengő alakot is ugyanúgy lehet fával, dekor kagylóhéjjal, bármivel, ami tutiezerszázalék, hogy nem mérgező, pótolni.


Mondom, én is követtem el ilyen bakikat az internet előtti korszakomban (a kereskedő szerint is a tükör és a csengő volt a papagáj legkedvesebb játéka, én meg elhittem, hisz mindannyian ezt mondták, akárkit kérdeztem. Bevallom, az első két saját papagájom a 90-es évek elején számomra érthetetlen okból 4-5 évet élt csak, és az állatorvos sem tudta, miért. Azt mondta, biztos a kereskedő hazudott a korukról és pár évvel idősebbek voltak... Ma már tudom, hogy én rontottam el a dolgokat.). Azóta nem hallgatok a kereskedőre, biztosra megyek mindennel, és ha csak egy valaki is azt mondja, hogy a papagájának baja lett valamitől, valami konkrét játéktól, anyagtól, akkor esélyt sem adok arra, hogy az enyéimnek is legyen. És sajnos a tükröt és a csengőt nem csak egy-két ember mondja, hanem sokan.

2012. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Egy 10 éves hullámos csak középkorúnak számít mert 15-20 évig is élhetnek.
2012. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

nem azért irtam le a halálközeli élményemet hogy bizonyitsak hanem érdekességként hogy akkor mennyire kötödött hozzám.de köszi:)


igen ezen én is gondolkodtam hogy 15-20 évig is élnek de totál megoszlanak a vélemények. nekem az állatorvos(jo orvoas amugy) aszonta matuzsálem,pedig én is ugy tudtam több ideig élnek.

de a másik fele 8 évnek mondta az átlagort ugyhogy ezt már tényleg nem tudom. de a külsö jegyei alapján tényleg öregnek látszott mert imádott enni, meg játékos volt, de vénségére zsémbes is lett,sokat aludt már és nem volt már rendezett a tolla az utolso éveiben. és egészséges volt,élénk volt ugyhoyg nem mondhatnám hogy betegség miatt volt oylan viharvert. tipikus vén madár külseje volt igy szerintem ez is papahájfüggö lehet:)


amugy igen ez tuti a régi világ mániája a csengö és tükör hisz azzal játszott a madár.akkor nem vizsgálták meg hogy jot tesz e neki csak azt nézték hogy kedveli.


és ahogy irtad, igen papagájfüggö gondolom ki kattan be töle hisz tényleg van amelyik nem is törödik vele.

mindenesetre jo hogy okosabb lettem:)

2012. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem azért írtad le, ezért is írtam, hogy felesleges írnom, hisz ez természetes, de annyira szentimentális tudok lenni..:)


Azért remélem, olvassák majd sokan ezt a kérdést és a rá érkezett válaszokat, hátha valaki hasznosnak fogja találni és mások is megértik és átlátják majd a tükör és a csengő körüli problémakört.

2012. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!